Diy hrnček na šťuku

Výroba hrnčekov na lov šťúk vlastnými rukami | svoimi-rukamy.com

Ponuka

 • Ako vyrobiť hrnčeky na šťuky vlastnoručne
 • Ako vybaviť kruh šťúk
 • Fotografia možných súprav pre kruhy
 • Kedy a ako hrnček šťuky

Vítame všetkých na webe vlastnými rukami! Dnes budeme zvažovať veľmi užitočné remeslo pre rybárov – hrnčeky na šťuky, ktoré si môžete ľahko vyrobiť vlastnými rukami. Rybolov s takýmto náčiním naši rybári stále často používajú v lete aj v zime. Tento druh rybolovu je použiteľný na nádržiach bez prúdu alebo so slabým prúdom na lov dravých rýb (nielen šťúk, ale aj ostriežov, sumcov, zubáčov). Začnime teda:

Na rybolov s kruhmi potrebujete čln, vďaka ktorému ich môžete usporiadať na správnych miestach. Miesta, ktoré si musíte vybrať osvedčené, kde poznáte spodnú topografiu, alebo sa zoznámiť s reliéfom pomocou ozvučnice.

Je známych veľa rôznych prevedení tohto obľúbeného náčinia, založených na plávajúcej základni, ktorá má zásobu rybárskeho vlasca a signalizátor uhryznutia. Odlišné môže byť aj príslušenstvo k hrnčeku.

Je známych veľa rôznych prevedení tohto populárneho náradia, založených na plávajúcej základni, ktorá má zásobu rybárskeho vlasca a signalizátor uhryznutia. Príslušenstvo k hrnčeku môže byť tiež rôzne, najbežnejším je vodítko s háčikom a platinou. názov "kruh" odvodené od tvaru základne, na ktorej je navinutý vlasec.

Ako vyrobiť hrnčeky na šťuky vlastnoručne

Kruh pre šťuku môžete vytvoriť vlastnými rukami: od základne po súpravu. Najprv urobíme základňu (základňu) a na jej výrobu si môžete vziať hustú penu alebo kôry.

Z penového plechu vystrihneme kruhy s hrúbkou 25-30 mm a priemerom 130-150 mm. (pre vzor si môžete vziať starý disk CD). Po prerezaní kruhov urobíme pozdĺž okraja drážku na navíjanie rybárskej šnúry a dva zárezy na protiľahlých stranách, aby sa rybárska šnúra priviedla k stožiaru. Takúto drážku môžete vytvoriť upevnením obrobku pomocou skrutkovača:

Po vyrezaní kruhov urobíme pozdĺž okraja drážku na navíjanie rybárskeho vlasca. Takúto drážku môžete vytvoriť upevnením obrobku pomocou skrutkovača:

Potom celý povrch prebrúsime brúsnym papierom, aby sa rybárska šnúra nelepila na nerovnosti. Po brúsení jednu stranu natrieme žiarivou farbou – červenou alebo oranžovou. Takže uhryznutie bude možné zbadať už z diaľky. Základňa je pripravená, teraz musíte urobiť stožiar.

  Šťuky chytáme v zime na vyvažovačke

Stožiar je vyrobený z plastovej trubice alebo drevenej tyče dlhej 160-170 mm. (O 10 – 20 mm väčší ako priemer kruhu). Funkciou stožiara je obrátiť kruh pri hryzení, čo znamená, že by ste ho nemali príliš zmenšovať – ​​potom nemusí dôjsť k prevráteniu. Stožiar tiež nedávajte príliš vysoko, inak bude vo veternom počasí častý výskyt falošných poplachov..

Pozrite sa bližšie na video:

Hotový stožiar je možné prilepiť do kruhu alebo zložiť pre jednoduchú prepravu.

Samotný kruh je pripravený, môžete začať s výrobou zariadenia.

Ako vybaviť kruh šťúk

Na výrobu nástrojov potrebujeme:

 • hlavná línia s priemerom 0,30-0,50 mm. Mal by byť nenápadný a trvanlivý. Je navinutý na drážku kruhu a cez drážky je zobrazený na stožiari. Zásoba hlavnej trate 15-20 m.
 • vodítko – môžete si vziať kovové, dlhé 100 – 150 mm.
 • odpalisko alebo dvojča č. 8-10. Môže byť tiež vybavený dvoma jednoduchými háčikmi.
 • platina – kvapka olova s ​​hmotnosťou 10-15 g.

Fotografie možných súprav pre kruhy:

urobte si svojpomocne nosníky na letný rybolov

ako dať kruh na šťuku

vybavenie kruhov na lov šťúk so živou návnadou

Kedy a ako hrnček šťuky

 • Jarný rybolov

Na jar je možné dobre loviť pomocou kruhov, v ktorých sa vyskytujú šťuky. Je lepšie ho nainštalovať vedľa trávnatých miest a zádrhelov v malej hĺbke, o niečo neskôr – je lepšie sa priblížiť k trhlinám alebo dieram.

 • Letný rybolov

Leto je vhodný čas na rybolov v blízkosti jám, v blízkosti rákosia, v blízkosti kríkov a lekien. Miesto môže byť tiež určené správaním malých rýb, ktoré šťuka často prenasleduje okolo nádrže..

 • Jesenný rybolov

Uštipnutie šťuky s výrazným ochladením vody je výrazne vylepšené. Je lepšie hľadať šťuky v blízkosti zádrhelov, obočia

Pozrite si tiež video TOP 3 RIGGUJÚCE KRUHY: