Rezba zo zeleniny a ovocia, fotografia krok za krokom pre začiatočníkov

Ozdoby z kvetov, labutí, ovocia a zeleniny. Krok za krokom s vyrezávaním fotografií

Rezbárstvo je umenie umeleckého rezania zeleniny a ovocia, ktoré sa môže naučiť každý. Krásne zdobené jedlo poteší dospelých i deti a bude tiež pôsobiť veľkolepo na slávnostnom stole. Dekorácie môžu premeniť aj to najobyčajnejšie jedlo, zvýrazniť tému stola a umelecký vkus šéfkuchára. Majster vyrezávanie zo zeleniny a ovocia pomocou fotografie krok za krokom pre začiatočníkov.

Ako vyrobiť mrkvový kvet. Fotka krok za krokom

Kvety sú najbežnejšou ozdobou akéhokoľvek jedla. Budete potrebovať mrkvu a špeciálny rezbársky nôž. Mrkvu najskôr nakrájajte na niekoľko kúskov. Začiatočníkom bude pohodlnejšie pracovať so širokou časťou. Teraz musíte dať mrkve päťuholníkový tvar odrezaním zaoblených okrajov..

Mrkvu najskôr nakrájajte na niekoľko kúskov. Začiatočníkom bude pohodlnejšie pracovať so širokou časťou. Teraz musíte dať mrkve päťuholníkový tvar odrezaním zaoblených okrajov.

Potom urobte rezy na každej strane, ale neodrežte ich úplne. Mali by ste mať okvetné lístky. Potom urobte rezy v šachovnicovom vzore, ale namiesto plochých strán odrežte rohy. Nožnicami nabrúsite každý okvetný lístok. Počet okvetných lístkov závisí od hrúbky mrkvy. Trochu nakrájajte jadro a potom urobte tyčinky. Niekoľko z týchto ľalií ozdobí veľký tanier mäsovou alebo zeleninovou miskou..

Počet okvetných lístkov závisí od hrúbky mrkvy. Trochu nakrájajte jadro a potom urobte tyčinky. Niekoľko z týchto ľalií ozdobí veľký tanier mäsovou alebo zeleninovou miskou.Ľalie z mrkvy a reďkovky

Rezbárstvo pre začiatočníkov – chryzantéma

Aj keď je celkom ľahké rezať kvety z cibule, nie každý sa odváži vstúpiť do „boja so slzami“ s touto zeleninou. Cibulové chryzantémy sú ideálne na ozdobenie šalátov ako Olivier alebo Sleď pod kožuchom.

Aj keď je celkom ľahké rezať kvety z cibule, nie každý sa odváži vstúpiť do „boja so slzami“ s touto zeleninou. Cibulové chryzantémy sú ideálne na ozdobenie šalátov ako Olivier alebo Sleď pod kožuchom.

Odlúpnite šupku z malej okrúhlej cibule a potom orežte hornú a dolnú časť, aby bol kvet pevný. Ostrým nožom nakrájajte cibuľu na polovicu, ale nie úplne. Potom znova na polovicu. Cibuľu teda musíte nakrájať na veľký počet častí. Rezy by mali byť dostatočne hlboké, pričom dbajte na to, aby sa kvet nerozpadol úplne.

Nakrájanú cibuľu vložte do misky so studenou vodou a nechajte úplne rozpustiť. Ak sa rozkvitnutá cibuľa namočí do repnej šťavy, zafarbí sa a stane sa ešte viac skutočnou chryzantémou. Chcete namaľovať žiarovku v iných farbách? Skúste potravinárske farbivo.

Uhorkový koberec – fotografia krok za krokom

Ak chcete ozdobiť celý tanier, skúste si vyrobiť jednoduchý uhorkový koberec. Aby ste to urobili, budete musieť uhorku nakrájať na tenké prúžky rovnakej dĺžky. Potom pásy zložte zvisle v jednom rade. Množstvo závisí od požadovanej veľkosti vášho koberca. Potom tkajte ďalšie pásy horizontálne ako košík..

Potom pásy zložte zvisle v jednom rade. Množstvo závisí od požadovanej veľkosti vášho koberca. Potom ostatné pásy vodorovne splietajte do koša.

Koberček môže byť vyrobený z plátkov uhorky alebo kôry. Na podobnom princípe môžete vyrobiť koberce aj z inej zeleniny, všetko závisí od vašej predstavivosti. Zostáva položiť predjedlo na uhorkovú podložku a jedlo je pripravené!

Koberček môže byť vyrobený z plátkov uhorky alebo kôry. Na podobnom princípe môžete vyrobiť koberce aj z inej zeleniny, všetko závisí od vašej predstavivosti. Zostáva položiť predjedlo na uhorkovú podložku a jedlo je pripravené!

Ako urobiť kapustovú ozdobu bez noža

Začínajúci fanúšikovia kučeravej rezanej zeleniny často nemajú špeciálne zariadenia. Ponúkame výrobu originálneho kvetu z pekinskej kapusty bez rezbárskeho noža. Okrem kapusty budete potrebovať veko plechovky ako na fotografii. Ideálne je olivové alebo olivové viečko. Ohnite ju na polovicu, aby bolo vhodné kapustu nakrájať na malé a tenké časti.

Okrem kapusty budete potrebovať veko plechovky ako na fotografii. Ideálne je olivové alebo olivové viečko. Zložte ho na polovicu, aby bolo vhodné kapustu nakrájať na malé a tenké kúsky.

Vezmite malú kapustu a odrežte vrchol s listami. Chryzantéma nebude z listov, ale z žíl. Pomocou pripraveného krytu urobte rezy pozdĺž žíl takmer až do konca. Na jednom liste by ste mali mať niekoľko okvetných lístkov. Zvyšky listu je potrebné odstrániť a potom pristúpiť k rezu ďalšieho listu. Získate krásnu kvetinu na zdobenie riadu alebo na slávnostný stôl..

Zvyšky listu je potrebné odstrániť a potom pristúpiť k rezu ďalšieho listu. Získate krásnu kvetinu na zdobenie riadu alebo na slávnostný stôl.

Ako urobiť labuť z jablka

Ovocný dezert môžete ozdobiť jednoduchou figúrkou z jablka. Ak chcete znížiť labuť, musíte jablko nakrájať na polovicu. Otočte polovicu jablka, zárez nadol. Potom urobte ďalší rez, ale nie úplne v strede svojej polovičky. Potom na každej strane budete musieť vystrihnúť rohy a odhaliť ich s miernym posunom. Toto budú krídla labute.

Potom urobte ďalší rez, ale nie úplne v strede svojej polovičky. Potom na každej strane budete musieť vystrihnúť rohy a odhaliť ich s miernym posunom. Toto budú krídla labute.

Čím viac rezov urobíte, tým elegantnejší bude jablkový vtáčik. Na oboch stranách musíte urobiť rezy. V strede by ste mali mať malú drážku, do ktorej je vložený krk. Z plátku jablka vystrihnite krk a hlavu a výsledné remeslo položte na tanier. Skúste rezať z červených a zelených jabĺk. Odporúča sa brať tvrdé odrody, aby boli rezy rovnomerné.

Rezbárstvo je zábavná aktivita pre začiatočníkov aj pre profesionálov. Vlastnými rukami môžete zo zeleniny a ovocia vystrihnúť absolútne akékoľvek tvary. Dúfame, že majstrovské kurzy s fotografiami vám pomôžu zvládnuť toto úžasné umenie kučeravého strihania v krátkom čase..