Aké remeslá vyrobiť zo škrupín vlašských orechov

remeslá z vlašských orechov

Aby ste mohli začať vytvárať nejaký druh remesiel, nie je potrebné kupovať drahé materiály. Ukazuje sa, že mnoho zaujímavých gizmosov dnes možno vyrobiť z šikovných materiálov, ktoré sa v domácnosti nijako nepoužívajú. Ak napríklad radi jete vlašské orechy, nevyhadzujte z nich škrupiny. Nezabudnite, že z toho môžete urobiť krásne remeslá. Remeslá vyrobené z orechových škrupín môžu byť skutočne veľmi rozmanité. Môžete si vyrobiť:

 • bobule a huby,
 • zábavné zvieratá,
 • ozdoby na stromček,
 • objemné hračky.

Remeslá pre deti zo škrupín vlašských orechov

Poďme zistiť, aké remeslá je možné vyrobiť z škrupín.

Lienka na kvete orieškovej škrupiny.

Na vytvorenie remesla si pripravte: 3 vlašské orechy a plastelínu.

 1. Orechy rozdelíme na polovice a z plastelíny musíte vyformovať jednotlivé časti lienky.
 2. K polovici skratky pripevníme hlavu a elytra. Body nanášame na krídla pomocou plastelíny.
 3. Teraz vezmeme žltú plastelínu, vyvaľkáme z nej guľu a trochu ju sploštíme. Okvetné lístky budú napodobňovať v skratke. Preto na guľôčku žltej plastelíny pripevníme 5 škrupín orechov.
 4. Ďalej ozdobte kvetinu žilami. Na tento účel používame plastelínu rôznych farieb..
 5. Potom dáme lienku na kvetinu.

urob si sámremeslá z vlašských orechovvlašský orech diyfotografia remesiel z vlašských orechovorechové škrupiny kutilská fotkaDIY remeslá zo škrupiny vlašských orechov

Vtipné zvieratká v skratke. Remeslá pre deti.

V tomto článku môžete vidieť aj detské remeslá zo škrupín orechov. Pozvite svoje dieťa na výrobu takýchto remesiel a uvidíte, ako sa mu bude táto činnosť páčiť..

Na výrobu myší je potrebné vziať škrupiny vlašských orechov a sivú farbu. Škrupiny sú samozrejme namaľované sivou farbou a zhora sú k nim pripevnené uši a chvost, ktoré musíte s dieťaťom vystrihnúť z farebného papiera..

remeslá z vlašských orechov

Na výrobu tučniakov sú škrupiny zafarbené v dvoch farbách. Na to slúžia predovšetkým biela a čierna. Potom stojí za to tučniaky nakresliť oči a prilepiť zobák a nohy.

kutilské remeslá z vlašských orechov

Zajačiky zo škrupiniek z vlašských orechov sa tiež veľmi ľahko vyrábajú. Škrupiny namaľujete sivou farbou, vymaľujete papuľu. Ďalej prilepíme uši a chvost k škrupine. Súčasne na chvost používame kúsok vaty..

  Aké vianočné hračky a dekorácie vyrobiť z orechových škrupín

skrátene remeslá

Pre korytnačky vyrábame papierovú základňu, ktorá bude mať nohy, hlavu a chvost. Ale škrupina orecha bude škrupina.

DIY škrupiny z vlašských orechov

A aby ste urobili takú vtipnú chobotnicu, vezmite si nadýchané drôtené a orechové škrupiny. Na nohy je použitých 8 kusov takého drôtu, ktorý bude imitovať nohy..

škrupiny remeselných orechov

Na výrobu žiab si okrem škrupín vezmite tekvicové semienka. Všetky materiály vymaľujte na zeleno. Potom pripevníme tekvicové semená k škrupine a nakreslíme zábavné tváre pre remeslá.

remeslá zo škrupín vlašských orechov

A aby ste vyrobili veľryby, vezmite si modrú farbu, ktorou budete maľovať škrupiny. Chvost pripevníme k zadnej časti škrupiny a navrchu vodného lúča, ktorý je vystrihnutý z papiera. Nezabudnuteľné je nakresliť črty náhubku pre veľryby.

DIY remeslá zo škrupín vlašských orechov

A aby ste urobili vtipné včely, musíte škrupiny namaľovať na čierno -žlté. Ale pre antény použite nadýchaný drôt.

Remeslo z orechov – húsenica.

 • Na také remeslo si vezmeme list farebného zeleného papiera.
 • Budete tiež potrebovať 6 polovíc vlašských orechov. Mali by ste ich natrieť oranžovou a bielou farbou. Potom by ste v strede každej škrupiny mali nakresliť malú škvrnu zelenej..
 • Na hlavu húsenice vezmite celý orech. Na ňom musíte nakresliť všetky tvárové vlastnosti húsenice. Zhora k hlave pripevňujeme zväzok pestrofarebných nití.
 • Teraz musíte výslednú húsenicu upevniť na zelenom liste..

aké remeslá robiť z vlašských orechovremeslo zo škrupiny vlašských orechovškrupinové remesláčo urobiť zo škrupín vlašských orechov

Orechová aplikácia.

Na ďalšie remeslo si vezmite pár polovíc škrupiniek z orechov. Vymaľujte ich akvarelom. Potom vezmite list lepenky a pomocou lepidla naň pripevnite všetky škrupiny. A namiesto stredu použite polovicu nádoby, ktorá je v Kinderovom prekvapení.

čo robiť so škrupinami vlašských orechov

Konečne

Remeslá zo škrupín vlašských orechov môžu byť vo všeobecnosti veľmi rozmanité. Ale v každom prípade môže ich tvorba každému dieťaťu priniesť mimoriadne šťastie. Zaujmite preto svojho fidgeta takouto aktivitou. Ovládajte ho a pomáhajte mu. A verte, že sa mu to určite podarí.

  Ako vytvárať remeslá z jesenného lístia