Cuketové remeselné nápady doma

jesenné remeslo z cukety

Remeselná výroba je dnes veľmi obľúbenou činnosťou. Tento druh podnikania priťahuje mnohých. Dospelí a deti si na to vyberajú rôzne materiály, ktoré môžu byť tiež prirodzené. Dnes sa pozrieme na zeleninu, konkrétne na cukety a na to, čo sa z nich dá vyrobiť. Cuketa – je to ako biela plachta – zapnite fantáziu a môže sa z nej stať loď, helikoptéra a kočiar pre princeznú … A to s minimom šikovných nástrojov a dodatočného materiálu. September je za dverami, čo znamená, že je čas na detské výstavy z prírodného materiálu v materských a základných školách. Vo všeobecnosti sa po prečítaní tohto článku naučíte, ako vyrábať remeslá z cukety. Ich popis a fotografia vám budú predložené..

Hlavným pravidlom v tejto záležitosti je zbierať rovnomerné, symetrické a nepoškodené plody cukety..

Cuketa – loď

Rozmery vašej lode budú závisieť od veľkosti cukety – či už to bude obrovská jachta alebo malá svižná loď.

Cuketu najskôr umyte a osušte, potom ju pozdĺžne nakrájajte bez odstránenia šupky. Odstránime iba hornú časť, asi 1/3, aby väčšina zostala pre remeslo.

Všetka dužina a zrná – dole, vyrábame svetlé vlajky, volant a ďalšie vybavenie z korenia alebo mrkvy.remeslo zo zeleninovej drene do záhrady

Z odrezaného vrcholu môžete dokonca vytvoriť rebrík. Špáradlá vám v prípade potreby pomôžu udržať všetko pohromade a loď môžete podľa potreby ozdobiť kvetmi a listami..

Kapustové listy robia skvelé vlajky a tiež plachty! Môžete ich namaľovať kvašom, napríklad šarlátovým. Môžete však použiť aj jednoduchú svetlú tkaninu..

remeslo zo zeleninovej drene do záhrady

Cuketa – tučniak

Ak potrebujete remeslo od cukety po záhradu, mali by ste sa bližšie pozrieť na nasledujúci nápad. Cuketová rezba už bude, je lepšie vziať ovocie s mäkkou kôrou, ktoré bolo nakrájané pred niekoľkými dňami.

Najprv označíme krídla – na bokoch urobíme oválne rezy v smere dozadu a ohneme ich, ale nie príliš. Vpredu v strede môžete vyrezať tučniakovi bruško. Oči môžu byť vyrobené z čohokoľvek – z plastelíny, korálkov, bobúľ, gombíkov.

Zobák je možné rezať z mrkvy alebo repy.

jesenné remeslo z cukety

Cuketa – lietadlo alebo helikoptéra

Na výrobu takého remesla sú obzvlášť vhodné cukety veľkých veľkostí..

Potrebujú 2 kusy. Jednu ponecháme ako základ v pôvodnej podobe. Bude obzvlášť dobré, ak bude jeho chvost prirodzene ohnutý nahor. Druhú cuketu rozdelíme na 3 časti, navyše stredná nie je potrebná a môže sa ihneď odložiť. A v 2 ďalších v strede robíme oválne rezy, takže budú sedieť pevnejšie na základni.

Krídla upevníme špajdľami alebo špáradlami. Skrutku vyrábame z mrkvy alebo z kôry cukety.

jesenné remeslo z cukety

S helikoptérou to však bude ťažšie, pretože budete potrebovať cuketu s tvarom helikoptéry. Potom ho stačí zvonku vybaviť všetkými potrebnými prvkami helikoptéry a je to, remeslo je pripravené na výstavu.!

Aj z cukiet iných tvarov bude možné po určitých úpravách získať požadovaný tvar základne helikoptéry. Z prednej časti ovocia odrežte hornú časť tak, aby bol nos helikoptéry matnejší, ako v kokpite. Po stranách vystrihnite obrysy dverí a okien. Na vrch pripevníme skrutku.

Malé zemiaky sú vhodné ako podvozok. Môžete si vyrobiť aj náhubok pre helikoptéru, bude to oveľa zábavnejšie.

remeslo zo zeleninovej drene do záhrady

Cuketa – traktor

Vďaka našim radám môžete mať jesenné cuketové remeslo. Na ďalší výrobok potrebujete tiež cuketu, pokiaľ je to možné, požadovaného tvaru. Dodávame s kabínou, kolieskami (môžu byť vyrobené z akejkoľvek vhodnej zeleniny alebo ovocia).

Na výrobu traktora samozrejme existuje zložitejší technický projekt, tu už budete musieť ukázať priestorové myslenie a inžinierske sklony..

Jesenné remeslá z cukety na výstavy detskej a rodinnej tvorivosti.

remeslo zo zeleninovej drene do záhrady

Výsledok

Existuje len veľa kreatívnych možností, presvedčte sa sami tým, že sa pozriete na predložené fotografie na túto tému. Navyše sú jednoduchšie pre mladšie deti a ťažšie pre staršie.

jesenné remeslo z cuketyremeslá z fotografií cuketyremeslá z fotografií cuketyremeslá z cuketových fotografiíremeslo zo zeleninovej drene do záhradyremeslo zo zeleninovej drene do záhradyjesenné remeslo z cuketyremeslo zo zeleninovej drene do záhrady