Ostrieže lovíme v zime s prípravkom

Ako chytiť ostrieža v zime s prípravkom

Mnoho rybárov každoročne vyráža na zimný rybolov, aby skúsili šťastie pri love ostrieža. Na tento účel sa používa prípravok. Je pozoruhodné, že v domácich nádržiach je veľa ostriežov. Ryba sa naďalej aktívne kŕmi aj v zime. Rybári sa preto snažia nestratiť šance na chytanie rýb. Aby bol rybolov úspešný, musíte si vybrať správnu nástrahu, náčinie, rybársku techniku ​​a samozrejme aj samotné miesto pre zimný rybolov..

Hľadáme miesta na zimný lov ostriežov

Hľadáme miesta na zimný lov ostriežov

Ostriež sa najčastejšie nachádza tam, kde má dno nádrže nerovnosti. Môžu to byť rôzne priehlbiny, jamy, naplavené drevo a iné chyby dna. Ryba však vyjde na jedlo tam, kde je ploché dno a plytká voda. Pri výbere miesta na rybolov v zime je potrebné venovať osobitnú pozornosť miestam, kde boli v lete na vode húštiny. Ostrieža najčastejšie nájdete v blízkosti trstiny, ako aj trstiny. Ak sa rybolov vykonáva v divokej nádrži, môžete venovať pozornosť miestam, kde nedávno spadol strom do vody. Na mestských rybníkoch môžete ísť tam, kde betónové platne siahajú na dno. Spravidla sa tam zhromažďuje ostriež..

Riešenie na chytenie dravca v zime

Lov ostrieža vyžaduje chúlostivú výstroj. Prípravok je veľmi ľahký rybársky prút, ktorý veľmi citlivo prikyvuje. Prípravky by mali byť extrémne kompaktné a kus by mal byť tenký. Poďme teda podrobne analyzovať každé riešenie..

Riešenie pre zimný lov ostriežovRiešenie pre zimný lov ostriežov

Riešenie pre zimný lov ostriežov

Je lepšie to použiť pri love ostriežov na plastovom prípravku, ktorý je ľahký. Takýto rybársky prút rybári často nazývajú „balalajka“ alebo „telefón“. Faktom je, že dizajn rybárskeho prútu sa podobá týmto predmetom. Navijak je teda zabudovaný priamo do tyče. Bičík je dlhý až pätnásť centimetrov. Je určený na chytanie rýb. Navyše dĺžka takého biča vám umožňuje udržať rybársku líniu neporušenú..

Na akejkoľvek tyči je prikývnutie. Používa sa ako maják. To znamená, že prikývnutie pomôže pochopiť, kedy bidlo zazobalo. Kónické prikyvovanie je vyrobené z lavsanu, ktorý sa používa na prúty na chytanie ostriežov. Kývnutie môže byť dlhé až šesť centimetrov. Hrúbka prikývnutia sa zdvihne na základe hmotnosti prípravku. Pri zavesenom prípravku by výchylka kývnutia nemala byť väčšia ako tridsať stupňov.

Ktorý riadok si vybrať?

Keď sa v zime chytí ostriež na prípravok, použije sa najtenšia šnúra. Stojí za zmienku, že existuje riziko, že sa šnúra zlomí, ak zasiahnu veľké ryby. To však treba stále zanedbávať. V opačnom prípade hrubá šnúra vôbec neposkytne pozitívny výsledok pri zimnom rybolove. Na vlasci je najlepšie nešetriť a kupovať si drahú, ale silnú šnúru s hrúbkou 0,06 až 0,1 milimetra..

Odporúča sa pripraviť niekoľko prikývnutí naraz doma, už s prípravkami, aby na rybníku zostalo iba pripevniť kývnutie na tyč. Vďaka tomu sa ľahšie prispôsobíte rôznym druhom uhryznutí v rybníku..

Aký prípravok si vybrať pre ostrieža

Aký prípravok si vybrať pre ostrieža

Pre bidielko existujú dva druhy prípravkov. Je bez nástrahy a tiež s nástrahovou nástrahou. Návnady bez návnady používajú predovšetkým profesionálni rybári, pretože vyžadujú určité schopnosti. Začiatočníkom sa preto odporúča používať prípravky s prílohami. Väčšina týchto návnad je vyrobená z olova alebo cínu. Majú rôzne farby, hmotnosti a tvary. Na lov ostriežov sa používajú „kvapôčky“ alebo „výstrel“. Hmotnosť takejto návnady je približne 0,3 gramu. Priemer – asi štyri milimetre.

Červený červotoč je považovaný za jednu z najbežnejších nástrah tohto druhu na lov ostriežov v zime.

Červený červotoč je považovaný za jednu z najbežnejších nástrah tohto druhu na lov ostriežov v zime. Používajú sa však aj muchy, vážky, mory, návnady vo forme sekaného červa a tak ďalej. Nástraha by nemala byť väčšia ako samotný prípravok. Keď je ryba ulovená, musíte neustále sledovať, či je na háku nejaký zisk. Ak zmeškáte, keď nie je žiadny zisk, potom v tejto dobe môže kŕdeľ bidlá jednoducho prejsť. A potom bude veľmi ťažké znova prilákať dravca do dier..

Taktické akcie pri love ostrieža v zime

Taktické akcie pri love ostrieža v zime

Hneď ako nájdete miesto na rybolov, musíte okamžite začať vŕtať diery. Najlepšie je urobiť asi pätnásť jamiek naraz na vzdialenosť piatich metrov. Musíte však vziať do úvahy možnosti nádrže. Možno tam bude menej dier. Hneď ako je dokončená prvá diera, naleje sa do nej návnada. Mohol by to byť krvavý červ. Na konci vŕtania začíname loviť ryby v prvej diere..

Prípravok klesá až na dno. Po niekoľkých klepnutiach ho môžete začať dvíhať s trhnutím nízkej intenzity. Ak nie je žiadny výsledok, potom trhnutie môže byť posilnené, ale musíte sa zastaviť. Na šnúru a prípravok je možné použiť rôzne kombinácie.

Ak ostriež nie je zachytený v prvom otvore, potom choďte do otvoru číslo dva. Najčastejšie prvé uhryznutie začína na druhej alebo tretej diere. Je dôležité mať na pamäti, v akej hĺbke sú ryby zavesené. Je tiež potrebné pamätať na frekvenciu oscilácie návnady, aby sa v budúcnosti opakovali rovnaké akcie..

https://youtube.com/watch?v=sxcEtrOtXY4

Hneď ako rybár zvládne princíp lovu s prípravkom s nástrahou, môžete prejsť na lov bez nástrahy. Pri love ostriežov v zime je dôležité vybrať správnu nástrahu a náčinie vlastnými rukami, ale aj miesto, kde sa ryba nachádza..