Pôvodné nápady pre remeslá z kukurice

kukuričné ​​remeslá pre materskú školu

Každý miluje kukuricu. A to nie je prekvapujúce! Vedeli ste však, že kukurica prišla do Ruska z Ameriky. A ak si myslíte, že v tomto článku budeme hovoriť o prospešných vlastnostiach kukurice, potom sa mýlite. V tejto publikácii budeme hovoriť o kukuričných listoch, z ktorých môžete robiť nádherné remeslá. A tieto listy sa zvyčajne nazývajú – talash. Z tohto materiálu môžete vytvárať originálne remeslá..

Talash je nepotrebný materiál, ktorý sa v priemysle nijakým spôsobom nepoužíva. Ale napríklad v afrických kmeňoch sa tento materiál používa na výrobu akýchkoľvek produktov. A dievčatá v tejto oblasti od útleho veku vedia, ako z kukuričných listov upliesť originálne drobnosti. Vo všeobecnosti vás pozývame, aby ste zistili, aké remeslá je možné vyrobiť z kukurice vlastnými rukami. V lete preto zbierajte materiál vo veľkom množstve, aby ste vytvorili nádherné remeslá. Nezabudnite, že tento materiál je možné skladovať dlhší čas a nesmie sa zhoršovať..

Ako urobiť kvet zo suchého talash

Remeslá z listov kukurice môžu byť veľmi rozmanité. A to najlepšie pre vás predstavíme v tejto publikácii. Najprv sa teda musíte naučiť, ako z tohto materiálu urobiť peknú kvetinu. Takéto remeslo môže voľne ozdobiť kyticu čerstvých kvetov alebo sa stať veľkolepým dekoratívnym prvkom pre niektoré veci a predmety. Na vytvorenie takého kvetu môžete použiť nielen suchý talash. Ukazuje sa, že dokonca aj čerstvé.

Na vytvorenie kvetu z talash stojí za to pripraviť:

 • nožnice,
 • lepidlo,
 • samotné listy kukurice.

Priebeh:

 1. Pomocou nožníc vystrihnite z talash asi 20 okvetných lístkov s ostrým koncom. Tiež musíte znížiť podložku. Tiež stojí za to opustiť pás talash, ktorý bude mať šírku 5 cm.
 2. Ďalej prúžok zrolujte a prilepte do stredu podložky. Potom by ste mali začať pripevňovať okvetné lístky v kruhu. A v prvom rade sú lepené malé okvetné lístky.
 3. A toto je hotové dielo. Ako vidíte, taká kvetina je vhodná na zdobenie veľmi obyčajnej škatule. Vyzerá to veľmi pekne..
  DIY fotografia remesiel zo zemiakov

DIY kukuričné ​​remesláfotografie remesiel z kukuriceDIY kukuričné ​​remesláremeslá z talashremeslo zo suchých listov kukuriceaké remeslá robiť z kukuricekukuričné ​​remeslásuché listy kukurice sú blízko

remeslá zo suchých listov kukurice

Originálne remeslo zo suchého talash

Ak ste kreatívny človek, mali by ste sa informovať o tom, aké remeslá z kukuričných listov môžete robiť vlastnými rukami. Trochu vyššie sme vyústili do veľmi jednoduchého remesla. Teraz však stojí za to informovať o tom, ako vytvoriť originálne remeslo. Ak teda trochu pracujete, môžete urobiť zaujímavé remeslo, ktoré môžete umiestniť do ozdobnej sklenenej fľaše.

Malo by sa povedať, že suché listy kukurice je možné farbiť potravinárskym farbivom. A na tento účel použite vatový tampón alebo kefy. Po zafarbení by listy mali uschnúť. Potom stojí za to vystrihnúť 5 okvetných lístkov a 3 listy z maľovaného talash. Tieto časti by mali byť pripevnené k jadru, ktoré bolo tiež skrútené z talash. Potom kvet fixujeme na stonku. Na dno fľaše by mali byť umiestnené sušené kvety alebo krásne kamene. Potom fľašu uzavrieme korkom a ozdobíme listom kukurice..

kukuričné ​​remeslákukuričné ​​remesláDIY remeslá z kukuričných listovremeslá z talashremeslá z kukuričných listov

remeslá z talash to urobte sami

Ako vyrobiť kukuricu z talash

Tu uvádzame najzaujímavejšie kukuričné ​​remeslá. Fotografiu môžete vidieť, aby ste vytvorili zaujímavý gizmos.

V tejto časti článku vám povieme, ako vyrobiť bábiku zo suchého talash. Stojí za zmienku, že takéto remeslo sa vykonáva v priebehu niekoľkých minút. A okrem listov kukurice musíte použiť aj na vytváranie remesiel:

 • 3 bavlnené podložky,
 • špáradlo,
 • nožnice.

Priebeh:

 1. Takže v prvom rade stojí za to urobiť hlavu kukly z bavlnených podložiek. Najprv sa vytvorí z kotúčov, potom sa hlava zabalí do kukuričného listu a upevní v blízkosti krku. Zároveň nemusíte strihať konce..
 2. Potom je na konce listov pripevnený špáradlo a jeho horná časť je zabalená do kukuričného listu. Vďaka tomu máte široké rukávy..
 3. Ďalej stojí za to priviazať pásy pásov k pásu. V prípade sukne, ktorá sa ukázala, stojí za to presne orezať okraje. To sa robí tak, aby bábika mohla dobre stáť na povrchu..
 4. Teraz z talash tkajte pigtail pre bábiku.
 5. Nakoniec urobte pás talash, ktorý pokrýva všetky vlákna..
  Cuketové remeselné nápady doma

aké remeslá robiť z talashDIY kukuričné ​​remeslájednoduché kukuričné ​​remesláfotografie remesiel z kukuricevlastnoručne urobená kukuričná remeselná fotografia

DIY kukuričné ​​remeslá

Ostatné kukuričné ​​remeslá

Stojí za zmienku, že na vytváranie remesiel môžete použiť nielen suché listy. Ukazuje sa, že kukuričné ​​zrná a samotné klasy sú pre vás prospešné. Pozrite sa na ďalšie zaujímavé nápady pre domácich majstrov..

Z kukuričných jadier môžete urobiť peknú aplikáciu.

DIY kukuričné ​​remeslá

A takto môžete vytvárať aj kvety..

kukuričné ​​remeslá

A ak snívate, potom môžete urobiť ešte niekoľko originálnych figúrok a iných gizmov.

kukuričné ​​remeslá pre materskú školu

remeslá z kukuričných listov

DIY remeslá z kukuričných listov

čo urobiť z kukurice

Konečne

Ako vidíte, na vytváranie originálnych remesiel stačí zapnúť fantáziu. Ale, a ak neviete, ako fantazírovať, naše nápady vám pomôžu. Dobrým riešením sú aj remeslá z kukurice. Neváhajte preto fantazírovať a ozdobte si svoj dom týmito gizmami alebo ich využite na výstavu..