Ako urobiť remeslo zo zeleniny. Podrobné pokyny

jesenné remeslá zo zeleniny foto

Prišla teda jeseň. Jednou z prvých aktivít v materskej škole, s ktorou sa stretnete, je výstava na tému jeseň a všetko, čo s ňou súvisí. Budeme musieť urobiť nejaký druh remesla, najlepšie tak, aby sa to medzi spolužiakmi vášho dieťaťa neopakovalo. Tu sme zhromaždili asi 40 možností pre remeslá zo zeleniny a iných prírodných materiálov rôznej zložitosti..

Jahňa.

Náš článok predstaví jesenné remeslá zo zeleniny na fotografii. Všetky tieto nápady sú úžasné. Preto by sa mali vykonávať bezchybne. Vezmite rozvetvenú hlavu karfiolu, v zásade je výrobok takmer pripravený, zostane na ňom, aby označil rohy a oči. Oči je možné kúpiť a pripevniť pripravené, alebo môžu byť vyrobené z plastelíny alebo z jesenných bobúľ. Rohy sa vyrábajú tak, že sa kapusta sama rozreže nožom na správnych miestach alebo sa poskladajú jej jednotlivé prvky a vložia sa do baránkovej hlavy. Všetko je upevnené lepidlom alebo špáradlami.

jesenné fantasy zeleninové remeslá

Hodiny – budík.

Už teraz sa v mnohých školách konajú výstavy pod názvom Jesenná fantázia. Preto je na tejto príležitosti čas vyrábať remeslá zo zeleniny. Pre druhé remeslo vezmite:

Plastelína.

 • Špáradlá.
 • Okrúhla tekvica.
 • Baklažán.

Tekvicu nakrájajte na stranu o 2-3 cm, pričom nedosahujte dužinu a semená. Z baklažánu odrežeme chvost. Potom baklažánu odrežeme ďalších 5-6 cm z nosa a chvosta.Z jeho šupky vykrojíme rímske číslice. Ručičky hodín môžu byť vyrobené z plastelíny. A všetko spojíme do budíka pomocou špáradiel.

jesenné fantasy zeleninové remeslá

Vrtuľník.

 • Vytvárame remeslá:
 • Pár stredných cukiet.
 • Pár malých cukiet.
 • Mrkva.
 • Špajdle alebo špáradlá.

Z jednej cukety vyrobíme telo helikoptéry, z druhej krídla. Malá cuketa pôjde na chvost a z tenkého taniera druhej malej cukety a mrkvového prstenca vyrobíme čepele.

jesenné fantasy zeleninové remeslá

Huby na lúke.

Stojí za zmienku, že výroba remesiel pre jesennú loptu zo zeleniny je úplným potešením. Na vytvorenie ďalšieho remesla musíme vziať:

 • Základom je krabica, kartón, doska.
 • Mrkva, jablko, zemiaky, bylinky, špáradlá.

Na základe toho najskôr rozložíme trávu zo zelene, alebo z opadaného lístia. Z mrkvy budú hubové stehná a klobúky budú zo zemiakov a jabĺk. Nohy a čiapky upevňujeme špáradlami, ak je to žiaduce, môžete ozdobiť huby.

zeleninové remeslá zo zeleniny

Húsenica.

A toto remeslo pravdepodobne videli mnohí. Ale stojí za to znova pripomenúť. Vezmite:

 • Jablká, mrkva, bylinky. olivy alebo iné bobule.
 • Špáradlá.
 • Základný stojan.

Z jabĺk spojených špáradlami vyrobíme telo húsenice a z olív na špáradlách sa získajú rohy. Vyrábame nos s očami z plastelíny alebo jesenných bobúľ. Mrkvové krúžky urobia skvelé nohy. Teraz zostáva dať všetko na základňu a ozdobiť, ako chcete.

zeleninové remeslá zo zeleniny

Kapustnica.

Rastlinné remeslá vyrobené zo zeleniny sú na jeseň veľmi obľúbené. A vďaka tomuto článku bude ich výroba úplným potešením. Budete potrebovať:

 • Kapustová hlava, červená paprika, mrkva, petržlen.
 • Klobúk.
 • Špáradlá.

Vyrezávame kompozíciu z hlávky kapusty, petržlenovej vňate a klobúka, urobíme roztomilú tvár z olív, mrkvy, korenia.

remeslá pre jesennú guľu zeleniny

Ježko.

Vyberáme materiál:

 • Kartónová základňa.
 • Predĺžená tekvica.
 • Olivy alebo hrozno.
 • Mrkva, jablká, zemiaky, plesne.
 • Špáradlá.

Na základe kladieme paseku. Zbierame ježka zo zemiakov, mrkvy a tekvice, ako na obrázku, Teraz k nemu pripevníme nos, oči a tŕne. A na tŕne nakladáme huby a jablká, listy môžete mať stále.

remeslá pre jesennú guľu zeleniny

Háčkovanie od Smeshariki.

Túto postavu robíme z:

Stredná kapusta, pár kapustných listov, cuketa, mrkva, petržlen.

Pár cuketových krúžkov budú nožičky, položíme na ne kapustovú hlavu, bude to telo. Vystrihnite uši z dvojice listov a vložte ich do zárezov na hlave. Z cukety vyrábame aj držadlá, do jednej ruky môžete dať mrkvu. Zajačie vlasy vyrábame z petržlenových a mrkvových vrcholov. Oči sú nakreslené alebo pripevnené pripravené. Z materiálu, ktorý sa stal, vyrábame výtok so zubami.

  Aké remeslá vyrobiť z kokosovej škrupiny

krásne ručné práce zo zeleniny

Pichľavý kaktus.

Ak vás zaujímajú zeleninové remeslá, ktoré môžete do školy robiť vlastnými rukami, potom bol tento článok vytvorený špeciálne pre vás. Tu nájdete možno veľa zaujímavých vecí. Ak chcete napríklad vytvoriť nasledujúce remeslo, vezmite:

 • Sladká paprika alebo zemiaky.
 • Uhorka a špáradlá.

Odrežte 2/3 zemiakov. Lyžicou urobíme vybranie v tele zemiaka, vydlabeme jadro, okraje urobíme vyrezané. Rovnakým spôsobom pripravte sladkú papriku. Toto bude hrniec. Vložíme tam uhorku a prilepíme špáradlami, stanú sa z nich tŕne. Tŕne je možné namaľovať tak, aby tvár kaktusu bola vyrobená zo zvyškov materiálov.

zeleninové remeslá zo zeleniny

Čarovný kočiar.

Remeselný vozeň, ako sa očakávalo, je vyrobený z tekvice. Budete tiež potrebovať:

 • Malé tekvice 4 ks, špáradlá.
 • Na ozdobu – stuhy, kamienky, korálky. Kvety.

V tekvici vyrežeme dvere, okná, dáme tekvicu ako kolieska (krúžky patizónu sú vhodné aj vtedy, ak nie sú žiadne tekvice). Ozdobíme kočiar. Ak existuje príležitosť dať kočiša a kone, urobíme to.

zeleninové remeslá zo zeleniny

Kočík.

Zo zeleniny je možné vyrobiť rôzne remeslá. A o tom sa môžete presvedčiť, ak si túto publikáciu pozorne preštudujete. Na výrobu kočíka budete spravidla potrebovať:

 • Predĺžený melón a pár ananásových krúžkov.
 • Pár koliesok cukety alebo pomaranča, 4 olivy a špáradlá.

Naberte dužinu melónu a nechajte celú kôru požadovaného tvaru. Zostávajúca kôra pôjde do rukoväte. Vyrábame oranžové alebo squashové kolieska. Do stredu každého kolieska vložte olivu alebo hrozno. Kvety na streche vyrábame z dužiny melónu alebo ananásu. Všetky časti sú pripevnené špáradlami.

DIY zeleninové remeslá do školy

Prasa pod sladkosťami.

 • Opäť podlhovastý melón, tiež gombíky.
 • Ružový filc a špáradlá.

Naberaním dužiny zachováme požadovaný tvar šupky. Pomocou tlačidiel vytvorte tvár ošípanej. Uši a chvost budú cítiť. Nohy vyrábame zo zvyškov kôry melónu.

DIY zeleninové remeslá do školy

Loď.

Veľký baklažán alebo cuketa, sladká paprika (červená), kapustné listy 4 ks.

Dlhé špajle a špáradlá.

Vyrežte tvar člna nožom. Plachty vyrábame zo špajlí s kapustnými listami. A urobte vlajku z červenej sladkej papriky.

DIY zeleninové remeslá do školy

Malý košík.

Veľkú tekvicu ošúpeme z dužiny a semien. Môžete ho ozdobiť rezbami podľa svojho vkusu a naplniť ho zeleninou, ovocím, bobuľami alebo orechmi. A môžete aj sladkosti.

názov zeleninárskych remesiel

Kat.

Tento článok tiež predstavuje remeslá zo zeleniny. Vyššie boli uvedené príklady a teraz stojí za to uviesť ešte jeden. S trochou úsilia môžete urobiť nádhernú mačku. Starostlivo odlúpnite žiarovku a zachovajte antény. Dali sme to na cibuľový krúžok. S pomocou malých rezov urobíme uši mačky. Vyrežte tiež oči a ústa. Chvost vyrábame zo šrotu.

ako urobiť remeslo zo zeleniny

Vrtulník s krokodílom.

 • Cuketová tekvica, malé uhorky.
 • Mrkva, šľahačka, špáradlá.

Vykrojte kabínu v cukete. Chvost a krídla helikoptéry vyrábame z uhoriek. Vrtuľa bude z červenej repy. A volant s kolesami je mrkva. Z uhoriek vyrobíme krokodíla. Vložíme ho do kokpitu a ak je to žiaduce a možné, v kokpite pred neho pripevníme plastové ochranné sklo. Vyrábame klobúk s očami a improvizovaným materiálom.

ako urobiť remeslo zo zeleniny

Ach, sandále …

Budú potrebovať pár žltých a dlhých cukiet. Vyčistíme z nich jadro a urobíme šupku vo forme lykových topánok. Môžete na ne čmárať alebo nakresliť požadované vzory.

  Ako vyrobiť žraločie ústa z melónu

krásne ručné práce zo zeleniny

Lesovichok.

Z opadaného lístia, zelene, bobúľ jarabiny, konárov a kvetov urobíme lesnú čistinku, zasadíme na ňu naše cukety. Ďalej z neho urobíme roľníka – lesníka, ako to vyžaduje fantázia, nakreslite tvár, nasaďte si klobúk, urobte fúzy.

krásne ručné práce zo zeleniny na výstavu

Žaba.

Ak chcete vedieť, ako urobiť remeslo zo zeleniny, potom v tomto článku nájdete veľa zaujímavých vecí. Ak chcete, aby žaba vzala:

Zelené jablko, malá uhorka, tmavá oliva alebo hrozno, 5 svetlých hrozna, špáradlá.

Jablko bude telo, stačí, ak mu správne vyrežete ústa. Opravujeme ľahké hrozno ako ruky a nohy, oči. Dali sme na vrchol koruny uhorky.

jesenné fantasy zeleninové remeslá

Písací stroj.

Tu budete potrebovať:

Mrkva, uhorka, 1 veľké a 3 malé hrozno, squashový krúžok, špáradlá.

Samotný stroj je vyrobený z uhorky. Kolesá budú mrkvové. Očistený squashový polovičný krúžok pre búdku. A svetlometmi budú hrozno.

krásne ručné práce zo zeleniny na výstavu

plyšový macko.

Na vytvorenie postavy si pripravte:

3 oválne zemiaky, 1 stredný zemiak, 1 malý zemiak, špáradlá.

Pripojte 2 veľké zemiaky k hlave a telu, z 3 veľkých zemiakov vykrojte kôpky a stehná a spojte s telom. Malý zemiak je sud medu, pripevnený k vašej ruke. Oči a nos je možné nakresliť.

krásne ručné práce zo zeleniny na výstavu

Muchovník.

Pripraviť:

 • Zelená tekvica, dlhá tekvica.
 • Farebný papier a lepidlo.
 • Plastelína.
 • Špáradlá.

Odrežte nos tekvice a nechajte 8-10 cm, to je čiapka. Z cukety urobte hubové stehno. Spojte ich špáradlami. Klobúk je potrebné namaľovať červenou farbou a dať biele bodky.

Vytvorte tvár z plastelíny a farebného papiera.

názov zeleninárskych remesiel

Myš – noorushka.

 • Melón malý.
 • Melón s bielou kôrkou.
 • Pár tmavých olív alebo hrozna.
 • Špáradlá.

Na melóne poškriabajte nožom oči, nos a ústa, poškriabajte aj antény. Vytvorte zrenice z olív alebo hrozna tak, že ich prekrojíte na polovicu. A urobte výtok z celých olív alebo hrozna. Uši urobte z 2 polovíc melónu.

názov zeleninárskych remesiel

Opice.

Krásne remeselné výrobky zo zeleniny oslovia každého, bez výnimky. Preto stojí za to urobiť niečo neobvyklé a krásne čo najskôr. Na opicu potrebujete:

Pomaranče veľké i malé, ananás, malý melón s bielou kôrou, pár olív, špáradlá.

Nakrájajte ananás z oboch strán, skombinujte ho s melónom. Tenko načrtnite oči na melóne. Pripevňujeme tam polovice olív vo forme očí. Z veľkého pomaranča urobíme ústa a pripevníme ich k hlave. Z olivy vyrobíme nos a tiež ho pripevníme k hlave. Z malého pomaranča urobte uši a pripevnite ich.

názov zeleninárskych remesiel

Chobotnice.

Musíte nájsť podobnú mrkvu, vysoko rozvetvenú a pridať k nej časti tváre zo šrotu.

 • palmy.
 • Sladká paprika zelená a červená.
 • Oranžová.
 • Čierne a zelené olivy.
 • Zelená Cibuľa.
 • Špajdle.

Do pomaranča prekrojeného na polovicu vložte špajdle a po celej dĺžke navlečte olivy. Z papriky urobíme vrcholy dlaní. Jedna dlaň môže byť vyrobená z cibule. Na vrchy všetkých dlaní dajte olivy.

jesenné fantasy zeleninové remeslá

Pavúk.

Dlhá tekvica alebo žltá tekvica.

 • Zelená tekvica, plochá.
 • Malá mrkva 12 ks.
 • Základ pre zúčtovanie.
 • Padnuté lístie.
 • Špáradlá.

Nakrájajte dlhú tekvicu alebo cuketu a vložte do plochej, nakrájajte aj tam. Vyrobte si nohy z mrkvy. Ďalej vysadíme pavúka na čistinku. Oči a ústa vyrábame z plastelíny.

zvieracie remeslá zo zeleniny

Tučniaky.

Z baklažánu vystrihneme tučniaky, urobíme im tváre z mrkvy, ako aj nohy a zobáky.

zvieracie remeslá zo zeleniny

Vlak.

Je ľahké ho pripraviť z niekoľkých mladých cukiet. Ich prstene vytvoria kolesá. Na obrázok môžete pridať paličky a z mrkvy vyrobiť aj fajku a nos.

jesenné fantasy zeleninové remeslá

  Cuketové remeselné nápady doma

Ošípané.

Vďaka nášmu návodu budete môcť zo zeleniny vyrobiť krásne remeslá na výstavu. Ošípané sú vyrobené zo zemiakov a ružová je lepšia. K nej s ružovou plastelínou vytvarujeme prasiatka, uši, chvosty. Je lepšie vyrezávať oči z čiernej plastelíny. Potom ich môžete umiestniť na čistinu alebo do pera..

jesenné remeslá zo zeleniny foto

Retro auto.

Kartónové kolesá môžete pripevniť na stredne dlhú cuketu, drôtený volant, postaviť kabínu z čiernej lepenky a pripojiť ju k cukete.

jesenné fantasy zeleninové remeslá

Víla ryby.

Cuketu je možné použiť nielen krásnu, a dokonca napríklad so stočeným chvostom, je veľmi vhodná na vytvorenie báječnej ryby. Na svoje si príde aj kartón a plastelína s farbami. A bude možné ho ozdobiť pre každý vkus a farbu..

jesenné fantasy zeleninové remeslá

Slávnostná služba.

Z 1 veľkej a páru malých tekvíc môžete pripraviť čajový pár s čajníkom. Kusy tenkej a ohýbateľnej hadice budú slúžiť ako výtok a držadlá. Tekvicu je potrebné zbaviť dužiny semenami. Odrezaný vrch bude navyše slúžiť ako veko čajníka. V prípade šálok sa ich vrcholy stanú podšálkami. Potom zostáva len ozdobiť vašu službu..

jesenné fantasy zeleninové remeslá

Karikatúry – Smeshariki.

Zo zemiakov, cibule, jabĺk a hrušiek, ako aj z plastelíny, cukety a špáradiel môžete vytvoriť celý tím Smesharikov. Zo cukety sa stane auto a z každej zeleniny alebo ovocia urobí každý z kreslených hrdinov.

jesenné fantasy zeleninové remeslá

Kapustový snehuliak. 

Z pár kapustových hláv, samozrejme, mrkvy (kam bez nej pôjdeme), korenia, šatky a špajlí, postavíme snehuliaka. Kapustové hlavy spojíme špajdľou, pripevníme mrkvu, nasadíme paprikový klobúk a zaviažeme šatku a oči a ústa môžeme vyrobiť z plastelíny.

jesenné fantasy zeleninové remeslá

Traktor.

 • Pár dlhých žltých cukiet,
 • Mrkva.
 • Plastelína.
 • Kartónová základňa.

Na základe toho urobíme čistinu alebo cestu. Z jednej cukety urobíme základ traktora a z druhej – kabínu. Z cuketových krúžkov vyrábame kolieska. Z mrkvy sa stane fajka. Jej prstene budú slúžiť ako volant a svetlomety. Môžete si tiež vyrobiť muža z plastelíny a vložiť ho do kokpitu..

jesenné remeslá zo zeleniny foto

Tekvica – teremok.

Tekvicu sme dali na čistinku – ozdobený kartónový základ. Keď z nej vyberiete dužinu, vyrežte okná a dvere. Na strechu položte trávu. Potom vyzdobíme dom podľa svojho vkusu a možností.

jesenné remeslá zo zeleniny foto

Slimák.

Cuketu nakrájajte s tekvicou, podľa potreby ich spojte na základni. Tvár môže byť vyrobená z bobúľ, plastelínu, korálkov. A ozdobte slimáka všetkým, čo je po ruke – stužkami, korálkami atď..

jesenné remeslá zo zeleniny foto

Sova.

Bude vhodné rezať melón rezačkou na drevo. Z mrkvy sa ukáže vynikajúci nos a očné viečka a oči vyrábame z improvizovaného materiálu.

remeslá pre jesennú guľu zeleniny

Korytnačka.

V rámci tohto článku bol predstavený názov zeleninárskych remesiel. Všetky remeslá sú jednoduché na vykonanie. K tomuto číslu patrí aj ten posledný. 3 uhorky, kapusta, špáradlá a drôt môžu na základe korytnačky urobiť skvelú. Kapusta musí byť nakrájaná kvôli stabilite a z rovnakých krúžkov uhorky, aby sa vytvorila škrupina vašej korytnačky. Tretina uhorky pôjde do hlavy. Prilepte naň oči korálky alebo bobule, nasaďte okuliare vyrobené z drôtu. A môžete ušiť alebo upliesť drobný klobúčik.

remeslá pre jesennú guľu zeleniny