Plavák s dlhým odlievaním

Samoobslužný plavákový výstroj na hádzanie na dlhé vzdialenosti

Vyhoďme plavák. Čo je k tomu potrebné.

Každý rybár, prirodzene, chce častejšie premýšľať o veľkej koristi vo svojom vedre. Tieto ryby sa však nechcú len tak ľahko zachytiť. Práve preto, že veľký znamená upokojený a opatrný. Toto je malý poter, ktorý sa bezhlavo rúti dopredu. Preto hádzanie na dlhé vzdialenosti pri použití plavákového prevodu poskytuje iba dobrý záber..

Plavák s dlhým odlievaním

Hlavnou črtou tejto techniky je výrazná prevaha dĺžky vlasca nad dĺžkou prúta. Samotná predĺžená čiara nie je ničím novým, ale všetky jej predchádzajúce vzorky, používané mnoho desaťročí, mohli fungovať dobre iba počas prúdu, ktorý dodával náčinie do danej polohy. V stojatých vodných plochách alebo s veľmi slabým prúdením vody to nebolo možné..

Túto bariéru prekonal iba najnovší vývoj zotrvačníkového vybavenia založeného na ľahkých a trvanlivých kompozitných materiáloch..

dlhé odlievacie plaváky

Požiadavky podobné požiadavkám na prívlačové prúty sa kladú na ďaleko odhodený rybársky prút. Štruktúra má v každom prípade podobnosť – kužeľ drží cievku, dĺžka je od 350 do 400 centimetrov, držadlo je vyrobené z dreveného korku. Tieto parametre neboli náhodným marketingovým ťahom, ale výsledkom dlhej štúdie skúseností zo skutočného rybolovu. Ak urobíte prút znateľne kratší, potom padá nielen dĺžka nahodenia, ale aj ovládateľnosť pádu. Extra dlhé prúty sú objemné na prepravu / prenášanie a skladovanie, sú veľmi náchylné na unášanie vetrom a sťažujú údery. Podobnosti s prívlačovým prútom na tom nie sú ukončené – stále existujú vodiace krúžky, od tuctu do šestnástich, držané vo vysokej polohe. S ich pomocou je zaťaženie linky rovnomernejšie..

zariadenie na dlhé odlievanie

Bez ohľadu na to, či sa nástraha používa na karasy ľahkej, ťažkej alebo strednej triedy, prút bude v hornej časti pružný a vo zvyšných častiach tuhý. Túto parabolickú (niekedy poloparabolickú) akciu môžu vykonávať iba zátkové tyče. Preto je lepšie teleskopické vzorky odmietnuť. Ako už bolo spomenuté, všetky riešenia sú zotrvačnosti. To platí úplne pre cievku. Môžete na ňom navinúť 200 metrov rybárskej šnúry kalibru 0,2. Musí existovať najmenej pár ložísk.

Video s riešením dlhého hádzania plaváka

V stojatej vode alebo pri nízkych prietokoch posuvný plavák perfektné. Tu sa rýchlym prúdom občas potopí, pričom zobrazí skus a len vás zbytočne dráždi. Keď idete k rieke, vezmite si hluchú súpravu.