Vyrábame tematické remeslá k Dňu nezávislosti Ruska

kutilské remeslá pre deň Ruska

Občania Ruska 12. júna spravidla oslavujú jeden dôležitý sviatok – Deň Ruska. Naša krajina je najmocnejšou krajinou. Tento deň sa preto oslavuje vo veľkom. Príprava zvyčajne trvá dlho. A najpríjemnejšou aktivitou v tomto prípade je robiť remeslá do 12. júna vlastnými rukami..

Trikolóra vlajka

Spolu s deťmi je zaujímavé vyrobiť aplikáciu – pohľadnicu. Bude obsahovať štátne symboly – trojfarebnú vlajku Ruska. Toto remeslo môže byť ozdobené bielou holubicou, ktorá je považovaná za posla mieru a dobra. To môže vyžadovať nasledujúce materiály:

  • kartón s vysokou hustotou akejkoľvek farby,
  • krepový papier v červenej, bielej a modrej farbe,
  • Obyčajný papier ruskej vlajky,
  • lepidlo a nožnice.

DIY remeslá do 12. júna

Priebeh:

Na spodok pohľadnice budete potrebovať hrubú lepenku. Tu je možné použiť akúkoľvek farbu. Na napodobnenie ruskej vlajky bude potrebný mäkký papier. Najprv zobrazíme samotnú vlajku a potom ju dodatočne ozdobíme.

Z lepenky je teda vystrihnutý obdĺžnik. Rolky z vlnitého papiera sú nakrájané na malé štvorce. Z týchto štvorcov stočte guľôčky. Mali by ste ich získať veľa..

remeslá ku dňu nezávislosti Ruska

Potom je povrch lepenky dobre rozmazaný hrubým lepidlom. Teraz tieto hrudky začnú tlačiť na lepenku. Mali by ste mať tri pruhy ako vlajka. Aby bola práca úhľadná, musíte najskôr nakresliť okraje jednoduchou ceruzkou. Lopty sú pripevnené v blízkosti jednej gule sú pripevnené v blízkosti predchádzajúcej.

remeslá pre deň nezávislosti Ruska

Celý povrch lepenky by mal byť naplnený guľkami. Potom stojí za to pripraviť dekoratívne prvky. Je potrebné vyrobiť papierové kvety, ktoré budú mať jeden s celkovým zložením. Za týmto účelom rozrežte papier na štvorce, každý štvorec niekoľkokrát zložte. Horný okraj je ozdobený vtáčikom. V dôsledku toho získate polotovar pre kvetinu..

remeslá pre deň nezávislosti Ruska

Modré a biele kvety držia spolu. Do stredu je prilepená červená hrudka. Tieto kvety sú prilepené k spodnej časti aplikácie. Figurína holubice je vystrihnutá z papiera. Je umiestnená v strede aplikácie..

remeslá ku dňu nezávislosti Ruska

Brošňa na Deň Ruska

Pomerne často sa do 12. júna vyrábajú remeslá zo stužiek. Takéto výrobky sa zvyčajne nosia na oblečení počas špeciálnych udalostí a slávností, ktoré sú venované tomuto dňu. V tomto prípade sú potrebné iba saténové stuhy, ktoré majú vzor ruskej vlajky. Samozrejme, budete potrebovať lepidlo a ďalšie šperky. Môžete sa pokúsiť vytvoriť jednoduché verzie brošne alebo sa pokúsiť urobiť niečo komplikovanejšie..

kutilské remeslá pre deň Ruska

Aplikácia

Je veľmi zaujímavé robiť remeslá do 12. júna, v deň Ruska. V materskej škole sa môže ukázať ako kolektívny panel, na ktorého výrobe sa zúčastnia všetky deti. Tu budete musieť začať kresliacim papierom, ktorý je namaľovaný farbou, ktorú potrebujete.

Ďalším krokom je nájsť kremelské prázdno. Dá sa stiahnuť z internetu, vystrihnúť a potom prilepiť na tento papier Whatman. Túto kompozíciu si samozrejme nemožno predstaviť bez pokojnej oblohy nad hlavou. Preto sú tieto detaily tiež prilepené k tejto kompozícii..

A aby kompozícia vyzerala skvele, musíte do nej pridať kvety. Tiež sú vystrihnuté z farebného papiera a prilepené k základni. Nezabudnite nalepiť vlajku Ruska s deťmi do kompozície. Práve tento prvok vám pripomenie, že kompozícia bola vytvorená na sviatok Dňa Ruska.

remeslá pre deň nezávislosti Ruska

Rozloženie ruskej vlajky

V tomto článku sa môžete dozvedieť, ako robiť tematické remeslá pre Deň Ruska vlastnými rukami. Nasledujúce remeslo je tiež kolektívne. To znamená, že na jeho tvorbe sa budú podieľať všetci chlapci v skupine. Stojí za to dôkladne sa priblížiť k výrobe remesiel. A to znamená, že sa musíte pripraviť:

  • Vlnitá lepenka a vlnitá lepenka formátu A4: 6 cm x 12 cm (2 kusy).
  • Farebný papier aj vo veľkosti A4 (modrý, biely a červený).
  • Umelecký štetec a červený kvaš.
  • Lepiaca tyčinka, nožnice a ceruzka.

remeslá pre 12. júna, deň Ruska

Priebeh:

Najprv je z vlnitej lepenky vyrezaný polotovar, ktorý bude hlavnou vlajkou. Bude to obdĺžnik A4 s rozmermi 25 x 35 cm. Teraz musíte ustúpiť od spodných rohov o 5 cm do stredu a urobiť rezy, ktoré by mali byť hlboké 3 cm. Budú potrebné na upevnenie.

remeslá pre 12. júna, deň Ruska

V ďalšom kroku sú vyrobené stojany na vlajky. V tomto prípade pre obdĺžniky 6 cm x 12 cm odrežte roh v polkruhu a vytvorte otvory na upevnenie, ktoré sú podobné štrbinám v základni. Hotové stojany sú spojené so základňou. Ďalej je predná strana tácky namaľovaná červeným kvašom..

DIY remeslá do 12. júna

DIY remeslá do 12. júna

Potom sú na každom liste papiera naznačené tvary dlaní a ďalej sú vystrihnuté. Ak chcete vytvoriť vlajku z každej farby, odstrihnite 8 z týchto dlaní.

remeslá pre 12. júna, deň Ruska

Teraz, od horného okraja, prilepte biele dlane. Musia byť rozložené tak, aby sa navzájom mierne prekrývali. Práce vykonávame opatrne. Dbáme na to, aby kartón v priestore medzi dlaňami nepresvital. Na lepenie dlaní sa používa lepiaca tyčinka, ktorou je rozmazaná iba oblasť zápästia. Súčasne nelepíme prsty k sebe..

Preto stojí za to vyplniť všetky pruhy vlajky a kompozícia bude pripravená..

DIY remeslá do 12. júna

Konečne

S naším článkom ste sa naučili robiť remeslá pre Deň nezávislosti Ruska. Ako vidíte, všetko je tu jednoduché. Ale na výrobu akéhokoľvek gizmosu bude potrebná vytrvalosť a určitý súbor potrebných materiálov..