Woblery na zimný rybolov

Woblery na zimný lov candátov a šťúk

Je zvykom nazývať návnady zimnými voblermi, pomocou ktorých je možné napodobniť oslabenú alebo chorú rybu. Takéto zariadenia sa používajú na lov dravých rýb v zimnom období. Woblery na zimný rybolov sa začali používať nie tak dávno. Ich koeficient úlovku však umožnil zaujať jednu z popredných pozícií medzi nástrahami používanými na čistý rybolov..

Také voblery netvoria spoločnú skupinu ako poppers, minnow, cranks, jerky a ďalšie. Majú však podobnosti v charakteristických črtách, ktoré ich umožňujú používať vertikálne pri love ľadu..

Hlavné ukazovatele woblerov pre zimný rybolov

Hlavné ukazovatele woblerov pre zimný rybolov

Princíp zimného rybolovu vedeného malou dierou v ľade neposkytuje fanúšikom prívlače príležitosť úplne vykonať horizontálny smer vysielania. Z tohto dôvodu je hlavnou črtou voblerov na lov pod ľadom prítomnosť organizovanej živej alebo neaktívnej hry v období vertikálneho držania návnady. Pretože tento druh metódy je založený na ponorení woblera do stavu voľnosti, všetky tieto náčinia pre zimný rybolov by sa mali odlišovať potápavými vlastnosťami..

Na zimný rybolov existujú dve skupiny voblerov – pomaly sa potápajúce (s hmotnosťou až sedem gramov) a rýchlo klesajúce (ich hmotnosť presahuje sedem gramov). K tomu treba dodať, že zimné voblery majú množstvo známych rozdielov:

  • zariadenie prehlbujúcej čepele úplne chýba;
  • upevňovací prvok je umiestnený na zadnej strane nástrahy. To sa robí z toho dôvodu, že vobler môže byť umiestnený vodorovne vo vode;
  • povinná prítomnosť dvoch háčikov (tripletov), ​​ktoré sú umiestnené pod voblerom v strede a za ním;
  • povinná prítomnosť hlukového zariadenia vo forme hrkálky. Tento efekt je dosiahnutý špeciálnymi loptičkami v tele voblera;
  • verí sa, že voblery je možné použiť nielen na zimný rybolov, ale aj na lov rýb v iných obdobiach roka v nádržiach.

Všetky tieto rozdiely sú charakteristické pre voblerové zariadenia, ktoré rybári prezývali „rattlin“. Slovo názov bolo požičané z chytľavej návnady, ktorú vyrobila kampaň Rapala. Presnejšie povedané, z woblera Rapala Rattlin. Rattlin nemá podobné typy medzi inými skupinami woblerov a bol vyrobený iba pre číre nástrahy. A až po nejakom čase ho rybári začali používať pri love na otvorených vodách. Postupný vobler Rapala, počas ktorého sa vytvárajú oscilačné pohyby akustickej povahy, umožňuje úspešne nalákať dravca.

  Ostrieže lovíme v zime s prípravkom

Charakteristické rozdiely v rybolove v zime pomocou voblerov

Charakteristické rozdiely v rybolove v zime pomocou voblerov

Rybolov so zimným voblerom sa svojou technikou podobá rybolovu s vyvažovačom. Ide o rovnaké typické hojdačky s návnadou a možnosť jej voľného pádu. Významný rozdiel od rovnovážnych pohybov vytvárajú pohyby voblera vo vode. Z kývajúcich sa vibrácií rybárskeho prútu nástraha vibruje a pohybuje sa nahor, pričom sa veľmi neodchyľuje na jednu stranu. V pokoji, v žiadnom bode, wobler Rapala Rattlin, ako ostatné podobné nástrahy, nezastaví svoje vibračné vibrácie. Takto vytvorené pohyby, ku ktorým treba pridať aj hlukové efekty produkované rachotiacimi loptičkami, pociťujú ryby vďaka svojim bočným čiaram v značnej vzdialenosti. S prihliadnutím na tento rozdiel v zapojení zimných voblerov väčšina výrobcov označuje návnady tohto druhu – Vib (z anglického slova – vibrácie).

Lúče zimných voblerov

Porozprávajme sa o známych informáciách v týchto nástrahách, zameraných konkrétne na lepšie exempláre, ktorých zostava už dokázala dokázať svoje šťastie v rybolove a obsadila ocenené miesto medzi veľkým počtom zdatných rybárov..

Wobler Salmo na lov ľadu Chubby Darter

Wobler Salmo na lov ľadu Chubby Darter – ak nie je považovaný za vodcu, stále si zaslúži svoju popularitu. Jeho výroba je založená na štyroch typoch, líšiacich sa hmotnosťou a veľkosťou – od CD3 (hmotnosť 3,2, dĺžka 3,5 centimetra, ostriež na ňu perfektne reaguje aj pri zlom uhryznutí) až po CD6 (váži 15 gramov a dosahuje šesť centimetrov). , vynikajúce práce na šťukách, candátoch a veľkých ostriežoch). Takéto návnady sa používajú s väčšou účinnosťou v nádržiach so slabými prúdmi a v stojatých vodách. Táto funkcia je založená na skutočnosti, že návnada sa v prúde správa zle.

Wobbler Sebile Flatt Shad je hlbokomorská nástraha od francúzskeho výrobcu.

Lure Sebile Flatt Shad – hlbokomorská nástraha od francúzskeho výrobcu. Výrazne sa líši od svojich náprotivkov, pretože je schopný rýchlo sa ponoriť do požadovanej hĺbky pre prácu. Ťažisko náčinia sa nachádza vo veľkom zaoblenom bruchu spolu so zariadením produkujúcim hluk. Tieto vlastnosti modelu umožňujú nástrahe vytvárať veľké silové vibrácie, ktoré môžu upútať pozornosť šťuky alebo candáta. Keď neďaleko prejde kŕdeľ ostriežov, je možné naraz zavesiť niekoľko „voblerov z minke“ na jeden vobler. Výrobca vyrába zariadenia rôznych veľkostí, od 54 SK (hmotnosť desať gramov, dĺžka – 5,4 centimetra) až po ťažký vobler 124 SK (hmotnosť – sedemdesiat gramov, dĺžka – 12,4 cm)..

  Náradie na chytanie vaníc v zime

Lure Rapala Rattlin '

Lure Rapala Rattlin ‘ – kampaň na to získala patent. Zvuky voblerového zariadenia bezchybne pôsobia na dravé ryby a nútia ich ponáhľať sa k wobleru. Začal sa používať v zime aj v lete. Uvoľnenie je organizované do štyroch skupín – od RNR04 (hmotnosť – 3,8 g; veľkosť – 5,3 cm) do RNR08 (22 g a 8 cm). S jeho pomocou môžete bezpečne chytiť šťuky, šťuky, osiky, tučniaky a ostrieže. Stalo sa, keď pomocou takejto návnady bola chytená napríklad mierumilovná ryba – cejn.

Lure Megabass Vibration X

Lure Megabass Vibration X – prvýkrát ho vyrobila spoločnosť Megabass bez pádiel. Wobbler má po stranách sploštenú a zošikmenú prednú časť a rýchlo sa vrhá do požadovaných hĺbok, pričom vytvára dostatočne silné oscilačné pohyby. Malo by sa tiež povedať o jedinečne usporiadanej zvukovej komore, ktorá reprodukuje mosadz. Zimný rybolov šťúk a ostriežov ukázal len úžasné úlovky. Ten istý výrobca má aj lacnejšiu verziu vyrábanú spoločnosťou Kosadaka..

Je smutné, že v jednom článku neexistuje spôsob, ako sa zoznámiť so všetkými najlepšími voblermi na zimný rybolov, najmä preto, že skúsení rybári majú vždy svoje vlastné úspešné produkty. Ale ak ste ešte nepoužili rattle na zimný rybolov, neponáhľajte sa kúpiť nové položky, ktoré sa objavili. Stačí vymeniť vyvažovač za vobler letného typu a pokúsiť sa ho chytiť. S najväčšou pravdepodobnosťou vás efekt vytvorený určitými návnadami príjemne prekvapí..