DIY návnada pre karasy

DIY návnada pre karasy

Karas je bežný vo všetkých vodných útvaroch a riekach na území Ruska. Jeho odchyt je veľmi vzrušujúci a zaujímavý. Ak sa vám podarí túto rybu navnadiť, úlovok bude značný a prirodzene pozitívny rybársky zážitok vám prinesie úplný odpočinok s pocitom úplného uspokojenia z procesu rybolovu. Pri príprave na lov karasa treba mať na pamäti, že táto ryba je lenivá a pomalá, živí sa predovšetkým riasami, bahnom a nikdy nie je hladná. Ale chuť a vôňa tejto ryby sú veľmi dobre vyvinuté, atraktívne pachy počuje veľmi ďaleko, dokonca aj v stojatej vode. Čím atraktívnejšia je nástraha pre karasa, tým bude rybolov vzrušujúcejší.

DIY návnada pre karasyDIY návnada pre karasy

DIY návnada pre karasy

V súčasnej dobe je v sieti rybárskych obchodov veľký výber suchých návnad, čo stojí veľa peňazí. A ako ukazuje prax, takáto návnada nie je vždy účinná, míňame peniaze a nakoniec zostaneme bez úlovku. Dvojnásobne urážlivé je, keď sused uhryzne.

Navrhujem zvážiť niekoľko rybárskych receptov na prípravu doplnkových potravín pre nástrahy karasa.

Navrhujem zvážiť niekoľko rybárskych receptov na prípravu návnady pre karasy.

Prvý recept s návnadou na karasa

Suroviny: strúhanka, mletý koláč a sušienky, dusená pšenica a krupica. Toto všetko zmiešame, jednu odmerku strúhanky, pšenicu a krupicu, pol odmerky chleba a sušienok, teraz dochutíme, veľmi dobrý je cesnak, ale aj vanilka, škorica, strúhané kôprové semienka, kakao. Všetko znova premiešajte, vôňa arómy by mala byť mierne vnímateľná. Na brehu privádzame nástrahu pre karasy do konečného stavu, v prípade potreby dolejeme riečnu vodu, ak chytáme na rieke prúdom a napríklad v minimálnom množstve doplníme pôdu z brehu rieky na feederové náčinie , pretože tým sa návnada uvoľní a tok sa rýchlo vymyje. Ak je rybník so stojatou vodou a chytí sa rybárskym prútom, potom pridajte pôdu a priveďte návnadové gule do stavu, v ktorom sa po zasiahnutí vody nerozpadnú okamžite, ale spadnú na dno a rovnomerne sa tam rozptýlia..

  Základy rybolovu na ľade pre začiatočníkov

Druhý recept

Zložky: perličkový jačmeň, hrach a proso. Jednu odmerku perličkového jačmeňa a štvrť odmerky hrachu varíme asi dve hodiny, na záver pridáme jednu odmerku prosa, varíme ďalších 15 minút. Potom trváme niekoľko hodín (kým sa ochladí). Vodu čo najviac scedíme, získa sa homogénna lepkavá zmes a pridáme príchute – ľanový alebo konopný olej a tiež nakvapkáme šesť až osem kvapiek anízového oleja. Toto všetko premiešame. Na brehu nádrže privedieme výslednú kašu na potrebnú hustotu pomocou pobrežnej pôdy. Návnadu na karasy je možné použiť ako na rieke s prúdom, tak aj na rybníku so stojatou vodou.

Tretí recept na návnadu vlastnými rukamiDIY návnada pre karasy

Recept na tretiu návnadu

Zloženie: strúhanka, otruby a pražené, drvené semená (slnečnica). To všetko dôkladne premiešame, na kilogram zmesi pridáme tri polievkové lyžice cukru alebo jeden med (čaj). Pridajte arómy, pobrežnú pôdu a vodu z rybníka, premiešajte, nechajte, nechajte variť asi pol hodiny. Túto návnadu je možné pripraviť priamo na brehu.

Návnada na karasa, recept číslo 4

Zloženie: pšenica, kukurica a jačmenné krúpy, kukuričná múka, krupica a mletý koláč. Jedna odmerka pšeničnej a jačmennej krupice, polovica odmerky kukuričnej krupice a štvrtina odmerky kukuričnej múky, krupice a koláča. Suchú zmes nalejte do balíkov s hmotnosťou do dvoch kilogramov. Po príchode na miesto rybolovu pridajte riečnu vodu a niekoľko kvapiek Corvalolu do suchej zmesi (šesť kvapiek na kilo).

Ak potrebujete rýchlo pripraviť návnadu na karasa, môžete využiť rady skúseného rybára Veremeenko AG Po bochníkoch nakrájajte polovicu bochníka bieleho chleba, pridajte pol litra vody a počkajte, kým sa krajce chleba nafúknu. , nalejte asi 300 gramov mletých semien, nechajte výslednú zmes variť asi dve hodiny. Požadovanú hustotu dosiahneme pridaním pobrežnej pôdy.

  Šťuky chytáme na jeseň na prívlač, video

A nakoniec najjednoduchšia a najefektívnejšia návnada pre karasy … tvaroh.

Môžete tiež použiť niektoré vodné plochy rybia návnada využívajúca enzýmy hladu, ale skutočne to funguje, kým sa to nepreukáže.

Ako prilákať karasy pomocou návnady

Ako prilákať karasy pomocou návnady

S podávačom je všetko jasné, tu sú pravidlá doplnkového kŕmenia známe a nie sú bohaté na jemnosti. Pri rybolove s udicou zvážte metódy doplnkového kŕmenia na rybníku so stojatou vodou. Z našej zmesi vyrábame stredne veľké gule. Hustotou, takže keď narazia na vodu, rovnomerne sa zlomia a usadia sa na dne. Vo vodnom stĺpci sa teda vytvorí rovnomerný stĺpec malých častíc návnadovej zmesi. Vo všetkých smeroch nádrže sa vôňa návnady líši a priťahuje karasa aj ostatné ryby.

Po príprave loptičiek nahodíme udicu, upravíme hĺbku, určíme vzdialenosť od brehu, v ktorom budeme loviť. A hádžeme návnadové gule, jednu priamo pod plavák a dve jednu vľavo od druhej napravo, nepridávame asi meter. Určíme teda miesto kŕmenia karasa, ihneď zvolíme referenčný bod, aby sme nestratili miesto nahodenia. Počas rybolovu, bez ohľadu na intenzitu uhryznutia, hádžeme ďalšie dve loptičky doplnkových potravín s intervalom asi hodiny.

Navrhované recepty na návnady majú praktické skúsenosti s používaním, čo znamená iba jednu vec, ak je v nádrži karas, získate nezabudnuteľné hodiny hryzenia a samozrejme slušný úlovok.

Pozrite si video na tému: Návnada vlastnými rukami pre karasa

Dúfam, že vám bol náš článok užitočný. Veľa šťastia pri love karasa!

Prečítajte si viac v sekcii Rybolov