Lov karasa na plavákovú udicu

Ako chytiť karasa pre začiatočníkov s plavákovým prútom, ako pripraviť vybavenie

Rybolov nie je len spôsob, ako chytať ryby za potravou, ale je to aj skvelá príležitosť na príjemný víkend a úplnú prestávku od zhonu. Odporúčame vám naučiť sa chytať karasa pre začiatočníkov. Keď poznáte všetky vlastnosti letného a zimného rybolovu, môžete si nielen užiť čas, ale aj uloviť niekoľko kilogramov čerstvých rýb..

Zaujímavý článok: Čo je lepšie chytiť karasa, návnadu

Aký druh náradia a vybavenia je užitočný pre rybárov začiatočníkov

Najprv sa rozhodneme, čo je potrebné na rybolov karasa. Zhruba všetko, čo je potrebné, je možné kombinovať takto:

 • Zariadenie a vybavenie.
 • Návnada.
 • Top dressing.
 • Vedomosti o zvykoch a návykoch karasa.

Na začiatok by ste si mali kúpiť malý dvojmiestny nafukovací čln z PVC. Pre jedného rybára je to najpohodlnejšia možnosť, existuje miesto na zdolávanie a chytanie. Čln sa ľahko prepravuje a môžete sa po ňom plaviť na akékoľvek miesta neprístupné z brehu. Na opravu lode na mieste rybolovu je potrebná kotva, alebo lepšie – dve. Začínajúci rybári nemajú čln, takže si ho možno požičať.

Na začiatok by ste si mali kúpiť malý dvojmiestny nafukovací čln z PVC. Pre jedného rybára je to najpohodlnejšia možnosť, existuje miesto na zdolávanie a chytanie. Čln sa ľahko prepravuje a môžete sa po ňom plaviť do akéhokoľvek neprístupnéhoFoto lovu karasa pre začiatočníkov

Odvetvia rybolovu by mali byť označené bójkami, môžu byť vyrobené nezávisle od improvizovaného materiálu pre začiatočníkov, napríklad z plastových fliaš. Na zníženie počtu hákov sa používajú špeciálne hrable. Sú zbavené rias, zádrhelov, oblasti dna, kde majú v úmysle loviť. Hrable sú v predaji, ale je ľahké to urobiť sami..

Na letný lov karasa potrebujú začiatočníci klietku. V predaji je veľa možností, je lepšie vybrať si klietku vyrobenú z nylonu, metrovej dĺžky, oválneho tvaru krku. Rybársky prút je hlavným vybavením. Náklady na nákup plavákovej tyče.

Ako chytiť karasa pomocou plavákovej tyče pre začiatočníkov

Zariadenie s plavákovou tyčou:

 • Rod
 • Cievka
 • Rybársky vlasec
 • Háčik
 • Plavák
 • Sinker
 • Alarm uhryznutia.

Stačí si kúpiť päťmetrovú teleskopickú tyč. Na lov karasa je vhodný malý zotrvačný navijak. Háčiky by mali byť zakúpené od známeho výrobcu, aby boli vysoko kvalitné a ostré. Pre karasy sú čísla od 3 do 5. Na farbe háčika záleží, potrebujete tmavé. Posuvný rúrkový plavák, stojí za to si ho vyrobiť. Vďaka tomu je náčinie veľmi citlivé a umožňuje použitie v malých hĺbkach. Ponorky pre začínajúcich rybárov by mali používať kĺzavú hmotnosť asi 10 g. Vyberte priehľadnú čiaru nie hrubšiu ako 3 mm.

Stačí si kúpiť päťmetrovú teleskopickú tyč. Na lov karasa je vhodný malý zotrvačný navijak. Háčiky by mali byť zakúpené od známeho výrobcu, aby boli vysoko kvalitné a ostréFotografia karasa pri jarnom love

Proces montáže rybárskeho prútu pre začiatočníkov pri love karasa:

 1. Navíjanie vlasca na cievku.
 2. Montáž navijaka na tyč.
 3. Navliekanie linky do krúžkov.
 4. Upevnenie platiny, plaváka, háku.
 5. Akú návnadu použiť na lov karasa?

Výber krmiva je dôležitým prvkom úspechu začínajúcich rybárov. Môžete si ho uvariť sami pre karasa. Na to budete potrebovať:

 • Proso 1 polievková lyžica.
 • Ľanové semeno 1 polievková lyžica l.
 • Slnečnicové semienko 3 lyžice. l.

Prečítajte si tiež: DIY návnada pre karasy

Najprv sa uvarí proso kaša a vloží sa do samostatnej nádoby. Semená sa najskôr vyprážajú, potom sa pomelú v mažiari. V rozdrvenej forme sa nalejú do vrecka. Zmiešajte kašu a drvené semená priamo počas kŕmenia v rybníku.

Najprv sa uvarí proso kaša a vloží sa do samostatnej nádoby. Semená sa najskôr vyprážajú, potom sa pomelú v mažiari.

Druhy návnad pre karasy:

 1. Červ
 2. Strúhanka
 3. Červ
 4. Varený perličkový jačmeň.

Začínajúci rybár musí poznať zvyky karasa. Na jar sa karas radšej zdržiava v blízkosti rákosia, pretože v nádrži zatiaľ nie je žiadna iná vegetácia. Ak chcete začať s rybolovom, stojí za to vybrať si dostatočnú plochu zarastenú trstinou, vybrať si jedno z vreciek a vyčistiť malú časť dna od trosiek. Umiestnite bóje pozdĺž obvodu lokality. Zmiešajte nástrahu a ponorte ju do vody. Čln musí byť odjazdený zo vzdialenosti asi 10 metrov od pripraveného priestoru. Dali ju späť do vetra a spustili kotvu. Môžete začať pracovať na technike odlievania.

Začínajúci rybár musí poznať zvyky karasa. Na jar sa karas radšej zdržiava v blízkosti rákosia, pretože v nádrži zatiaľ nie je žiadna iná vegetácia. Ak chcete začať s rybolovom, mali by ste zvoliť dostatočnú plochu porastenú trstinouSchéma lovu karasa pre začiatočníkov

Pred nahodením šnúry by ste mali šnúru previnúť asi sedem metrov. Cast by sa mal vykonávať pomaly a snažiť sa dostať na miesto označené bójkami. Ovísanie rybárskeho vlasca sa odstráni navinutím na cievku. Náradie pri udici je upravené tak, aby plavák ležal na vode. Trhanie a plytké vibrácie plaváka naznačujú skus. Musíte sa pripojiť niekoľko sekúnd po začiatku uhryznutia.

Pred nahodením šnúry by ste mali šnúru previnúť asi sedem metrov. Cast by sa mal vykonávať pomaly a snažiť sa dostať na miesto označené bójkamiFotografia lovu karasa plavákovým prútom

Pomocou týchto jednoduchých tipov môžete začať s nákupom potrebného vybavenia a potom v zime alebo na jar loviť karasy. Začínajúci rybári si budú môcť užiť lov na karasa, ak budú pri love karasa experimentovať s rôznymi druhmi náčinia a zariadení.