Kravský roh – návnada pre karasy

Kravský roh - návnada pre karasy

Kravský roh na lov karasa

Väčšina skúsených rybárov počula, že tlejúci kravský roh je skvelou návnadou pre karasy. Pláva na ňom obrovské množstvo tejto ryby. Desiatky rokov v mnohých dedinách sa na rybolov používal kravský roh. Napriek pomerne vysokému výskytu návnady v dedinách o tom mestskí rybári málo vedia. Pri štúdiu publikácií o rôznych metódach rybolovu si môžete všimnúť, že s touto témou súvisí veľmi málo informácií. kravský roh pri love karasa.

Poďme teda napraviť túto nespravodlivosť, venovať tejto téme článok a odhaliť tajomstvo tejto neobvyklej návnady..

Kravský roh ako doplnkové jedlo.

Každý rybár vie, že na karase sa dajú chytiť zvieracie alebo zeleninové nástrahy. Používajú strúhanku, cesto, červy a aby si karas všimol nástrahu, potrebujete nástrahu a nástrahu. Na kŕmenie rýb si môžete v obchode kúpiť hotovú zmes a vyrobiť z nej guľky, alebo ak existuje kŕmne zmesi, stočte ju do hlinených guličiek a spustite na dno nádrže. Toto je pomerne známy spôsob, ako nalákať karasy na zdolávanie. Ale ak namiesto toho použijete opečený kravský roh, pritiahne to ešte viac karasov. Koniec koncov, túto „pochúťku“ jednoducho milujú.

Kravský roh na lov karasaKravský roh na lov karasa

Ako funguje kravský roh.

Na návnadu je vhodná obyčajná krava alebo hovädzí roh. Prostredníctvom neho sa urobí otvor, do ktorého sa vloží hliníkový drôt a obalí sa „krúžkom“ a na krúžok sa zaviaže lano. Pomôže to použiť kravský roh na návnadu karasa neobmedzený počet krát. Pred ponorením do rybníka je potrebné roh zapáliť. Za týmto účelom zapáľte na mieste rybolovu malý oheň a položením rohu na palicu ho trochu zapnite. Keď dymí a objaví sa špecifická, nepríjemná aróma, môžete ho hodiť do rybníka.

  Súprava na vlasy pre kapra

Kravský roh sa vloží do vody na úplnom začiatku rybolovu a nechá sa tam až do konca, až potom sa odstráni. Môžete ho uložiť doma zabalením do vrecka, ale stále je lepšie vziať ho do garáže, pretože existuje možnosť, že sa objaví nepríjemný zápach z doplnkových potravín. Ako bolo uvedené vyššie, toto doplnkové jedlo je možné použiť mnohokrát, kým nepríjemný zápach nezmizne..

Doslova o dvadsať minút neskôr (extrémne zriedka po 60 minútach) sa po hodení do vody objavia prvé plody úspechu v podobe obrovskej agitácie karasov v mieste, kde bol hodený kravský roh. V tejto chvíli sa presvedčíte, že táto nástraha je vynikajúcim rybárskym vynálezom..

Ak necháte roh cez noc v rybníku, bude hryzenie karasa ešte lepšie a aktívnejšie.Kravský roh ako doplnkové jedlo.

Ak necháte roh cez noc v rybníku, bude karas ešte lepšie a aktívnejšie hrýzť. Napríklad, ak prídete večer na lovné miesto, môžete ho fajčiť na ohni a cez noc ho ponoriť do vody. Nezabudnite na niečo uviazať rohové lano, aby ste ho mohli v budúcnosti použiť. O šiestej ráno už môžete začať chytať ryby.

Existujú nejaké kontraindikácie pre používanie kravského rohu?

Mnoho komerčných návnadových zmesí, dokonca aj dosť drahých, má určité podmienky a obmedzenia pre ich použitie. Pri ich nákupe si preto pozorne prečítajte pokyny. Naproti tomu kravský roh nemá absolútne žiadne limity! A to je určite výhoda.

Môžete ho ľahko použiť v horúcom alebo zamračenom počasí, vo vodnom toku s akýmkoľvek prúdom. Má tendenciu priťahovať karasy kedykoľvek počas dňa alebo v noci a pri akejkoľvek teplote vody. Rovnako nezáleží na ročnom období, horúcom lete, začiatku jesene a dokonca na jeseň, na období pomalého správania sa krížov. Samozrejme, nie je také jednoduché nájsť v kravskom rohu život v meste, ale ak existujú známi z dediny alebo z mäsokombinátu, problém sa vyrieši.

  Woblery na zimný rybolov

Určite to vyskúšajte a uvidíte, že kravský roh je pre kapra skutočne nádherným jedlom..

Pozri tiež: DIY návnada pre karasy