Reprodukcia Dracaena

Teraz každá žena v domácnosti v byte má rastlinu ako dracaena

Ako chovať dracaena? – skôr alebo neskôr sa takáto otázka vyskytne pre každého začínajúceho záhradníka.

Teraz každá žena v domácnosti v byte má takú rastlinu ako dracaena. A samozrejme, každý aspoň raz premýšľal o tom, že svojmu malému priateľovi daruje jeden malý proces takej krásy alebo ho vezme do vidieckeho domu, aby takáto kvetina potešila oči aj tamojších hostí. A tak je vaša túžba formalizovaná do nezávislej myšlienky, ale „ako to urobiť – ako chovať dracaena?“ – skôr alebo neskôr sa takáto otázka vyskytne pre každého začínajúceho záhradníka.

O reprodukcii dracaena sa bohužiaľ veľa nepísalo, takže dúfam, že tento článok zostane relevantný ešte dlho. Na rozmnožovanie rastlín je vhodné akékoľvek ročné obdobie, ale najlepšie je to urobiť samozrejme na jar alebo v lete. Nebude potrebné vytvárať ďalšie podmienky pre dracaena a udržiavať určitú teplotu. Ak však prišla túžba, nie je potrebné čakať na „správny“ čas v roku – hlavnou vecou je udržiavať teplotu, ktorá je pre rastlinu optimálna, a všetko ostatné nie je také dôležité..

Dracaena. Reprodukcia. Tipy a návod ako na to

Najprv by ste mali vziať nôž, ktorý musí byť vopred ošetrený alkoholom a odrezať rastlinu vo výške 6-7 cm od začiatku kmeňa rastliny.

Na rozmnožovanie rastlín je vhodné akékoľvek ročné obdobie. Ale je najlepšie to urobiť, samozrejme, na jar alebo v lete..

Najprv by ste mali vziať nôž, ktorý musí byť vopred ošetrený alkoholom a odrezať rastlinu vo výške 6-7 cm od začiatku kmeňa rastliny. Ak je pňov menej, potom sa rastlina môže ohnúť, takže je lepšie nechať viac, ale nie menej. Tu máte v ruke orezaný vrchol rastliny. Nebojte sa, urobili ste všetko správne. Ďalej máte dva spôsoby správania: prvým je vložiť vrch do vody a potom, keď sa objavia korene, transplantovať mladú rastlinu do zeme. Existuje však aj iný spôsob, ktorým je ihneď zasadiť vrchol do zeme. Pozastavíme sa nad tým podrobnejšie..

  Propagácia azalky

V prvom rade je potrebné zabezpečiť, aby dĺžka rezu bola najmenej 5 cm, inak rastlina nebude prijatá do zeme. To sa dá dosiahnuť odstránením niekoľkých spodných párov listov. Ďalej sa chystáme zasadiť vrchol, ale musíme to urobiť múdro: krajinu treba brať s vysokým obsahom rašeliny. Koniec rastliny môžete dokonca namočiť do koreňového prášku, za čo vám dvakrát poďakuje. Na výsadbu nemusíte brať veľký črepník, prvýkrát stačí kvetináč nie viac ako 9 cm hlboký.

V prvom rade je potrebné zaistiť, aby dĺžka rezu bola najmenej 5 cm, inak rastlina nebude prijatá do zeme.

Na výsadbu nemusíte brať veľký črepník, prvýkrát stačí kvetináč nie viac ako 9 cm hlboký.

Vytvorte malý otvor, umiestnite naň hrot a zľahka zatlačte prstami. Pre dosiahnutie najlepšieho účinku môžete dať dracaena pod viečko alebo do skleníka, ale ak tam nič z toho nie je, je to v poriadku. Hlavnou vecou je poskytnúť rastline teplotu 24-26 stupňov, neprechladzovať ju a v zime, najmä ak je rastlina vedľa batérie, postriekajte listy a zalejte ju včas. Pozor, zalievanie by sa malo vykonávať iba teplou vodou.!

Hrniec odporúčame položiť vrchnou stranou na parapet, pretože rastlina potrebuje rozptýlené svetlo. Nebojte sa, ak pár spodných listov zožltne a odpadne – to je pre dracaena normálne.

dsc01195

Teraz si spomeňme na ten peň, ktorý zostal po odrezaní jeho vrcholu, ak ste naň zabudli. Stačí ho položiť pod trojlitrovú nádobu a nechať na teplom a svetlom mieste.!

Nezabudnite však spracovať rez: môžete to urobiť pomocou záhradného ihriska, alebo ho môžete posypať dreveným uhlím – drevom alebo aktivovaným – to nie je také dôležité. Potom sa rastlina zotaví a poskytne nové výhonky, čo sme potrebovali..

Myslíte si, že je nevyhnutné odrezať vrchol rastliny? Je to možné a nielen ona, pretože je celkom jednoduché rozmnožiť dracaénu kúskami kmeňa (8-9 cm dlhého). Výsledkom bude obrovská materská rastlina s množstvom výhonkov..

  Rozmnožovanie zimolezu odrezkami, vrstvenie, delenie kríka

Ak ste urobili všetko správne, čoskoro budete mať doma veľa dracaena, ktoré potešia oči hostí. Je to tiež úžasný darček pri návšteve. Hlavná túžba!

A pamätajte, každý záhradník začínal od nuly. Nebojte sa, ak vám niečo nevyjde, skúste to znova! A pokúsime sa vám s tým pomôcť..