Vzory a vzory bábiky z textilu

DIY handrové bábiky: majstrovská trieda, šablóny, vzory

Hračky hrajú pri výchove detí dôležitú úlohu, preto si musíte vybrať tú správnu. Výhodou látkových bábik je, že sú šetrné k životnému prostrediu, jemné a budú ich milovať všetky deti. Pozývame vás, aby ste to zistili, ako vyrobiť handrové bábiky vlastnými rukami. Majstrovská trieda, šablóny a vzory pomôžu ušiť zábavnú bábiku, a to aj pre tých, ktorí nemajú dobré šijacie schopnosti.

Prečítajte si tiež: bábika z nylonových pančúch, majstrovská trieda pre začiatočníkov

MK: ako ušiť mäkkú bábiku podľa predlohy

Nie je potrebné šiť sami, pripojiť deti k tomuto procesu, potom sa váš voľný čas ukáže ako veľmi zaujímavý. Dieťaťu akéhokoľvek veku môžu byť zverené vypchávky s výplňou z polyesteru, žehlenie alebo vyšívanie úst a nosa. Pred začatím práce pripravte potrebné materiály.

Zvláštnosťou šitia bábiky podľa šablóny je, že musíte pamätať na to, aby ste jeden okraj nenechali zošitý na plnenie výplňovým polyesterom

Čo potrebujete na ušitie handrovej bábiky

  • Neutrálna látka na trup
  • Farebná látka na šitie šiat
  • Vata alebo syntetický zimovač na vypchávanie
  • Nite na vyšívanie úst, nosa
  • Kúsky koženky do topánok
  • Prvky pre dekoratívne úpravy
  • Ihla, nožnice
  • Vzory na papieri, ceruzke alebo kriede

Podrobný workshop o šití handrovej bábiky je spôsob, ako si rýchlo osvojiť šijacie schopnosti. Najprv vytlačte šablónu a pomocou nej vytvorte vzor pre bábiku vlastnými rukami. Šablóny sa prenesú na tkaninu a ihneď sa urobia prídavky na švy, aby mala bábika potrebnú veľkosť.

vzor bábikyVzor a vzor pre bábiku

Naučte sa ušiť bábiku tilda

Aby boli ruky a nohy vo vzore rovnako veľké, aplikujú sa na skladaný kus látky. V tomto prípade budete musieť urobiť menej švov. Zvláštnosťou šitia bábiky podľa šablóny je, že musíte pamätať na to, aby ste jeden okraj nenechali zošitý na vypchávanie výplňovým polyesterom. Akonáhle je jeden kus zošitý, otočte ho naruby. Ak je úzky, použite ceruzku.

  Nápady na neobvyklé remeslá na Nový rok

Plnku s polstrovanými polyesterovými rukami a nohami zverte svojmu dieťaťu. Zároveň sa ho pokúste naučiť rovnomerne rozdeľovať plnivo. Nebíjajte celú cestu, nechajte 0,5 cm voľnú, aby sa neskôr detaily spojili a vznikla krásna bábika..

Vystrihnite trup podľa vzoru. Potom ruky a nohy pripevnite na prednú stranu ihlami a prišite ich na písací stroj. Ruky sú šité vo vzdialenosti asi 10-12 cm od spodnej časti tela a nohy vo vzdialenosti 2 cm napravo a naľavo od tela.

Aby boli ruky a nohy vo vzore rovnako veľké, aplikujú sa na skladaný kus látky. V tomto prípade budete musieť urobiť menej švov. Zvláštnosťou šitia bábiky podľa šablóny je to, že musíte pamätať na to, aby ste jeden okraj nezošiliVzor, ako ušiť detaily

Potom môžete dať druhú časť tela hore pravou stranou dovnútra a šiť všetko do kruhu. Oblasť v hornej časti nielen úplne zošívajte, aby ste mohli obrobok obrátiť naruby. Potom, čo ste telo úplne skrútili, pokračujte v jeho vypchávaní výplňovým polyesterom. V závislosti od množstva plniva a hustoty vypchávky bude vaša bábika pevná alebo jemnejšia.

V závislosti od množstva plniva a hustoty vypchávky bude vaša bábika pevná alebo jemnejšia.Vlasy MK pre bábiku

Časť trupu, ktorú ste si neprišili na písací stroj, budete musieť ušiť ručne. Je lepšie nechať to v oblasti hlavy, pretože v budúcnosti vlasy zakryjú všetky nedostatky ručného šitia handrovej bábiky.

Teraz začneme vyrábať vlasy pre textilnú bábiku. Aby ste to urobili, musíte vziať hrubé lepenkové a vlnené nite vhodnej farby. Na pletenie môžete použiť akúkoľvek niť, hlavnou vecou je, že sú husté. Vlasy zo zmesi bavlnených a vlnených nití budú vyzerať krásne. Pevne ich zabaľte na kus lepenky a potom odstrihnite z oboch strán.

Teraz začneme vyrábať vlasy pre textilnú bábiku. Aby ste to urobili, musíte vziať hrubé lepenkové a vlnené nite vhodnej farby.Vzor, ako ušiť vlasy

Pripravte si kus látky v rovnakej farbe ako nite a prešite si cez ňu vlasy. Musíte urobiť 4 také polotovary, ktoré sú prišité k hlave ako na šablóne. Prúžky do vlasov sú šité ručne.

Potom môžete začať šiť šaty pre handrovú bábiku pomocou šablóny. Jednoduchá krajčírska dielňa vám pomôže vyrobiť krásne oblečenie pre novú hračku vášho dieťaťa. Vezmite si šablónu a urobte z nej vzor na šaty pre textilnú bábiku. Preneste vzor na tkaninu a urobte švy asi 1 cm na bočnom strihu a asi 3 cm na vrchu.

  DIY papierová nádrž, schéma pre začiatočníkov

Potom môžete začať šiť šaty pre handrovú bábiku pomocou šablóny. Jednoduchá krajčírska dielňa vám pomôže vyrobiť krásne oblečenie pre novú hračku vášho dieťaťa. Vezmite si šablónu a vytvorte z nej vzor šiatVzor šiat

Spojte detaily šiat na pravej strane k sebe. Ak je to možné, okraje overlockujte. V hornej časti šiat musíte šiť, aby ste mohli navliecť čipku. Na spodnú časť šiat môžete prišiť čipku alebo krásne naberať na stužke alebo zvyškoch látky. Čipka je ušitá z rovnakej látky ako šaty.

Spojte detaily šiat na pravej strane k sebe. Ak je to možné, okraje overlockujte.Foto šiat pre bábiky

Ďalšou fázou majstrovskej triedy je výroba obuvi pre bábiku. Na tento účel použite dodanú šablónu. Z dermantínu vystrihnite detaily vzoru a prišite. Nezabudnite si urobiť rozparky, aby ste si bábiku ľahko nasadili.

Z dermantínu vystrihnite detaily vzoru a prišite. Nezabudnite urobiť rozparky, aby ste bábike mohli ľahko obliecť topánky.Vzor topánok pre bábiky z handry

Kúpte si oči v železiarstve a prilepte bábiky na tvár. Nos a ústa handrovej bábiky môžete vyšiť vlastnými rukami. Ak dôjde k začervenaniu, potom začervenajte líca svojej bábike.

Handrová bábika je pripravená, teraz ju môžete predstaviť svojmu dieťaťu. Ručne vyrobené remeslá prinesú deťom veľa radosti a budú vám ich dlho pripomínať. Naučte sa nové workshopy o šití bábik z detského textilu alebo dekorácie interiéru.