Ako navíjať rybársku šnúru

Ako správne namotať rybársku šnúru na rotujúci navijak

Rybolov je skutočne vzrušujúce a vzrušujúce podnikanie. Začiatočníci, ktorí sa točia, sa samozrejme chcú rýchlo pripojiť a konečne získať rozumný výsledok. Vodná nádrž, kde sa chystáte loviť, bola vybraná, kúpilo sa všetko potrebné príslušenstvo. Existujú aj prúty, navijaky s nástrahami a vlascami – tiež. Avšak … aj menšia, ale stále citeľná nepríjemnosť môže čakať priamo na brehu, čo niekedy úplne naruší celý rybolov.

Existujú aj prúty, navijaky s nástrahami a vlascami - tiež. Zostáva navinúť vlasec na cievku

Jej meno je navíjanie vlasca na cievke. Zdá sa, že každá cievka je vybavená inštrukciou so základným diagramom. Faktom ale je, že s takýmto prístupom sa toho veľa stihnúť určite nedá. Ak je slučka nesprávne navinutá, môže byť slučka odhodená a namiesto odstránenia ryby z háčika sa budete musieť trápiť s odmotaním hrudky z rybárskej šnúry vlastnými rukami..

Štruktúry líniových vinutí môžu byť tiež veľmi odlišné.Štruktúry líniových vinutí môžu byť tiež veľmi odlišné, závisí to od zvoleného navijaka.

Prívlač začínajú používať najčastejšie s náčiním, ktoré je kratšie (naviják aj prút). Kaliber cievky v nich je od dvoch do troch tisíc (to znamená, že stometrová čiara nie je v tomto prípade hrubšia ako tretina milimetra, limit). Štruktúry navíjania môžu byť tiež veľmi odlišné: jedná sa o chaotické vinutie v chaotickom usporiadaní čínskych vzoriek (viac alebo menej vhodné pre monofil, ale úplne nevhodné s pletenou šnúrou) a profesionálnejších formátov, ako je priamy valec, rovný a obrátený kužeľ. A od samého začiatku je lepšie zvyknúť si na tie typy stylingu, ktoré sú vážnejšie, pretože to nie je rozmar, ale vyššia účinnosť. Po ušetrení niekoľkých stoviek rubľov mimochodom potom začnete preklínať všetko na svete, keď sa rybárčenie namiesto hádzania a hryzenia (dobre alebo len nahodenie a čakanie) zmení na nepretržitý boj s „fúzmi“ a inými presahmi linky. Takýto úlovok nikdy nikomu nepriniesol radosť..

  Domáca návnada na pražmu v zime

Ako rýchlo navinúť šnúru na rotujúci navijak

ako správne navinúť vlasec na cievkuAko správne navinúť vlasec na cievku. V prvom rade prichytíme cievku k pevne umiestnenému predmetu v tvare tyče.

Základným a zásadným pravidlom je, že vybavená šnúra musí byť rovná, ako pravítko. Pre valcové vinutie je optimálna priama čiara, a ak je zvolený kužeľ, potom šikmý. Ale v každom prípade pamätajte pevne, iba čiaru bez ohybov.

Ako je možné v praxi zabezpečiť toto vyrovnanie? V prvom rade naviják pripevníme na stacionárny tyčový predmet, na ktorom by sa mal ľahko a voľne posúvať. Ako tyč môžu pôsobiť ceruzky a pletacie ihlice, plniace perá a skrutkovače, malé kovové rúrky bez ostrých hrán a dokonca aj hladká a dobre leštená tyčinka. V krajnom prípade nájdite niekoho, kto súhlasí s tým, aby vydržal.

Uzly na pripevnenie rybárskeho vlasca k cievkeUzly na pripevnenie rybárskeho vlasca k cievke

Prevlečte vlasec cez každý jeden prútový prsteň. Na predĺženom konci zaviažte uzol. Teraz môžete začať navliekať vlasec na povrch cievky. Najprv ho pripevníme na vrch cievky v kruhu, ktorý predtým zdvihol oblúk zakladača liniek, a keď je viazaný a utiahnutý ďalší uzol typu „Arbor“, oblúk je možné spustiť.

Altánok pre rybársky vlasec

Pletená šnúra veľmi rada kĺže. Tomu sa dá vyhnúť tak, že pod bod prichytenia napichnete kúsok gumy (napríklad vystrihnete z nepoužiteľného prsta alebo opotrebovanej rukavice), ako krajnú možnosť – podperíte lepiacou sadrou, ak guma neexistuje.

A teraz prichádza rad na vinutie linky. Otočte rukoväť na cievke úhľadne a rovnomerne. Uistite sa, že je línia po celý čas tesná. Je nevyhnutné ho podporovať, ale iba v tesných rukaviciach..

A teraz prichádza rad na vinutie linky. Otočte rukoväť na cievke úhľadne a rovnomerne.

Pri navíjaní sa vyhýbajte, pokiaľ je to možné, ukončeniu na úrovni paličkovaných golierov. Ak nedodržíte toto pravidlo, potom je veľmi pravdepodobné, že sa slučky alebo resetovanie slučiek resetuje. Aby ste sa vyhli takémuto výsledku, dbajte na to, aby najmenej jeden alebo dva milimetre rybárskeho vlasca zostali odvinuté nabok. Na druhej strane prekročenie medzery päť milimetrov môže znemožniť hod na diaľku. Podklad je profylaxia (v skutočnosti – navíjanie hlavnej čiary pomocnej čiary zospodu, nie hrubšie ako tri desatiny milimetra, inak sa rovnomerné položenie stane nedosiahnuteľným). Upozorňujeme, že takmer všetky vlákna dobre fungujú na podložke, okrem dlho schnúcej bavlny a nylonu.

  Zimný rybolov: prípravkom lovíme karasy

Pozrite si užitočné video: ako správne navinúť šnúru na cievku

Určenie, koľko rybárskej šnúry je možné hodiť na podložku, je možné iba experimentmi, neexistujú žiadne pripravené vzorce a teoretické ustanovenia o tomto skóre. Vyžaduje sa ešte jedna cievka. Navíjame naň hlavný les a potom cúvame (nezabudnite na medzeru zboku). Ďalej pripevníme hlavný držiak, ku ktorému už predstavujeme rybárske línie v opačnom poradí. Navštívte náš web a prečítajte si ďalšie užitočné rady pre rybárov.