Základy rybolovu na ľade pre začiatočníkov

Základy rybolovu na ľade pre začiatočníkov

Začínajúci rybári ani netušia, že zimný rybolov môže byť nemenej vzrušujúci ako v iných obdobiach roka. Ak nádrž nie je zamrznutá, môžete loviť aj z brehu a pri silných mrazoch – z ľadu. Hľadáte more zimných rybárskych zážitkov? Potom zistite, čo je potrebné na úspešné lovenie rýb..

Lov z diery pre začiatočníkov

Diera je malá ľadová diera, ktorá je vyrobená špeciálne na začiatku zimy, zatiaľ čo ľad je stále tenký. Len niekoľko úderov výberom ľadu pomôže preraziť malú vrstvu ľadu. Pri silných mrazoch budete musieť urobiť dieru pomocou vŕtačky. Skúsení rybári robia veľkosť otvoru štandardnou od 8 do 14 cm, aby bolo vhodné chytať a ťahať chytené ryby..

Užitočné video: Lov plotice v zime pomocou prípravku, hľadanie rýb

Myslíte si, že ryby v chladnom počasí zle hryzú? Profesionálni rybári špeciálne posypú dieru snehom a potom do nej vytvoria diery palicou, aby bol plavák viditeľný. Prax ukázala, že v otvorenej diere nemusí hrýzť, ale akonáhle ju zasypete snehom, okamžite sa začalo loviť.

Prečítajte si tiež: Kalendár hryzenia rýb na rok 2016

S najväčšou pravdepodobnosťou je to osvetlenie. Keď sa svetlo rozjasní, ryba odíde a akonáhle sa diera zatvorí, začne sústo..

Rozsypte kúsky jemného ľadu okolo otvoru. Budete kráčať a ľad začne chrumkať a plašiť dlho očakávanú rybu.

Pozrite si video: Zimný rybolov chovateľov

Čo robiť, ak ste prepadli ľadom?

Začínajúci rybári musia byť obzvlášť opatrní na tenkom ľade. Napriek tomu, že jesenný ľad je oveľa silnejší ako jarný, nemali by ste na neho vyjsť skôr, ako prídu mrazy. Na lov po ľade je pri love najlepšie použiť lyže. Najlepšie je kráčať po vyšliapaných stopách, aby ste sa presvedčili, že ľad je silný. Pre začiatočníkov je najlepšie loviť vo dvojici..

  Šťuky chytáme na jeseň na prívlač, video

Ak ste napriek tomu prepadli ľadom, neprepadajte panike, ale snažte sa zbaviť nepotrebných vecí. Vŕtačka, taška alebo škatuľka vám môžu zabrániť dostať sa spod ľadu. Rukami alebo palicou sa opierajte o okraj diery, ktorá sa okolo vás vytvorila, a ležte rovno na ľade. Skúste sa čo najrýchlejšie plaziť k brehu v smere, odkiaľ ste prišli. Nezastavujte, aby ste nezmrazili. Čím rýchlejšie sa dostanete na teplé miesto, tým lepšie..

Zaujímavé video pre rybárov: Vysokorýchlostný lov malých ostriežov z ľadu

Keď človek padne cez ľad, dá sa mu pomôcť. V tomto prípade nie je potrebné podať ruku blízko otvoru. Vezmite lano alebo palicu, aby ste mohli obeť vytiahnuť.

Začínajúci rybári by mali byť pri zimnom rybolove mimoriadne opatrní. Venujte zvláštnu pozornosť nie výstroju, ale vybaveniu, pretože zima je chladné obdobie. Vlastnými rukami ulovíte veľa rýb aj v zime, ak ovládate umenie zimného rybolovu.