Vajíčka decoupage na veľkonočné majstrovské kurzy

Decoupage vajíčok na veľkonočné majstrovské kurzy: peyp-art, decopatch

Vajíčka decoupage na veľkonočné majstrovské kurzy

Decoupage je už niekoľko rokov považovaná za najobľúbenejšiu techniku ​​medzi skúsenými a neskúsenými ihličkami. Podstatou tohto umenia je zdobenie povrchov lepením obrázkov. Na decoupage môžete použiť obrúsky so vzorom, ryžový papier alebo špeciálne karty. Po nalepení je výrobok starostlivo brúsený a lakovaný.

Hlavným cieľom majstra je získať dokonale hladký povrch na akomkoľvek prvku. Ponúkame vám urobiť si decoupage vajíčok na Veľkú noc pomocou obrúskov v štýle patchwork, patchwork decoupage a technikou papierového umenia.

Ponúkame vám, aby ste si urobili veľkonočné decoupage vajíčok vlastnoručne pomocou patchworkových obrúskov, patchwork decoupage a technikou pip-art.

Materiály na decoupage vajíčka:

– varené biele vajcia;

– obrúsky so vzorom;

– škrob;

– voda;

– potravinárske farbivo;

– strapec.

Decoupage vajíčka s obrúskami

Na decoupage si môžete vziať varené aj surové vajcia. Najlepšie je vybrať vajíčka, ktoré sú biele, aby ste uľahčili natieranie povrchu. Ak chcete urobiť remeslo, ktoré bude dlho zdobiť interiér kuchyne alebo obývačky, pripravte si polotovar zo surového vajíčka.

Decoupage vajíčka s obrúskami

1) Aby ste to urobili, musíte do neho urobiť otvory na oboch stranách a sfúknuť bielok a žĺtok. Potom obrobok opláchnite a osušte..

2) Pastu je možné ľahko uvariť zo škrobu a vody (10 gramov škrobu a 50 ml vody). Zmes predhrejte v mikrovlnnej rúre 1 minútu za občasného miešania. Na decoupage je dovolené používať obyčajný PVA. Niektoré ihličnaté ženy lepia obrúsky roztokom želatíny alebo šľahaným bielkom.

3) Obrúsky na decoupage pozostávajú z 3 vrstiev – vrchnej so vzorom a dvoch pre základňu. Oddeľte hornú vrstvu a nakrájajte ju na malé kúsky, ktorých veľkosť a tvar závisí od obrázku.

4) Štetcom a vodou rozotrite kúsky obrúska na povrch vajíčka. Teraz vezmite pastu pripravenú v kroku 2 a obrobok dobre natrite. Je vhodné to urobiť na stojane, ak tam nie je, vložte vajíčko do bežného pohára.

  DIY mašle na vianočný stromček zo stužiek

5) Vajíčka nechajte 10-15 minút zaschnúť a pokračujte v konečnom zdobení. Do zvyšnej pasty pridajte trochu zlatého alebo strieborného potravinárskeho farbiva a znova natrite povrch plavidla..

6) Vajcia dobre osušte. K tomu môžete použiť drôtený stojan pod horúcim.

Ak ste decoupage vykonali prázdne, nie varené vajíčko, otvorte povrch lakom po úplnom zaschnutí.

Prečítajte si tiež: Decoupage fľaše šampanského

Decopatch – druh decoupage

Decopatch - druh decoupage

Decopatch je jednou z odrôd decoupage, keď je akýkoľvek povrch prelepený kusmi, vrátane skla a dreva. Decopatch neznamená len lepenie pevným materiálom, ale aj oddelenými kusmi. Ponúkame zdobenie vajíčok patchworkovou handričkou.

Materiály:

– plastové vajíčko;

– kúsky bavlnenej látky;

– PVA lepidlo;

– kefa;

– korálky.

Patchwork vajíčko decoupage majstrovská trieda

1) Tkanina musí byť narezaná na kúsky akéhokoľvek tvaru.

2) Povrch plastového vajíčka natrieme lepidlom. Ak nie je žiadny plastový, môžete fúkať kuracie vajce alebo použiť drevený polotovar.

Patchwork vajíčko decoupage majstrovská trieda

3) Útržky opatrne prilepte na vajíčko a namažte ich na vrch lepidlom.

4) Po dokončení prilepovacích prác musíte výrobok nechať uschnúť.

Z náplasti môžete ružu jemne skrútiť, prišiť alebo prilepiť a navrch nalepiť korálky alebo korálky.

5) Ružu z náplasti môžete jemne skrútiť, prišiť alebo prilepiť a navrch nalepiť korálky alebo korálky.

6) Prilepte ružu na vajíčko.

Technika deco-patch používa nielen tkaninu, ale aj špeciálny papier, ktorý vám umožňuje napodobniť textúru dreva, látky alebo kožušiny. V tomto prípade sa kĺby kúskov stanú úplne neviditeľnými. Moderné ihličnaté ženy kombinujú niekoľko techník a vytvárajú skutočné majstrovské diela, ktoré robia decoupage vajíčok.

Pape artové vajíčka

V poslednej dobe je obľúbené papierové umenie v kombinácii s decoupage technikou Tatyany Sorokiny. Na tento účel sú bičíky pripravené z obrúskov, ktoré sú potom prilepené k povrchu..

1) Výroba bičíkov je celkom jednoduchá z dekupážnych obrúskov alebo z papierových vreckoviek, pričom si ruky mierne navlhčíte vo vode. Vajíčko môžete najskôr decoupage obrúskami a potom ozdobiť bičíkmi a povrch tiež namazať lepidlom. Z bičíkov je ľahké zložiť akékoľvek vzory alebo vytvoriť nápis.

  Zaujímavý gizmos na kresťanský sviatok - Krst Pána

Na tento účel sú bičíky pripravené z obrúskov, ktoré sú potom prilepené k povrchu.

2) Ak chcete, aby vzory na papieri boli symetrické, nakreslite ich najskôr ceruzkou. Po rozložení bičíkov počkajte, kým zaschnú, a potom pokračujte k farbeniu. Reliéfny vzor môžete pôvodne ozdobiť pomocou pšenice, korálikov alebo korálikov.

Pozrite si video: Decoupage vajíčok na Veľkú noc

Odrody techniky decoupage vám umožňujú experimentovať pri zdobení dekoratívnych predmetov. Predstavte si a vytvorte skutočné remeslá – majstrovské diela.