Vzory na tkanie náramkov z gumičiek

Vzory tkania náramkov z gumičiek na stroji a bez

Urobte si svetlé a módne náramky

V poslednej dobe sú veľmi obľúbené ručne vyrábané náramky. Tkanie z korálikov, šnúrok, korálikov, gumičiek – to sú materiály, z ktorých môžete vyrábať krásne doplnky.

Nie je to tak dávno, čo sa objavil zaujímavý kus zariadenia nazývaný dúhový stav, vďaka ktorému je ľahké a jednoduché tkáčať náramky z viacfarebných gumičiek. Náklady na stroj sú malé, zatiaľ čo pomocou neho môžete vytvárať rôzne vzory na náramkoch, používať rôzne metódy tkania. Takéto ozdoby sú vhodné pre akýkoľvek štýl oblečenia, pomocou ktorých môže každý ukázať svoju individualitu..

Čo je dôvodom takej popularity náramkov vyrobených z gumičiek?Populárne náramky vyrobené z gumičiek

Čo je dôvodom popularity náramkov vyrobených z gumičiek?

V poslednej dobe si tkanie náramkov z gumičiek získava stále väčšiu obľubu. A existujú na to dôvody:

  • Svetlý, zaujímavý šperk za dostupnú cenu. Samotný materiál, z ktorého sú tkané náramky, je lacný, preto je k dispozícii mnohým dievčatám. Výsledok prekračuje všetky očakávania. Takáto dekorácia bude skvelou alternatívou k šperkom..
  • Vzor a farbu náramkov si môžete nasimulovať sami. Každé dievča sníva o doplnkoch, ktoré budú ladiť s jej šatníkom. Tkanie náramkov z elastických pásov, môžete použiť farebnú schému, ktorá najlepšie vyhovuje vášmu oblečeniu.

Teraz sa podrobne porozprávajme o procese tkania náramkov z gumičiek.

Ako tkať elastické náramky podľa vzorov

Ako tkať elastické náramky podľa vzorov

Existuje mnoho vzorov na tkanie elastických náramkov. Je lepšie začať jednoduchými kresbami a postupne prejsť na zložitejšie..

Najprv sa musíte rozhodnúť pre farbu. Monochromatický náramok bude vyzerať jasne a originálne, ale krása vzoru bude viac zdôraznená elastickými pásmi rôznych farieb a odtieňov..

Elastické pásy rôznych farieb v sade na tkanieElastické pásky rôznych farieb

Zoberme si teda tri gumičky.

Otočte jednu gumičku v tvare osmičky a navlečte ju na ukazovák a prostredník.

Zostávajúce gumičky sme navliekli aj na prsty bez toho, aby sme ich prekrútili. Toto je veľmi dôležitý bod, neprehliadajte ho..

  DIY promócie dekorácie

Ďalej pokračujeme v práci s elastickým pásom, ktorý je skrútený v tvare osmičky. Najprv vezmeme jeden koniec elastického pásu a potom druhý, ako keby sme ho vybrali z prstov, takže sa objaví a visí v strede medzi druhým a tretím elastickým pásom.

Jednoduchý vzor na tkanie náramkov

Pokračujeme v opakovaní toho istého, pričom pridávame ďalšie a ďalšie elastické pásy (pričom nekrútime osmičky). Celkovo budete potrebovať asi 50 kusov gumičiek. Jediným pravidlom je, že spodná guma sa dvíha iba vtedy, keď sú na prstoch nosené tri gumičky..

Po dosiahnutí požadovanej dĺžky urobíme uzol a slučku pomocou gumičiek. A na druhý koniec náramku pripevníme sponu..

Táto metóda tkania sa nazýva rybí chvost. Medzi ihličkami je veľmi populárny. Toto je len najjednoduchšia metóda tkania.

Tí, ktorí sa vážne zaoberajú tkaním náramkov z gumičiek, vedia, akú krásu je možné vyrobiť kúpou špeciálneho tkacieho zariadenia – dúhového stavu.

Tkanie náramku pomocou strojaTkanie na stroji

Príklad tkania náramku pomocou dúhového stavu

Tí, ktorí si chcú zlepšiť svoje schopnosti, tkať nielen náramky, ale aj náhrdelníky, detské hračky, prívesky, prívesky, si musia kúpiť dúhový stav. Je to relatívne lacné, asi 100 UAH. (200 rubľov). Neustálym tkaním vás:

  • „Naplňte ruku“, zdokonaľte zručnosti a metódy tkania náramkov;
  • môžete vytvoriť niečo vlastné, rozvíjať individuálny štýl.

Ak sa rozhodnete kúpiť dúhový stroj, je to celkom jednoduché. Môžete si ho kúpiť v každom obchode, ktorý sa špecializuje na látky, výšivky, aplikácie a doplnky. Existuje tiež veľa ponúk v internetových obchodoch (pričom cena bude nižšia).

Najjednoduchší náramok z gumičky na stroji

K stroju sú spravidla pribalené gumičky, ktoré vám stačia na prvý krát. Ak je proces fascinujúci a zaujímavý, vždy existuje príležitosť kúpiť ďalší materiál.

  Príprava na 1. september s deťmi

Dúhový stav je plastová platforma s prílohami, na ktoré sa počas procesu tkania navliekajú gumičky. Je to veľmi praktické a umožňuje vám vytvárať zložité vzory tkania..

Pred kúpou stroja sa však musíte pokúsiť splietnuť náramok jednoduchou metódou. Nemali by ste okamžite riešiť zložité schémy, v tomto prípade existuje veľká istota, že neuspejete. Vždy musíte začať tým najjednoduchším. V ideálnom prípade sa odporúča kúpiť dúhový stav pre tých, ktorí vyrobili najmenej 10-15 náramkov.

Komplexný vzor tkania „Caterpillar“Vzorec tkania náramku TRACK

Komplexný vzor tkania „Caterpillar“

Na komplexné tkanie náramku budete potrebovať:

  • sada viacfarebných gumičiek;
  • jednoduchý háčik;
  • dúhový stroj;
  • spona.

Samotný proces tkania náramku so zložitým vzorom vyzerá takto:

Používame dve gumičky. Dali sme ich na zuby stroja diagonálne, krútili sme s osmičkou. V tomto prípade sa elastické pásy musia krížiť (krížom).

Nasledujúce dve gumičky navlečieme podobným spôsobom, bez toho, aby sme ich prekrútili s osmičkou.

Elastický náramok – tkanie húsenice, video

Rovnakým spôsobom urobíme ďalší riadok..

Teraz sa pomocou háčika zdvihnú spodné elastické pásy (ktoré boli skrútené osmičkou). Nakoniec teda visia v strede iných gumičiek..

Pokračujeme v opakovaní postupu tkania, stále, pričom zdvíhame spodný rad.

Video z tkania náramkov podľa schémy Caterpillar

Keď sa dosiahne požadovaná veľkosť, na jednej strane gumičiek uviažeme očko a na druhý koniec náramku pripevníme zapínanie.

Ak chcete náramku dodať špeciálny nádych, môžete tkať korálky, korálky, kvety a ďalšie prvky. Potom príslušenstvo získa exkluzivitu a špeciálnu eleganciu..

Skúste vytvoriť taký náramok, verte mi, v dôsledku toho získate doplnok, ktorý prekvapí nielen vás, ale aj vašich priateľov a známych..