Aké remeslá vyrobiť z kokosovej škrupiny

remeslá z kokosových škrupín

V rukách majstra sa aj obyčajná kokosová škrupina stane originálnym remeslom. Kokosové škrupiny sú skutočne zaujímavým materiálom pre kreativitu. Kokos môžete kúpiť v každom obchode. A potom, čo ich zjete, by ste škrupinu nemali vyhadzovať. Nižšie vám ponúkneme krásne a neobvyklé remeslá z kokosových škrupín.

Čo sa dá vyrobiť z kokosových škrupín

Kokosové žiarovky.

Z kokosovej škrupiny môžete vytvárať úplne iné remeslá. Môžu byť jednoduché alebo zložité. Jednoduchý je dom pre akvárium. Pôvodné žiarovky však možno hodnotiť ako komplexné. Takéto výrobky naplnia každú miestnosť nádherným svetlom a vytvoria v nej mimoriadnu atmosféru. Pozrite sa na niekoľko nápadov na osvetlenie, ktoré môžete vyrobiť z kokosu.

DIY kokosové remeslá

aké remeslá robiť z kokosu doma

DIY remeslá z kokosových škrupín

Kokosový kastról.

V tomto článku vám povieme, aké remeslá robiť z kokosových škrupín. Kokosové škrupiny majú v živote nečakané využitie. Môžete si napríklad urobiť kastról.

Na tento účel vezmite veľký kokos. Odrežte jej vrch. Vrch nevyhadzujte. Ona bude obálka.

Nezabudnite z kokosu odstrániť všetku dužinu..

Prilepte držadlá na kokos lepidlom.

čo sa dá vyrobiť z kokosových škrupín

Kokosové sklo.

Na výrobu pohára. Kúpte si v obchode malý kokos. Odrežte z nej vrch. Nezabudnite vyčistiť všetko, čo je vo vnútri kokosu. Vrch, ktorý ste odrezali, prilepte lepiacou pištoľou na spodok kokosu.

remeslá z kokosových škrupín

Originálny svietnik vyrobený z kokosu.

Toto remeslo je tiež veľmi jednoduché. Nezabudnite vyčistiť kokos a potom zdvihnúť sviečku. Ozdobte roztomilý svietnik nejakým príslušenstvom.

kokosové škrupiny kutilstvo

A ešte pár nápadov na kokosové svietniky.

aké remeslá robiť z kokosovej škrupiny

DIY remeslá z kokosových škrupín

Box na kokos.

Stojí za to povedať, že remeslá z kokosových škrupín, ktoré vyrábate vlastnými rukami, môžu byť užitočné vo vašej domácnosti.

Ak napríklad dužinu odlúpnete z kokosu a odrežete vrchnú časť, môžete si vyrobiť originálnu škatuľu. Súčasne, aby krabica vyzerala krásne, musíte ju ošetriť lakom. A navrch prilepte škrupiny na škatuľu. Nezabudnite, že takéto remeslo môže byť originálnym darčekom..

  DIY fotografia remesiel zo zemiakov

remeslá z kokosových škrupín

Kokosová korytnačka.

Takáto korytnačka sa môže objaviť vo vašom dome. Na jeho vytvorenie použite svoje osobné schopnosti a nástroje na vyrezávanie..

aké remeslá vyrobiť z kokosovej škrupiny vlastnými rukami

Kokosové šperky.

Ak viete, ako pracovať s drevom, nebudete mať žiadne problémy so spracovaním kokosu. Pozrite sa, aké výrobky je možné vyrobiť z kokosových škrupín. A ak sa naučíte vytvárať také remeslá, možno v budúcnosti zarobíte peniaze ich predajom..

Ako vidíte, môžu to byť zaujímavé prívesky alebo krásne náušnice. A môžu to byť aj masívne náramky..

remeslo z kokosovej škrupiny

čo sa dá vyrobiť z kokosových škrupín

aké remeslá robiť z kokosovej škrupiny

remeslá z kokosových škrupín

kokosové remeslá

Kokosové maracas.

Tu hovoríme o tom, čo je možné vyrobiť z kokosových škrupín. Stojí za to povedať, že okrem vyššie uvedených remesiel z kokosu. Maracas sú vyrobené z jeho škrupiny. A ak neviete, akým darčekom potešiť svojho blízkeho na nejakú dovolenku, potom mu darujte maracas. Nezabudnite, že z tohto darčeka budú mať radosť nielen deti, ale aj dospelí. Nižšie vám ponúkneme majstrovskú triedu na výrobu maraca.

DIY remeslá z kokosových škrupín

Najprv si teda pripravte všetko podstatné. Budete potrebovať:

 • kokosový,
 • píla na píly,
 • tmel, ktorý je určený na prácu s drevom,
 • brúsny papier,
 • super lepidlo,
 • maracas zvládnuť lano,
 • akrylové farby,
 • dekoračné predmety.

Priebeh:

 1. Najprv sa kokos očistí od dužiny a celého obsahu. Za týmto účelom sme pomocou píly odrezali okraj a pomocou noža vytiahli všetok obsah..
 2. Olúpaný kokos je potrebné zvonka obrúsiť brúsnym papierom. V dôsledku toho by ste mali dostať dokonale hladký povrch..
 3. Teraz naplňte kokos korálkami. V tomto prípade by korálky mali zaberať 1/7 celkového objemu kokosu. A pre hlasný zvuk pridajte niekoľko veľkých korálkov..
 4. Ďalej vezmite kokosové viečko a urobte v ňom otvor pre šnúrku. V tomto prípade je okraj čipky opatrne prilepený lepidlom na zadnú stranu veka..
 5. Potom obidve polovice kokosu zlepíme lepidlom..
 6. Hneď ako lepidlo zaschne, naneste tmel. Nechajte tmel zaschnúť a potom naneste brúsny papier.
 7. Po všetkých vyššie uvedených postupoch je váš kokos pripravený na maľovanie. A tu použite svoju predstavivosť. V dôsledku toho by ste mali skončiť s niečím zaujímavým..
  DIY tekvicový kočiar, majstrovská trieda

kokosové maracasako vyrobiť maracas z kokosuDIY kokosové remeslomajstrovská trieda kokosových maracasovremeslá z kokosových škrupín

Konečne

Tu sme vám mohli ponúknuť len niekoľko nápadov na remeslá z kokosových škrupín. Možno sa vám niečo v tomto množstve bude páčiť. Nezabudnite však, že tieto nápady môžete doplniť svojou predstavivosťou..