Vojenské remeslá: Origami

Remeslá na vojenskú tému s vlastnými rukami origami s videom

Modulárne vojenské origami

Modulárne origami – schopnosť vytvoriť z papiera vlastnými rukami objemnú a realistickú postavu. Táto technika sa líši od bežných origami, pretože všetky figúrky nie sú vyrobené z jedného listu papiera, ale z rovnakých modulov. V tomto článku sa naučíte, ako vyrábať remeslá s vojenskou tematikou pomocou modulárnej metódy origami: lietadlo a loď, ktoré môžu byť použité ako vizuálna pomôcka na hodinách dejepisu alebo prezentované ako vlastnoručný darček pre pamäť. dedko a otec.

Materiály:

  • papier origami;
  • nožnice;
  • Pravítko a ceruzka.

Ako poskladať moduly origami

1. Hárok A4 je možné rezať dvoma spôsobmi, v závislosti od toho, aké obdĺžniky získame 53 × 74 mm alebo 37 × 53 mm. Prvým spôsobom je rozdeliť dĺžku a šírku na 4 rovnaké časti a v druhom rozdeliť šírku na 4 časti a dĺžku na 8.

2. Odrežte list pozdĺž vyznačených čiar a začnite skladať každý kus. Za týmto účelom zložte obdĺžnik na polovicu, otočte ho znova a znova na polovicu. Potom jedenkrát odkloňte a vytvorte viditeľnú skladaciu čiaru..

Ako poskladať moduly origami

3. Ohnite okraje dovnútra k línii skladania na oboch stranách tak, aby vyčnievali za spodok základne obdĺžnika.

Ohnite okraje dovnútra k línii skladania na oboch stranách tak, aby vyčnievali za spodok základne obdĺžnika

4. Zdvihnite okraje trojuholníka a ohnite ich rohy cez veľký trojuholník.

Potom rozložte a preložte tieto rohy na trojuholníky pozdĺž vyznačených čiar.

5. Potom rozložte a preložte tieto rohy na trojuholníky pozdĺž vyznačených čiar.

Výsledný trojuholník ohnite na polovicu. Modul je pripravený.

6. Okraje musíte znova zdvihnúť..

Okraje je potrebné znova zdvihnúť

7. Výsledný trojuholník ohnite na polovicu. Modul pripravený.

Pozrite si video na tému: ako vytvoriť modul origami

Modulárne lietadlo origami

Modulárne lietadlo origami

Na zostavenie tohto lietadla musíte vyrobiť 89 modulov podľa vyššie uvedenej schémy. Aby bol výrobok originálnejší, použite papier rôznych farieb, napríklad môžete vyrobiť 18 modrých a 71 žltých modulov. Počnúc 2 modrými modulmi pridajte žltú a znova modrú. Podrobnejšie majstrovskú triedu si môžete pozrieť vo videu.

  Aké veľkonočné remeslá robiť v materskej škole vlastnými rukami

Pozrite si video na tému: Modulárne origami lietadlo

Vojenské remeslá: lietadlo

Vojenské remeslá: lietadloVojenské remeslá: lietadlo

Ďalší model lietadla vyžaduje viac modulov. Budete potrebovať 1142 modulov rôznych farieb: 40 sivých, 242 čiernych, 166 bielych, 694 červených. Farbu si môžete vybrať sami. Podrobná majstrovská trieda vám pomôže zostaviť lietadlo, dokonca aj bez špeciálnych zručností, pozrite si video.

Pozrite si video na tému: Remeslá na vojenskú tému: lietadlo

Military Craft: Ship

Military Craft: Ship

Môžete si vyrobiť modulárnu loď podľa tejto majstrovskej triedy alebo si vymyslieť svoje vlastné vzory a vybrať si vhodnú farebnú schému.

1. Vytvorte prvý rad 47 modulov a rovnakým spôsobom pridajte ďalších 47 modulov pre dva riadky..

2. Vo štvrtom rade modelov by malo byť 51, pretože štyri ďalšie moduly je potrebné pripevniť na boky luku a kormy budúcej lode..

Môžete si vyrobiť modulárnu loď podľa tejto majstrovskej triedy, alebo si vymyslieť vlastné vzory a vybrať si vhodnú farebnú schému.

3. V radoch od piateho do siedmeho musíte pripojiť 55 modulov každý a nezabudnite dať remeslu tvar lode. Boky zľahka stlačte, aby plachetnica nevychádzala okrúhla, ale mierne plochá.

4. Potom pripevnite 55 modulov a zároveň vytvorte prednú časť lode tak, aby bola mierne ostrá. V deviatom rade sa na krátkych stranách nosia prvky inej farby, aby bola štruktúra lode silná.

Na korme musíte urobiť ráfik inej farby. Za týmto účelom vložte moduly obvyklým spôsobom

5. Na bočných častiach plachetnice v 10. rade by malo byť 8 modulov, vložených medzi susedné moduly (dlhá strana je vnútri a vrecká sú zvonku).

6. Na korme musíte urobiť ráfik inej farby. Za týmto účelom vložte moduly obvyklým spôsobom, nie ako v odseku 5.

7. Aby ste mohli navrhnúť luk, navlečte v krajnej časti symetricky modulárne polotovary. Ukazuje sa, že 9 modulov je v 11. rade, 6 modulov bude v 12. rade a 3 v trinástom.

8. Na dno budete potrebovať asi 140 modulárnych trojuholníkov. Začnite s tromi modulmi a do každého radu pridajte jeden, kým nebude 8 modulov, ale nezabudnite skúsiť dno lode. Potom budete musieť vytvoriť 9 riadkov bez zvyšovania, striedajúcich sa 7 a 8 modulárnych riadkov. Počnúc riadkom 17 znížte počet modulov zo siedmich na jeden.

  Výroba sviečok vlastnými rukami

9. Na výrobu plachty vezmite 252 modulov a môžete si nezávisle vybrať farbu a ozdobu. Prvý riadok by mal pozostávať zo 17 modulov, v ďalších desiatich musíte striedať 16-17 modulov a od 12 znížiť počet modulov (mínus jeden pre každú stranu). Ukáže sa to 16 radov, ale v poslednom naopak upevnite moduly a mierne ohnite plachtu.

10. Vezmite drevenú grilovaciu palicu s dĺžkou 20-25 cm a prilepte ju farebným papierom. Bude fungovať ako stožiar, preto ho upevnite v strede lode a pripevnite k nemu plachtu..

11. Zbierajte vlajku a tiež vytvorte okienka.

Loď – origami je pripravená! Ak to chcete niekomu darovať, moduly môžete kvôli stabilite zlepiť dohromady a zospodu prilepiť kartónovú základňu..

Modulárne origami je usilovná práca, ktorá si vyžaduje starostlivosť a trpezlivosť. Tiež si pozrite sekciu remesiel na webe..

Dúfame, že sa vám náš článok Origami DIY remeslá na vojenskú tému páčil. Prejdite aj do iných sekcií webu, kde nájdete mnoho zaujímavých majstrovských tried.