Nákup semien kvetov

Nákup semien kvetov. Tipy pre začínajúceho kvetinára

Na jarnú výsadbu v zime musíte kúpiť semená. Mnoho kvetov je zasadených do zeme ako sadenice a vo februári musíte zasiať semená. Nákup semien vyžaduje špeciálnu starostlivosť a prípravu. Na získanie sadeníc potrebujete vysoko kvalitné osivo. V prípade zlej kvality nemusia semená klíčiť vôbec, alebo sa sadenice z nich ukážu byť veľmi slabé a bolestivé..

K výberu osiva by sa malo pristupovať veľmi zodpovedne, niektoré znalosti v tejto oblasti budú úplne užitočné a pomôžu vyhnúť sa niektorým chybám.

Ako správne kúpiť semená kvetov

Pri výbere semien musíte v prvom rade venovať pozornosť baleniu. Farebné balenie môže spôsobiť neodolateľnú túžbu kúpiť si vytúženú tašku. Čo však bude v tejto taške, je druhá otázka. Atraktívne balenie je len marketingový ťah značkových výrobcov, ktorý je určený na nákup toho alebo onoho produktu. Preto je také dôležité dôkladne si preštudovať samotný obal..

V prvom rade by mal byť papier na balenie semien veľmi hrubý, neprepúšťajte svetlo a bez zjavného poškodenia. Obrázky a popisy je potrebné dobre vidieť. Mnoho výrobcov často šetrí na kvalite papiera na balenie semien..

Ako správne kúpiť semená kvetov

Vyžaduje sa prítomnosť čiarového kódu a hologramu na obale kvetov, ako aj názov spoločnosti výrobcu. V tejto záležitosti nemôžete robiť bez jasne označeného dátumu vypršania platnosti, pretože klíčenie semien bude priamo závisieť od tohto faktora. A prítomnosť certifikátu nie je podstatná, semená nepodliehajú povinnej certifikácii..

Semená nemôžete kupovať na trhu. Predajca ich každý deň vláči z jedného miesta na druhé, vrecia sa môžu pokrčiť, zašpiniť a poriadne poškodiť. Ale ak kupujete semená každý rok od dôveryhodného predajcu, môžete to risknúť..

Kvety je najlepšie kúpiť v špecializovaných predajniach. Kvalifikovaní predajcovia vám vždy pomôžu s výberom kvalitných semien, povedia vám o načasovaní výsadby, vlastnostiach starostlivosti o rastliny.

  Vnútorné kvety v spálni

V mestách sa často konajú výstavy rôznych semien. Ale neverte jednému predajcovi, kupujte semená od rôznych výrobcov po jednom vrecku. Koniec koncov, nikto nemôže zaručiť vysokú kvalitu týchto semien..

Pri nákupe semien od zahraničných výrobcov musíte byť veľmi opatrní. Predražené značkové obaly nezaručujú dobrý výsledok. Zvlášť musíte byť pozorní k holandským výrobcom. Tieto semená často môžu vypršať a niektorí nie príliš svedomití predajcovia jednoducho uvádzajú iný dátum. Pri preklade dátumov výsevu a odchodu na tieto vrecká existuje doslovný význam, preto by ste mali pamätať na to, že v Nemecku máme rôzne poveternostné podmienky a nemali by ste sa riadiť týmito pokynmi. Najvzácnejšie a najkvalitnejšie semená nám prinášajú z Anglicka. V obchodoch sa však často nenachádzajú a ich ceny sú veľmi vysoké..

Nakúpené semená pestujeme v záhrade a zeleninovej záhrade

Najlepšie je kúpiť semená v chovných staniciach. Je tam zaručená dobrá kvalita osiva. K takýmto staniciam sa však nedá tak ľahko dostať, najmä preto, že nie sú vo všetkých mestách..

Štítok F1 sa veľmi často nachádza na obale osiva. Ide o hybridné semená prvej generácie. Takéto semeno, aj keď nie je lacné, má veľmi vysokú kvalitu, rastliny sú silné a zdravé s bohatým a dlhým kvitnutím. Ale tieto semená majú značnú nevýhodu – nemôžu produkovať potomstvo. Ak risknete a znova zasadíte tieto semená, rastliny budú veľmi slabé, budú im chýbať pôvodné vlastnosti. Ak však dávate prednosť tomu, aby ste si každý rok kúpili rôzne kvalitné letničky a užívali si ich krásu, hybridy sú na to skvelé..

Semená dražé

Obaľované semená sú veľmi často v predaji. Výrobcovia ošetrujú tieto semená hnojivami a pesticídmi. Niektorí sa boja ich kúpiť v domnienke, že môžu byť zdraviu škodlivé. Toto je chybný názor, pretože nákupom už spracovaných semien nemusíte utrácať peniaze za ďalšie stimulanty. Tieto semená sú veľmi odolné voči rôznym chorobám. Semená dražé by mali byť vysadené iba v dobre navlhčenej pôde, ale semená by nemali byť pred výsadbou navlhčené..

  Zalievanie izbových rastlín

Semená dražé

Milovníci exotických kvetov si musia pamätať, že nie všetky zámorské rastliny sú prispôsobené klimatickým podmienkam konkrétneho regiónu. V našich podmienkach jednoducho nemusia prežiť. Je lepšie uprednostniť odrody optimalizované pre našu oblasť. Potom pozitívny výsledok na seba nenechá dlho čakať..

Nemôžete sa zásobiť semenami kvetov pre budúce použitie. Ak nespotrebujete všetky semená, je najlepšie ich budúci rok nepoužívať. Otvorené balenie dáva semenám prístup k svetlu, ich kvalita je výrazne znížená. Nikto nemôže zaručiť kvalitu takéhoto materiálu na budúci rok..

K výberu osiva musíte vždy pristupovať veľmi zodpovedne, pretože od toho bude závisieť krása vášho webu..