Zaujímavý gizmos na kresťanský sviatok – Krst Pána

remeslá na krst Krista

Krst Pána je mimoriadny dátum v kalendári. V tento nádherný kresťanský sviatok bude pre všetky deti užitočné, aby vlastnými rukami vyrábali rôzne remeslá. Na tento účel je holubica dokonalá, čo symbolizuje tento sviatok. Náš článok navyše predstaví zvyšok remeslá pre krst Pána.

Remeselná výroba – biela holubica

Na výrobu tohto remesla budete potrebovať: bielu priadzu, stočenú z troch nití, silný obdĺžnik spoteného papiera dlhý asi 15 cm, lepidlo, nožnice, malé množstvo čiernej lepenky, pradienko nite číslo 10, dve gombíky z modrého hrášku.

remeslá na krst Krista

Návod na výrobu:

 1. Najprv vezmite obdĺžnik a naviňte naň bielu priadzu. Priadzu je potrebné na jednom konci prepracovať nožnicami a odstrániť z papierovej miery..
 2. Ďalej by mali byť všetky nite priadze rozdelené na tenké oddelené nite, ktoré musia byť rozložené na tri časti. Tieto vlákna budú nielen tenké, ale budú mať aj vlnitý vzhľad..
 3. Potom musíte vytiahnuť druhý pomocou jedného vlákna nití, aby priesečník nití zostal v strede. Potom si ľahnite na stôl. Navonok to bude vyzerať ako písmeno X.
 4. Zo stredu by ste mali zobrať malú zarážku a bielou silnou niťou čo najtesnejšie potiahnuť držadlá priadze. Zložte na polovicu. Toto bude naše prázdne miesto pre prednú stranu budúceho holuba..
 5. Tretia časť priadze v strede by mala byť stiahnutá spolu so silnou niťou..
 6. Teraz musíte vziať bielu priadzu a vyskočiť z nej loptu, pričom ju skryjete v strede nášho prázdneho miesta.
 7. Stiahnite priadzu na jednu stranu. Mali by ste dostať takú hlavu s dlhými vláknami..
 8. Toto prázdne miesto bude potrebné skryť za prednou časťou holuba.
 9. Silnou bielou niťou stiahnite voľné pramene priadze v chvoste holuba.
 10. Teraz musíte vziať pásy čiernej lepenky a vystrihnúť z nich zobák. Výsledný zobák musí byť prilepený k prednej časti holuba.

remeslá na krst Krista

Stačí len prišiť gombíky a je to! Holubica je pripravená!

Ostatné remeslá

Tiež stojí za to ponúknuť niekoľko remesiel pre Kristov krst. Stojí za zmienku, že ich výroba nebude príliš ťažká..remeslá na krst Krista

Pre deti si môžete kúpiť alebo nájsť na internete obrázok s obrázkom anjela, holubice alebo čohokoľvek, čo sa vám páči. Ale práve na biblickú tému. Vybratý obrázok je potrebné vytlačiť a predložiť dieťaťu farebnými fixkami alebo farbami. Deti budú mať veľkú radosť a budú radi, ak si vyfarbia obrázok..

remeslá na krst Krista

Môžete si tiež kúpiť korálky a upliesť z neho krížik ako darček pre vaše dieťa..

Môžete požiadať svoju rastúcu dcéru, aby urobila kríž z korálkov. Toto remeslo môže dať mladším deťom alebo sa udržať.

remeslá na krst Krista

Viac nápadov pre každého

Dovolenka, ako je Epiphany, môže byť ozdobená detskými remeslami. Môžete si vytvoriť symbol Ducha Svätého. remeslá na krste pána

Potrebujeme: nožnice, list bieleho papiera, lepidlo štetcom.

Ktorý z nich je konzistentný a ako by malo byť toto remeslo vyrobené? O tom budeme hovoriť podrobnejšie nižšie..

Priebeh:

 1. Najprv musíte vziať list papiera a rozdeliť ho na polovicu..
 2. Ďalej opäť rozdeľte jednu stranu na polovicu..
 3. Potom – štvrtinu listu je tiež potrebné nakrájať na polovicu. Budete musieť zložiť štvrtinu listu ako harmoniku.remeslá na krst pána
 4. List papiera by mal byť zložený na polovicu a konce by mali byť orezané rohom. Aby chvost vyzeral krásne a veľkolepo, musíte o niečo vyššie odrezať ďalšie dva rohy. Ale bez prerušenia papiera.remeslá na krst pána
 5. Toto budú krídla. 8. časť listu papiera musí byť zložená rovnakým spôsobom s akordeónom rovnakej šírky ako pri skladaní polovice listu. Jedna časť listu zloženého na harmonike by mala byť odrezaná rovnakým spôsobom ako pri skladaní krídel. Získame chvost.
 6. Na polovicu listu pomocou ceruzky musíte nakresliť siluetu nášho budúceho vtáka a vystrihnúť ho. V strede listu by mal byť vykonaný zvislý rez. Je to nevyhnutné, aby sa cez to dala prevliekať naša príprava vtáčích krídel. Prostredníctvom tohto výrezu by ste mali veľmi opatrne zatlačiť krídla a roztiahnuť sa.
 7. Na prázdnom mieste pre chvost musíte nájsť stred a namazať lepidlom samotnú spodnú časť harmonikovej nátierky.remeslá na krst pána
 8. Ďalej ho musíte prilepiť k telu. Tiež je potrebné ho na oboch stranách natrieť lepidlom. Stačí nakresliť oči čiernou ceruzkou a prilepiť zobák. Musíte to vystrihnúť z čierneho papiera.

Ešte niekoľko remesiel

Remeslá na tému Krst Pána v materskej škole je možné vykonávať s učiteľkou na Štedrý deň Zjavenia Pána..

Potrebujeme: farebnú lepenku, vatu, škatuľu, lepidlo, polystyrén, farebné ceruzky, pozlátko, striebornú fóliu.remeslá na krste pána

Spôsob prípravy:

 1. Najprv musíte vziať list modrej lepenky a prilepiť ho k hornej časti škatule..
 2. Na spodok škatule musíte prilepiť vatu a striebornú fóliu.
 3. Zo zostávajúcich listov fólie musíte odrezať brezu s kríkmi a prilepiť ich na modrú lepenku.
 4. Teraz musíte vziať kúsok škoricovej lepenky a vystrihnúť siluetu prilepením do stredu obrázku. Rovnakým spôsobom vyrežte strechu zubami a tiež ju prilepte.
 5. Ďalej musíte vziať polystyrén a označiť naň siluetu zajačika. Je potrebné odstrihnúť a prilepiť k boku chatrče. Zajace musíte tiež namazať lepidlom..
 6. Teraz musíte rozomeliť pozlátko a zajačika úplne posypať.
 7. Musíte vziať striebornú fóliu a vystrihnúť z nej mesiac s hviezdami. Musíte ich prilepiť na vrch chaty na modrom kartónovom pozadí.

remeslá na krste pána

Stojí za zmienku, že všetky deti majú veľmi bohatú predstavivosť. Môžu výsledný obrázok ozdobiť vianočnými stromčekmi vystrihnutými z listu zeleného papiera, posypať vatou iskrami alebo pozlátkom, nakresliť okná v blízkosti chaty.

Tvorba anjelov

Naše babičky a prababičky oslavovali také sviatky ako Vianoce a Zjavenie Pána zároveň. Na základe toho je rozumné urobiť anjelské remeslo.

Na výrobu takého anjela potrebujeme: akvarely, lepidlo štetcom, vatu, hrubý biely papier, jednorazový tanier.remeslá na krst Krista

Podrobné výrobné pokyny:

 1. Najprv musíte vziať tanierik a namaľovať ho akvarelom na modro..
 2. Potom musíte tanierik namazať lepidlom a naniesť naň vatu.
 3. Na hrubý biely papier musíte označiť polkruh a vystrihnúť ho nožnicami. Strany polkruhu musia byť namazané lepidlom a spojené tak, aby sa získal kužeľ.
 4. Výslednú figúrku je potrebné prelepiť farebným papierom. Na tieto účely je najlepšie použiť modré, zelené alebo ružové farby..
 5. Z hrubého papiera je potrebné vystrihnúť hlavu a krídla. Ďalej je potrebné výsledné časti natrieť farebnými ceruzkami a prilepiť ich na kužeľ..
 6. Potom môžete dať figúrky anjelov na tanier. Zdá sa, že plávajú na sviežom oblaku.

remeslá na krst Krista