Propagácia azalky

Propagácia azalky

Reprodukcia azalky, ale aj jej údržba a starostlivosť o ňu je dosť náročná. Keď ste to však preštudovali, naučili ste sa všetky triky a naučili sa, ako dosiahnuť výsledky, môžete byť na seba hrdí. Pretože údržba, starostlivosť a reprodukcia tejto kvetiny je výškou umenia pre každého záhradníka.

Zavedená rastlina sa ukáže byť úplne prispôsobená vašim podmienkam a jej dlhovekosť a krásne kvitnutie je už samo o sebe odmenou, ktorá stojí za také úsilie. Najprv musíte odložiť výhonky, ktoré zostali po prerezaní azalky alebo odrezaní mladé odrezky, ktoré začínajú lignifikovať najmä kvôli svojej reprodukcii..

Každý výhonok musí mať najmenej 5 listov. Potom ich musíte na šesť hodín umiestniť do kompozície so stimulátorom rastu rastlín, napríklad z koreňa alebo heteroauxínu. Bezprostredne pred výsadbou musia byť výhonky namočené v slabom roztoku manganistanu draselného. Teraz ich môžete zasadiť, 3-4 kusy do jedného malého kvetináča alebo malého plastového pohára, do hĺbky 1,5 centimetra.

Aby sme to urobili, nad každým hrncom umiestnime malý skleník.

Pôda sa najlepšie používa rovnako ako pre dospelé rastliny, azalka sa však dobre zapúšťa do zeme spod listnatých rastlín. Nevyhnutnou podmienkou zakorenenia mladej rastliny je vytvorenie mikroklímy. Aby sme to urobili, nad každý hrniec umiestnime malý skleník..

V takýchto prípadoch môžete použiť obyčajnú sklenenú nádobu s objemom litra alebo postaviť rám z medeného alebo hliníkového drôtu, na ktorý položíte plastové vrecko. Teraz musíte výsledné skleníky zatemniť. Na to je najvhodnejšia čierna tkanina, pretože azalka zakoreňuje v absolútnej tme..

Je tiež dôležité udržiavať optimálnu teplotu pre zakorenenie rastlín, nie nižšiu ako 18-20 stupňov Celzia. Počas tohto obdobia azalka nevyžaduje časté zalievanie. Ak je však pôda suchá, je potrebné ju navlhčiť usadenou vodou o niečo teplejšiu ako izbovú teplotu..

Proces zakorenenia tejto kvetiny trvá dlho.

Proces zakorenenia tejto kvetiny trvá dostatočne dlho, najmenej dva mesiace, a niekedy trvá aj dlhšie. Akonáhle je zrejmé, že rezanie začalo rásť, je vhodné mladú rastlinu temperovať. Skleník opatrne chráňte pred priamym slnečným žiarením.

Kalenie by najskôr nemalo trvať dlhšie ako hodinu. Musíte pokračovať, kým sa azalka úplne nezakorení, postupne sa zvyšuje čas. Hneď ako sa presvedčíte, že je stopka úplne naštepená, máte pred sebou mladú azalku..