Šťuky chytáme na jeseň na prívlač, video

Lov šťúk v neskorej jeseni na prívlačovom prúte

Na jeseň trávi veľa rybárov veľa času na vodách. Tento čas je často spojený s lovom šťúk. Koniec koncov, je načase, aby sa táto ryba na zimu kŕmila..

Chytanie šťuky na jeseň za točiace sa video

Ryba ide hlbšie a hlbšie kvôli tomu, že hladina vody sa začína postupne ochladzovať. A do konca septembra teplota vody v celej nádrži nepresiahne pätnásť stupňov. To samozrejme ovplyvňuje správanie šťuky, ryba sa začína častejšie kŕmiť smerom k zime. Preto je v tomto časovom období hryzenie časté. Treba poznamenať, že je najlepšie chytiť šťuku ráno alebo večer, v tejto dobe bude uhryznutie najintenzívnejšie, popoludní bude hrýzť oveľa menej často.

Musíte tiež vedieť, že čím nižšia je teplota, tým lepšie je zhryznutie a pri úplnom zamrznutí uhryznutie dosiahne svoj vrchol. A potom sa ryba potápa nižšie a nižšie a uhryznutie je stále menej časté..

Počas tohto časového obdobia je takmer každá návnada schopná prilákať šťuku. Môžete tiež použiť veľkú lyžicu.

Počas tohto časového obdobia je takmer každá návnada schopná prilákať šťuku. Môžete použiť nástrahu veľkého rozmeru a malú vibrátorku, hĺbka a rýchlosť nástrahy tiež neovplyvní skus.

Užitočné video: Lov šťúk na lyžici na jeseň

Iba v deň rybolovu venujte zvláštnu pozornosť atmosférickému tlaku, čo negatívne ovplyvní ryby, frekvencia hryzenia v tento deň sa výrazne zníži. Lunárne fázy tiež negatívne ovplyvňujú šťuky v malých vodných plochách..