Ako vyrobiť papierové kvety vlastnými rukami. Svetelné schémy

Výroba papierových kvetov vlastnými rukami

Chcete urobiť darček pre svojich blízkych alebo vyzdobiť svoj domov neobvyklými remeslami? Najlepšou možnosťou sú ručne vyrábané kvety. Dnes vám povieme, ako si vyrobiť papierové kvety sami. Nezabudnite, že ručne vyrobený darček bude dvojnásobne príjemný..

Z papiera môžeme vyrobiť obrovské množstvo umelých kvetov, ktoré sa na rozdiel od živých rastlín nikdy nezkazia. Dnes sú takýmito kvetmi ozdobené banketové sály, stoly na večierkoch a akékoľvek iné priestory, a to napriek tomu, že je veľmi ľahké ich vyrobiť..

Z papiera vyrábame krásne ruže

Remeslá môžu vykonávať dospelí aj deti – neexistujú žiadne obmedzenia. Povieme vám teda, ako vyrobiť ružu z papiera na darček.

Povieme vám teda, ako vyrobiť ružu z papiera na darček.

Budete potrebovať niektoré položky a materiály, konkrétne:

 • papier s vysokou hustotou,
 • ceruzka,
 • nožnice,
 • lepidlo.

Na hrubý papier nakreslite špirálu. Vystrihnite špirálu. Na tento účel sa používajú obyčajné nožnice a špirála. Konce vystrihnutej špirály sa snažíme zabaliť v opačnom smere. A ak sa papier trochu rozbije, je to v poriadku.

Povieme vám teda, ako vyrobiť ružu z papiera na darček

Takže kvet bude viac podobný skutočnému. Špirálu stočíme do ružičky. Nie je potrebné neustále krútiť špirálou jednou napínacou silou. Na konci ho musíte uvoľniť. Akonáhle je špirála dokončená v skrúcaní, je potrebné koniec prilepiť.

Ohnite kruh, ktorý sa ukázal v strede. Toto bude základ kvetu.

Ohnite kruh, ktorý sa ukázal v strede. Toto bude základ kvetu..

Na základňu je prilepený stonka alebo môžete vyrobiť veľa papierových ruží a dať ich do rámu, získate ideálny darček na 8. marca!

K základni je prilepený stonka alebo môžete vyrobiť veľa papierových ruží a dať ich do rámu, získate ideálny darček na 8. marca!

Kytica papierových kvetov vlastnými rukami ako darček

Na výrobu kytice musíte mať:

 • kliešte a nožnice,
 • papier,
 • drôt,
 • PVA,
 • váza.

Stonka je vyrobená z drôtu. Na drôt nanášame PVA. Na púčiky pripravte farebný papier. List papiera sa zloží dvanásťkrát a potom sa vystrihnú okvetné lístky. Akonáhle sú okvetné lístky pripravené, môžete ich zhromaždiť do kvetu..

Okolo stonky je navinutý kus papiera. Potom bude k nemu prilepený zvyšok okvetných lístkov

Okolo stonky je navinutý kus papiera. Potom bude k nemu prilepený zvyšok okvetných lístkov. Hneď ako sú okvetné lístky na mieste, stonku obalíme zelenou stuhou..

Aby bola kompozícia krásna, musíte urobiť niekoľko kvetov a vložiť ich do vázy.

Aby bola kompozícia krásna, musíte urobiť niekoľko kvetov a vložiť ich do vázy..

Urobte si vlastnoručne vetvičku rozkvitnutej jablone

Kvitnúca vetva bude vyzerať krásne. Za týmto účelom vezmite mäkký papier a suchú vetvičku. Lepidlo a nožnice sú nutnosťou. Mäkký papier sa skladá do štvorcov, kým sa nevytvorí niekoľko záhybov. Z toho, čo sa stalo, vystrihnite okvetné lístky.

Mäkký papier sa skladá do štvorcov, kým sa nevytvorí niekoľko záhybov.

Aby výrobok vyzeral ako skutočná vetva kvitnúceho jablone, musíte ho naopak nerovnomerne prerezať. Dva kvety držia spolu.

Zároveň sa snažíme zaistiť, aby okvetné lístky boli viditeľné a oddelené.

Zároveň sa snažíme zviditeľniť a oddeliť okvetné lístky. Kvety lepíme vlastnými rukami na suchú vetvu jablone. Ukazuje sa to krásne remeslo.

Kvety lepíme vlastnými rukami na suchú vetvu jablone. Ukazuje sa, že je to krásne remeslo

Jednoduché a originálne kvety s vlastnými rukami

Niektorí ľudia radšej vyrábajú hračky vo forme kvetov. Na tento účel sa používa farebný papier, škótska páska a nožnice. Berieme drôt ako doplnok..

Z hrubého farebného papiera vystrihnite šesť kruhov. Každý kruh by mal mať priemer približne sedem centimetrov.

Z hrubého farebného papiera vystrihnite šesť kruhov. Každý kruh by mal mať priemer približne sedem centimetrov. Požadovanú veľkosť si však môžete nastaviť aj sami. Kruhy zároveň nemusia byť rovnomerné..

Z drôtu pripravujeme prsteň s priemerom 10 centimetrov. Kruhy sú zložené na polovicu a v strede je urobený rez.

Z drôtu pripravujeme prsteň s priemerom 10 centimetrov. Kruhy sú zložené na polovicu a v strede je urobený rez. Kruh, ktorý zostáva, je pripevnený k drôtenému kruhu. Je upevnený páskou. Toto bude základ kvetu. Teraz stačí na rezy dať na základňu takzvané okvetné lístky. Aby drôt stál a držal kvetinu, musíte ju ohnúť do tvaru kruhu.

Výsledné remeslo môže byť použité nielen ako ozdoba, ale aj ako hračka pre deti. Hračka zároveň prinesie mnoho výhod, napríklad pri štúdiu farieb..

DIY veľké papierové kvety

DIY veľké papierové kvety

Kvety je možné vyrobiť nielen malé, ale aj veľké. Potrebujeme farebný papier, fixku, nožnice a lepidlo pištoľou. Na veľký farebný list papiera je nakreslený okvetný lístok. Jedna kvetina potrebuje najmenej šesť okvetných lístkov. Akonáhle sú okvetné lístky narezané, dajte im požadovaný tvar. V spodnej časti okvetných lístkov sa urobí malý rez. Akonáhle je to hotové, okvetné lístky sú spojené a zlepené dohromady. Aby ste to uľahčili, musíte lepiť tri okvetné lístky dohromady a potom obe polovice spojiť. Do stredu kvetu je vložený kruh akejkoľvek farby. Podrobnejšia majstrovská trieda výroba veľkých kvetov čítaj tu.

DIY karafiáty na obrúsky

Z obrúskov si ľahko vyrobíte nádherné klinčeky..

DIY karafiáty na obrúsky

Budete potrebovať:

 • veľa obrúskov,
 • drôt,
 • nožnice,
 • fixka,
 • rovnako ako veko plechovky.

DIY karafiáty na obrúsky krok za krokom fotoDIY karafiáty na obrúsky, fotografia krok za krokom

Papier sa dobre kombinuje s korálkami. Oba materiály spolu vytvárajú kvetinu. Budete potrebovať všetky rovnaké materiály ako na výrobu obyčajného papierového kvetu, ako aj korálky, nožnice a niť s ihlou..

Papier sa dobre kombinuje s korálkami. Oba materiály spolu vytvárajú kvetinu

Kvety sú narezané na list hrubého papiera. Môžete urobiť okvetné lístky konvexné. Keď sa zbierajú okvetné lístky, sú na nich prišité korálky..

Korálky je možné použiť na ozdobenie pohľadnice, na ktorej je pripevnený kvet.

Korálky je možné použiť na ozdobenie pohľadnice, na ktorej je pripevnený kvet.

Môžete urobiť okvetné lístky konvexné. Keď sa zbierajú okvetné lístky, sú na nich prišité korálky.

Existuje veľa možností na výrobu papierových kvetov. Každý z nich má právo na existenciu. Vždy môžete fantazírovať. Zvlášť pokiaľ ide o farby a veľkosti, nie je potrebné dodržiavať jasné pokyny..