Kvety z látky

Master class: výroba kvetov z látky vlastnými rukami

Kvety sa môžu stať originálnou ozdobou tašky, oblečenia alebo z kravaty na vlasy urobiť krásny doplnok. Aby ste mohli vyrábať kvety z látky vlastnými rukami, nemusíte byť schopní šiť ani získať žiadne profesionálne schopnosti. V tomto článku sa naučíte, ako vyrobiť krásne kvety z kúskov látky, ktoré má každá žena v domácnosti..

ako vyrobiť kvety z látky vlastnými rukamiAko vyrobiť kvety z látky vlastnými rukami

Materiály:

– pásy látky;

– cítil;

– nožnice;

– polymérové ​​lepidlo alebo lepiaca pištoľ;

– stužka;

– špendlík;

– drôt;

– fixka.

Majstrovská trieda textilných kvetov pre domácich majstrov

1. V tejto majstrovskej triede sa ako kvetinový rám používa drôt s nadýchaným polstrovaním, ktorý vzhľadom pripomína malé kefy. Ak ho nenájdete v železiarstve, použite bežný drôt..

Majstrovská trieda textilných kvetov pre domácich majstrov

2. Na jeden kvet budete potrebovať pásy látky široké 5 cm a dlhé 50 cm.

3. Naneste lepidlo do stredu pásu látky..

4. Potom pripevnite drôt pod uhlom 45 stupňov a začnite omotávať látku. Látku príliš neuťahujte, pretože kvetina by mala byť objemná a všetky nezrovnalosti dodajú výrobku punc sofistikovanosti..

Ak sa ukáže, že dĺžka tkaniny je menšia ako dĺžka drôtu, jednoducho prilepte kus rovnakej šírky a zabaľte drôt na koniec.

5. Ak sa ukázalo, že dĺžka tkaniny je menšia ako dĺžka drôtu, potom jednoducho prilepte kus rovnakej šírky a zabaľte drôt na koniec..

6. Potom, čo ste drôt úplne zabalili, začnite ho skrúcať do špirály. Kvapkajúce lepidlo každých 4-10 cm na fixáciu štruktúry. Kvetinu môžete nielen zvinúť do špirály, ale tiež skrútiť drôt okolo osi. Konce drôtu musia byť skryté zospodu.

majstrovská trieda výroby kvetov z látky, fotoMajstrovská trieda výroby kvetov z látky, foto

7. Pomocou špendlíka na bielizeň stlačte koniec drôtu, aby ste upevnili tvar kvetu. Kvetinu môžete vyrobiť z rôznych tkanín, napríklad z bavlny, vlny alebo pleteniny..

8. Oddelene od stuhy urobte letáky pre kvety.

Z plsti vystrihnite kruh. Potom stred kvetu namažte lepidlom a prilepte ho na plsť. Nezabudnite prilepiť listy tak, aby konce pásky neboli viditeľné

9. Vystrihnite kruh z plsti. Potom stred kvetu namažte lepidlom a prilepte ho na plsť. Nezabudnite prilepiť listy tak, aby konce pásky neboli viditeľné. Ak chcete nalepiť niekoľko farieb, napríklad na obruč, najskôr ich prilepte na kus plsti a potom rozrežte pozdĺž obrysu. Na kvety naneste lepidlo tak, aby bolo vo vzdialenosti 1-2 cm od okraja, potom nebude plsť z prednej strany viditeľná.

  Tipy na darčeky pre ženy 8. marca

látkové kvety fotografia majstrovskej triedy krok za krokom

10. Pripevnite obruč ku kvetom a fixkou urobte značku, kam ju pripevníte. Na plstený podklad naneste lepidlo a prilepte ho na obruč.

Kvety z látky, užitočné video

Látkové kvety je možné použiť nielen na ozdobenie obruče. Ak prilepíte špendlík k filcovému podkladu, získate originálnu brošňu a kvet je možné upevniť aj na gumičku do vlasov. Predstavte si a môžete vyrábať kvety rôznych veľkostí a používať ich pri rozhodovaní o dizajne.