Ako destilovať hyacinty do 8. marca

nútiť hyacinty k 8

Za zaujímavú a celkom vzrušujúcu aktivitu sa považuje nútenie hyacintov do 8. marca doma. V zime nám všetkým veľmi chýba čerstvá zeleň. Preto hyacint, ktorý kvitne, bude jasným darčekom pre každého. Takýto darček bude môcť potešiť svojou krásou nielen obdarovaného, ​​ale aj vás..

Vedeli ste, že v zime môže kvitnúť veľa cibuľovitých kvetov? Najpopulárnejší je však hyacint. Vyznačuje sa mnohými jasnými farbami a silnou stopkou. Jeho kvety majú navyše výnimočnú arómu..vynútenie hyacintov do 8. marca doma

Vynútený hyacint

Odporúča sa vopred pripraviť na nútenie tohto krásneho kvetu. Samotná destilácia trvá zhruba 3-4 mesiace. V tomto prípade je kvetinová cibuľka vykopaná v záhrade v lete. Spravidla sa to robí potom, čo kvety kvitnú a listy uschnú. Toto obdobie začína v júni až júli. Ak vo vašej záhrade nie sú žiadne také kvety, žiarovku je možné kúpiť v každom kvetinárstve..

Na poznámku! Na destiláciu kupujte husté a veľké žiarovky, ktoré musia byť zdravé. Ich veľkosť musí byť viac ako 5 cm.

Ak sú žiarovky zakúpené na jeseň, potom musia byť označené „Na destiláciu“. Tieto žiarovky sa pred výsadbou zvyčajne skladujú na suchom a chladnom mieste pri teplote +17 ° C. Ak ste žiarovky vyhrabali, v lete ich udržiavate v chlade a suchu. V tomto prípade by však teplota mala byť 25-27. V takom prípade by mala byť trvanlivosť 2 mesiace. To je dostatok času na to, aby hyacinty vytvorili novú kvetnú cibuľku v púčiku. Hneď ako príde september, žiarovky by mali byť umiestnené na najnižšej polici v chladničke. Tam musia počkať na nástup. Na skladovanie používajte vrecia vyrobené z papiera alebo textílie..

Príprava kvetináča.

V tomto článku vám povieme, ako by sa mali hyacinty destilovať do 8. marca. Tento proces by mal byť rozdelený do niekoľkých etáp. A o každej fáze budeme písať podrobne.

Aby hyacint kvitol v marci, je vysadený začiatkom novembra. Niekedy sa stane, že kvitnutie nastane skôr. Ale to je v poriadku. A to všetko preto, že táto kvetina môže kvitnúť 2-3 týždne..

  Ako vyrobiť papierové kvety vlastnými rukami. Svetelné schémy

Samozrejme, výsadba by mala začať výberom správneho kvetináča. Priemer kvetináča bude v tomto prípade závisieť od počtu kvetov, ktoré vysadíte. Jeden hyacint môžete zasadiť aj do veľkého črepníka. Výška hrnca by mala byť 15 cm Na dne hrnca by mala byť položená drenáž. Umožní, aby voda v hrnci nestagnovala..hyacint po destilácii ako zachrániť

Pristátie.

Do hrnca musíte naliať niekoľko centimetrov úrodnej pôdy. Potom sa piesok naleje do pôdy. Jeho vrstva by mala byť 1 cm.Mierne kompaktné. Potom dobre zalejte a nastavte žiarovky.

Na poznámku! Ak vysádzate niekoľko žiaroviek, nemali by byť navzájom v kontakte..

Po inštalácii by mali byť hyacinty pokryté voľnou zeminou. Okrem toho je potrebné zaspať do 2/3. Korunu nechajte otvorenú. Netreba polievať! V tejto forme by žiarovky mali stráviť niekoľko mesiacov. Miesto ich pobytu musí byť nevyhnutne tmavé. V tomto okamihu by mala byť teplota 4-6 stupňov Celzia. Tieto podmienky by mali byť dodržané pre vzhľad koreňov..

Nádoby na cibuľu položte na spodnú policu chladničky. Ovládajte žiarovku. Pôdu v kvetináči pri sušení mierne zalejte. V takom prípade by voda nemala padať na žiarovky. Mierne zalievanie by sa malo vykonávať zriedkavo. A to všetko preto, že žiarovky z nadmernej vlhkosti sa môžu zhoršiť..

Na poznámku! Neodporúča sa dávať na hrniec plastové vrecko. Nezabudnite, že žiarovky môžu v tomto prípade hniť..ako prinútiť hyacinty do 8. marca

Klíčenie stopkových listov.

Pravdepodobne vám bolo jasné, keď začnú destilovať hyacinty do 8. marca. Teraz stojí za to hovoriť o ďalších aspektoch tohto procesu. Po 10-12 týždňoch by sa teda v pôde mali objaviť prvé zelené listy. Ak sú vysoké 4-6 cm, potom hrnce s cibuľou musíte vybrať z chladničky. Teraz by mali byť odvezení na chladné +13 miesto na parapet. Hrniec by mal byť zároveň v tieni ešte asi 10 dní. Na hrniec si preto dajte tmavú čiapočku. Prečo sa to robí?

 • Po prvé, listy sa môžu popáliť po tmavom mieste – chladničke..
 • Za druhé, viečko na kvetináči pomôže listom ešte viac sa roztiahnuť. Listy v takýchto podmienkach rastú aktívne..
  Vyrábame darček pre 8. marca pre mamu

V tejto polohe by mali byť hrnce s listami uchovávané ďalšie 3-4 týždne. V tomto prípade by mala stopka rásť o 15 cm.

Starostlivosť.

Aby bola kvetina krásna a veľká, stojí za to sa o ňu starať. V tomto prípade musíte neustále monitorovať vlhkosť. Zalievanie by sa malo vykonávať opatrne a pravidelne. Tiež nie je potrebné vyplňovať. Hneď ako sa listy otvoria a stopka je pripravená kvitnúť, môžete kvetináč prestavať kdekoľvek s dobrým posvätením. Aby však hyacint dobre kvitol, je dôležité dodržať niekoľko určitých podmienok..

 • Teplota v miestnosti by mala byť +20.
 • Miestnosť by nemala byť vystavená prievanu.
 • Kvetina by nemala byť vystavená priamemu slnečnému žiareniu..
 • Kvetináč by mal byť umiestnený ďaleko od vykurovacích radiátorov.

Teraz viete, ako zachovať hyacint po vynútení. V takom prípade sa odporúča bezpodmienečne dodržať všetky vyššie uvedené pravidlá. Po vyblednutí kvetu a vyschnutí listov sa žiarovka vyberie zo zeme a očistí sa od pôdy. Potom v lete môže byť taká žiarovka vysadená vo vašej záhrade. Pri ďalšej destilácii doma by mala žiarovka získať silu v pôde do dvoch rokov..keď sa do 8. marca začne vnucovanie hyacintov

Ako destilovať hyacinty vo vode

V zime je možné nútiť hyacinty nielen v hrnci, ale aj vo vode. V tomto prípade budete potrebovať vázu alebo nádobu, ktorá bude vybavená úzkym hrdlom. Pri nútení by sa žiarovka nemala dotýkať vody. Mali by sa k nej dostať iba korene, ktoré odrastú. Aby sa to stalo týmto spôsobom, žiarovka je upevnená na kruhu z lepenky, v ktorom by mal byť malý okrúhly rez. Hrnček zároveň položte na vrch nádoby s vodou. Takáto štruktúra s vodou je umiestnená na spodnej polici chladničky. Začiatkom novembra ide do chladničky.

Aby sa voda nepokazila, vložte do nej uhlie. Keď sa odparuje, stojí za to pridať do nádoby čerstvú vodu a poslať ju do chladničky. To sa musí vykonať, kým sa neobjavia klíčky. Potom, čo sa klíček objaví, musíte počkať, kým tento výhonok nevyrastie na 5 cm. Potom by ste mali počkať, kým nevyrastie o 5 cm. Potom musí byť odoslaný na studený parapet. Potom proces pokračuje, ako keď vtlačíte kvetinu do zeme..

  Zdobíme interiér na dovolenku 8. marca (odporúčania pre mužov)

Na poznámku! Po tejto možnosti destilácie sa žiarovka kvetu úplne vyčerpá. Neodporúča sa vysádzať ho na záhrade..vynútenie hyacintov do 8. marca doma

Chyby

Teraz viete, ako prinútiť hyacinty do 8. marca. A okrem informácií, ktoré sme vám predložili, stojí za to povedať, že v tomto prípade môžu existovať niektoré chyby, ktoré by ste nemali robiť. Teraz ich uvedieme v zozname.

 1. Listy vädnú. K tomuto javu môže dôjsť v dôsledku nadmernej vlhkosti. Preto stojí za to pravidelne zalievať, ale nemusíte to robiť usilovne..
 2. Krátka stopka. Hrniec nebol držaný dostatočne dlho pri nízkych teplotách. Preto nebol pripravený dať plný kvet.
 3. Kvetina sa vôbec neobjavila. Príčin môže byť niekoľko. Možno je žiarovka malá a nemá silu. Je to spôsobené aj tým, že sa embryo v žiarovke neobjavilo. Obvykle sa tvorí pri teplote +30. Navyše to môže ovplyvniť nedostatočné zavlažovanie. Je to tiež spôsobené ostrým a skorým prenosom žiaroviek na slnko..
 4. Listy žlté. Tento príznak sa objavuje v dôsledku prievanu alebo nadmerného odtieňa..
 5. Púčik odpadol. Je to kvôli nepravidelnému zalievaniu: zaplavením alebo vyschnutím. Stáva sa to aj kvôli neopatrnému zalievaniu, keď sa voda dostane na žiarovky..

Konečne

Vnucovanie hyacintov na jarné prázdniny – 8. marca – je zaujímavá aktivita. Preto vás taká činnosť poteší krásnym kvetom s nádhernou arómou..

Nech sa ti darí!