Ako vyrobiť jesenné remeslo do školy

ako urobiť jesenné remeslo do školy

Obľúbená horúca sezóna všetkých už uplynula. Napriek tomu však prišiel nový čas, ktorý mnoho ľudí vzhľadom na svoje zamestnanie školákov nevníma. Mnoho ľudí má rád jeseň. Škola preto tomuto ročnému obdobiu venuje maximálnu pozornosť. Deti na hodinách práce robia nádherné remeslá, ktoré sú venované jesenným prázdninám. Ak aj vaša škola plánuje tak úžasne krásne prázdniny, potom vás budú zaujímať jesenné remeslá, ktoré môžete do školy vykonávať priamo svojimi vlastnými rukami..

Remeslá na tému jeseň sú teda často vytvárané z nasledujúcich materiálov:

 • Farebné listy a gaštany;
 • Žalude a hrbole;
 • Škrupiny z orechov;
 • Zelenina a ovocie;
 • Herbár a jarabina.

Nápady na jesenné remeslá

Ako vytvoriť korálky jarabiny a žaluďa.

Korálky z prírodných materiálov vyzerajú veľmi krásne. A takéto remeslo môže urobiť každý žiak základnej školy. Čo je potrebné pre také nádherné remeslo? Takže použite:

 • Žalude a bobule jarabiny.
 • Ihla a hrubá niť.

Priebeh:

 1. Vezmite ihlu a navlečte do nej hrubú niť.
 2. Potom začnú striedavo navliekať bobule na niť.
 3. Na konci nezabudnite viazať niť a korálky budú pripravené.

krásne remeslá jeseň do školy

Ako vyrobiť žaluďové korálky?

Výroba korálkov zo žaluďov vyzerá inak. Predtým sa v tomto materiáli vyrábajú priechodné otvory. V tomto prípade sa používa šidlo alebo tenký klinec. Potom môžete ovocie navliecť na šnúru. V takom prípade sa študenti s týmito úlohami dokážu samostatne vyrovnať. Rodičia by mali robiť do žaluďov iba diery..

Lesný počítadlo.

Stojí za zmienku, že niektoré remeslá od jesenných materiálov po školu sa robia veľmi ľahko. A chlapci, ktorí robia tento druh práce, z toho majú radostnú náladu. Na výrobu nasledujúceho produktu je teda potrebné pripraviť:

 • Brezová guľatina;
 • Hladké a tenké tyčinky;
 • Gaštany.
  Vytvorte ježka z kužeľov a plastovej fľaše

Priebeh:

 1. Toto remeslo stojí na strome, s ktorým sa študent bude len ťažko vyrovnávať. Rodičia tu potrebujú pomoc. V zásade je potrebná pomoc mužských rúk. Po prvé, brezová guľatina je rozdelená na polovicu. To sa musí vykonať pozdĺž kufra. Mali by ste mať dve polovice..
 2. Mali by ste mať remeselnú základňu. Ďalším krokom je nájsť a pripraviť 3-4 tyčinky, ktoré by mali byť rovnomerné. Okrem toho musí byť ich dĺžka rovnaká.
 3. Teraz sa vysporiadajte s gaštanmi, kde sa robia otvory. Potom sa gaštany navlečú na tyčinky.
 4. Teraz sú gaštanové tyčinky upevnené na kmeňoch. To sa dá urobiť nechtami..
 5. Hotový počítadlo by malo byť ozdobené. Môžete použiť akýkoľvek prírodný materiál.

krásna remeselná jeseň do školy

Huby z vaty.

Budúce jesenné remeslo do školy z prírodného materiálu sa môže zdať náročné. Ale to nie je veľký problém. Koniec koncov, mama a otec určite pomôžu svojmu dieťaťu. Na výrobu remesiel by ste teda mali vziať:

 • Kartón a klince,
 • Škrob a vata,
 • Lepidlo na vodu a PVA,
 • Farby.

urob si sám jesenné remeslá do školy

Priebeh:

 1. Niektoré jesenné remeslá môžu byť vyrobené nielen z prírodných materiálov. Ukazuje sa, že ak použijete svoju predstavivosť, môžete urobiť niečo zaujímavé..krásna remeselná jeseň do školy
 2. V prvom rade stojí za to pripraviť základňu pre viečko huby. Kruhy sú vyrezané z lepenky. Priemer kruhu navyše bude závisieť od veľkosti húb.
 3. Ďalej vezmeme klinec, ktorý bude mať dĺžku 7 cm. Bude to základ pre nohu huby.
 4. Klinec je zapichnutý do kartónového kruhu. Vaša základňa je teraz kompletná. A ďalším krokom je začať tvarovať huby.
 5. Huba je tvarovaná z nasledujúcej hmoty: Vezmite liter vody a priveďte ju k varu. V inom pohári, v ktorom bude studená voda, stojí za to miešať 5 lyžíc škrobu. Táto zmes sa pomaly naleje do vriacej vody. Teraz zostáva aktívne premiešať celú hmotu, potom bude pasta pripravená.urob si sám jesenné remeslá do školy
 6. Huba sa tvorí po vychladnutí pasty. Ponorte kúsok vaty do pasty a potom ju prilepte na základňu huby. Buď trpezlivý. A to všetko preto, že takýchto kúskov budete potrebovať veľa..
 7. Pri sochárstve by ste sa nemali snažiť vyrovnať huby. Určite bude mať nezrovnalosti. Hotová huba musí vyschnúť.urob si sám jesenné remeslá do školy
 8. Toto remeslo samozrejme nemôže byť dokončené. Deti môžu teraz zdobiť tento výrobok samy. Na konci by mala byť huba dodatočne ozdobená už vyschnutou trávou..
  Panel svojpomocne z jesenného lístia

Vtipná gaštanová húsenica.

Pre vás sú tu jesenné remeslá, ktoré je možné vziať do školy. Ku každému remeslu je okrem popisu aj fotografia. Preto budete radi, že budete vyrábať takéto výrobky. Aby vaša vtipná húsenica zabrala:

 • plastelíny a gaštany.

remeslá od jesenných materiálov po školu

Priebeh:

 1. Samozrejme, stojí za to pripraviť prírodný materiál vopred..
 2. Hotové gaštany sú spojené dohromady. A v tomto prípade sa používajú plastelínové gule rôznych farieb..
 3. V konečnej fáze by sa malo remeslo oživiť. To sa deje prostredníctvom: rohov, úsmevov a kukátka.

Ako urobiť ježko z kužeľov.

Teraz viete, ako urobiť jesenné remeslo do školy. Skutočne sme pre vás priniesli veľa možností pre remeslá na jesennú tému. Ale nechystáme sa tam zastaviť. Pre našich čitateľov ponúkneme mnoho ďalších zaujímavých remesiel. Na ďalšie remeslo budete potrebovať:

 • Kužele,
 • Fľaša,
 • Plastelína.

jesenné remeslo do školy z prírodného

Priebeh:

 1. Nájdite malú plastovú fľašu a dobre ju natrite plastelínou. Vedzte, že všetky púčiky musia na fľaši veľmi dobre priľnúť..
 2. Vezmite list lepenky alebo preglejky a položte naň svoje remeslo. Potom môžete začať pripevňovať púčiky k fľaši..
 3. Teraz, keď sú všetky hrbole prilepené, musíte začať upravovať tvár. V tomto prípade bude hrdlo fľaše nosom vášho ježka. Oči sú tiež vyrobené z plastelíny..

Ježko slnečnicový klobúk.

Jeseň nám dáva množstvo materiálov. A ak trochu snívate, získate výnimočné veci. Z obyčajného slnečnicového klobúka sa stane originálny ježko. Bude to však vyžadovať:

 • Plastelína,
 • Letáky na ozdobu.

fotografie jesenných remesiel do školy

Priebeh:

 1. Labky a papuľa ježka sú vyrobené z čiernej plastelíny.
 2. Potom je to všetko pripevnené k slnečnicovému klobúku..
 3. Nakoniec stojí za to položiť dekoratívne materiály na zadnú časť ježka, napodobňujúce skutočnosť, že ich ježko nesie.

Zhrnutie

V tejto publikácii ste mohli nájsť krásne jesenné remeslá do školy. Toto samozrejme nie sú všetky nápady. Neváhajte si preto preštudovať ďalšie materiály na našom webe a oživiť všetky nápady..

  Aké jesenné remeslá zdobia váš domov