Vlastnými rukami vyrábame obrovské kvety

Ako vyrobiť obrovské papierové kvety vlastnými rukami

Pre milovníkov obrovských papierových kvetov, ktoré si urobíte sami, vás osloví tento článok na našom webe Svoimi Rukamy..

Na remeslá – obrovské kvety, ktoré budete potrebovať:

– vlnitý papier v rôznych odtieňoch vhodný na kvety

– vlnitý papier na výrobu listov a stoniek.

– drôtené drôtiky zabalené v papieri. Asi šesť kusov

– kvetinová stužka

– lepidlo

– okrúhla ceruzka

– nožnice

Pre remeslá - budú potrebné obrovské kvety

Krok za krokom vyrábame obrovské papierové kvety:

1. Celá práca trvá asi hodinu. Vopred pripravené šablóny je potrebné pripevniť na vlnitý papier a obkresliť ich ceruzkou a potom vystrihnúť.

Na výrobu kvetu musíte mať na sklade:

– 5 malých lístkov z vlnitého papiera zodpovedajúcich odtieňom kvetov

– 15 veľkých okvetných lístkov rovnakej farby

– 3 olivovo zelené listy

– 1 pohár prúžku

Krok za krokom vyrábame obrovské papierové kvety:

2. Vystrihnite

3. Začíname s popravou kufra. Je potrebné vziať tri stonkové drôty (pre jeden kvet), všetko zasa zabaliť kvetinovou páskou. Pri tom je dôležité mať poruke mokrý uterák alebo handru, pretože páska spôsobí, že sa vám prsty budú lepiť..

Začíname s popravou kufra. Musíte vziať tri stonkové drôty (pre jeden kvet)

4. Výroba dekorácie okvetných lístkov. Najprv musíte vziať stredne veľké okvetné lístky, mierne s nimi opraviť okraje a potom ich ohnúť v strede. Zvlňte vrcholy okvetných lístkov. Je ľahké to urobiť pomocou ceruzky, jednoducho ich omotajte..

5. Rovnakú akciu je potrebné vykonať s okvetnými lístkami v tvare srdca..

6. Začnite vytvárať púčik piatich stredne veľkých okvetných lístkov. Prvý okvetný lístok by mal byť obalený okolo stonky. Takže zase jeden po druhom zabaľte všetky ostatné okvetné lístky, v dôsledku čoho získate päť zabalených okvetných lístkov.

Ďalším krokom je zaistenie okvetných lístkov kvetinovou páskou. Naviňte ho okolo spodnej časti okvetných lístkov, ktoré sú v blízkosti stonky

7. Ďalším krokom je zaistenie okvetných lístkov kvetinovou stuhou. Naviňte ho okolo spodnej časti okvetných lístkov, ktoré sú v blízkosti stonky. To umožní okvetným lístkom získať oporu na stonke.

  Aké darčeky dať starým rodičom v Deň starších

Teraz už len zostáva pridať poháre na dno ružice. Otočte ružu hore dnom a omotajte pohár okolo stonky

8. Pridajte 15 okvetných lístkov v tvare srdca. To sa robí rovnakým spôsobom ako v prípade pripevnenia malých okvetných lístkov, otočte stonku a pripevnite listy. Potom musí byť každý okvetný lístok v spodnej časti obalený stuhou, aby sa dobre upevnil na stonke..

Pomocou lepiacej pásky pripevnite listové stonky k hlavnému stonke

9. Teraz zostáva pridať poháre na dno ruže. Otočte ružu hore dnom a omotajte pohár okolo stonky. Táto práca nie je jednoduchá. Papier sa môže pokrčiť, skúste ho zdvihnúť prstami a omotajte kvetinovou páskou.

Teraz začneme zdobiť okvetné lístky. Vezmite vopred narezaný list, olivový tieň, do stredu pridajte trochu lepidla

10. Teraz začneme zdobiť okvetné lístky. Vezmite vopred narezaný olivovo zelený list, do stredu pridajte trochu lepidla, pripevnite koniec drieku stonky a prstami zoberte list zvonku. Nepúšťajte niekoľko sekúnd, kým list nevyschne. Narovnajte okraje listu.

Nepúšťajte niekoľko sekúnd, kým list nevyschne.

11. To isté urobte so zvyškom listov..

12. Nezabudnite na stonku, ktorú je potrebné zabaliť zhora nadol. Z papiera vystrihnite stužku olivového odtieňa a zabaľte do kruhu. Na záver odkvapkajte trochu lepidla, aby sa zaistilo. To isté urobte s ostatnými dvoma stonkami..

13. Pomocou lepiacej pásky pripevnite stonky a listy k hlavnému stonke. Je potrebné vziať do úvahy, že by mali byť oveľa nižšie ako púčik.

14. Ak si želáte, môžete rozložiť listy. Kvetina je pripravená.

Dúfame, že takéto papierové dekorácie môžete zopakovať vlastnými rukami.

Dúfame, že takéto papierové dekorácie môžete zopakovať vlastnými rukami. Prečítajte si tiež ďalšie workshopy o výrobe umelých remesiel – kvetov