Rastliny do kancelárie

Izbové rastliny do kancelárie

Tak sa stalo, že sme na pracovisku takmer stále. Priestor, v ktorom pracujeme, nemusí byť záhradou s exotickými rastlinami. Pri návštevách rôznych organizácií však len zriedka nájdeme kanceláriu bez aspoň jedného kvetu na parapete. Izbové rastliny sú neoddeliteľnou súčasťou interiéru kancelárie. Bez nich chýba pohodlie aj najmodernejším prijímacím miestnostiam a kanceláriám. Izbové rastliny navyše krásne a nenápadne rozdeľujú kanceláriu do určitých zón..

Existuje však prekážka: nie každú izbovú rastlinu je možné držať v zadnej miestnosti. Jeden je kontraindikovaný v kancelárskom prachu a žiarení z technológie, iný potrebuje vysokú vlhkosť, neznesiteľný dokumentmi a kancelárskym vybavením, a niektorí vyžadujú zvýšenú pozornosť, ktorá vyžaduje veľa času, čo zvyčajne nestačí. Tento článok prináša informácie o tom, ktoré rastliny sú najvhodnejšie do kancelárií, ako sa o ne starať a ktoré rastliny nie sú vhodné na uchovávanie v kanceláriách. Poďme si to teda pekne po poriadku.

Ako zbierať kancelárske rastliny

Prvé pravidlo: počet rastlín a ich veľkosť by sa mal vypočítať pre objem miestnosti. V malej kancelárii vyzerá jedna veľká izbová rastlina dobre – vizuálne rozdeľuje miestnosť na zóny, čo bude v priestorovom prevedení plus. Je potrebné mať na pamäti, že s malým množstvom nábytku (napríklad v prijímacej miestnosti) bude vhodná rastlina s veľkými listami a v dlhej a úzkej miestnosti budú výhodné malolisté rastliny s oblúkovými stonkami. ..

Ako zbierať kancelárske rastliny

Ešte jedna nuansa: kanceláriu nemožno preťažiť chytľavými a jasnými rastlinami, aby na seba nevenovali všetku pozornosť. Postačí 1-2 akcentné rastliny, inak dôjde k narušeniu vizuálnej harmónie. Rastliny budú pôsobiť dráždivo a namiesto pokojnej atmosféry bude cítiť nervozitu.

Najvhodnejšie rastliny do kancelárie

Primárny závod na uchovávanie v kanceláriách by sa mal nazývať chlorofyt. Je to prírodný filter, ktorý nepretržite čistí vzduch v kancelárii od nečistôt a aktívne znižuje úroveň ionizácie. Nevyžaduje špeciálnu starostlivosť, nepotrebuje jasné osvetlenie. Pokiaľ nie je rastlina umiestnená v tmavom rohu, stratí časť svojej príťažlivosti. Ale bude sa hodiť do akéhokoľvek štýlu dizajnu – od minimalizmu po moderný.

  Nákup semien kvetov

Laurel ušľachtilý

Táto krásna rastlina má niekoľko prospešných vlastností: zmierňuje bolesti hlavy, môže zmierniť stres zo sedenia za počítačom a únavu z duševnej práce. Phytoncidy vylučované vavrínom dezinfikujú vzduch a zlepšujú krvný obeh.

Laurel ušľachtilý

Citrón

Je výzdoba interiéru vašej kancelárie klasická francúzska alebo anglická? Potom, mimochodom, citrón! V iných kancelárskych štýloch bude táto jasne ovocná rastlina tiež vytvárať veľký prízvuk. Citrón je prospešný pre odbúranie stresu a zlepšenie výkonu. Ničí tiež až 70% vírusov obsiahnutých v atmosfére, čo je veľmi dôležité pre kanceláriu preplnenú ľuďmi..

Citrón

Sansevieria

Táto rastlina je jednou z prvých odporúčaných na použitie v kancelárii. Sansevieria je nenáročná: nepotrebuje časté zalievanie a postreky a suchý vzduch kancelárií vôbec neškodí. Okrem toho môže čistiť vzduch a vo svojej kráse je ďaleko pred mnohými izbovými rastlinami..

Sansevieria

Pilea

Táto malá rastlina vo forme pestrého kríka je vhodná do kancelárie akéhokoľvek tvaru a objemu. Pri vytváraní kvetinových úprav je pilea ideálnou kulisou pre rastliny s kvetmi..

Pilea

Abutilon (javor izbový)

Táto rastlina patrí do kategórie kvitnúcich rastlín, ktoré sú najvhodnejšie do kancelárskych priestorov. Kvety jasných odtieňov vyzerajú veľkolepo medzi masou zelených listov. Pokiaľ ide o „užitočnosť“ – abutilon dokonale čistí a zvlhčuje vzduch v miestnosti. Jedinou nevýhodou je, že rastlina potrebuje veľa priestoru, takže nie je vhodná do malých miestností..

Abutilon (javor izbový)

Spathiphyllum

Ďalšia kvitnúca rastlina odporúčaná pre kancelárske použitie. Tiež nepotrebuje špeciálnu starostlivosť a osvetlenie, kvitne po celý rok a môže dobre zvlhčovať vzduch. Vyzerá krásne v minimalistickom interiéri.

Spathiphyllum

Dracaena a fikus

Krásni obri vo svete izbových rastlín. V kanceláriách budú hrať úlohu tropických paliem, ktoré sú nenáročné a majú vlastnosť neutralizovať amoniak a formaldehydy..

Dracaena a fikus

Tento poskytovaný zoznam závodov vhodných na uchovávanie v kanceláriách a iných kancelárskych priestoroch samozrejme nie je ani zďaleka úplný. Zoznam môže obsahovať aj epipremnum, cissius, rheo, brečtan a zo sukulentov – crassulla a haworthia. Všetky tieto rastliny sú vhodné aj na diskutovaný účel. Bonsai, predstavujúce ľuďmi vyrobené formy rôznych rastlín, nemožno ignorovať. Svojou originalitou a krásou oživí každú kanceláriu.

  Zalievanie izbových rastlín