Transplantácia azalky

Transplantácia azalky. Ako správne transplantovať azalku doma

Bežnou chybou pre tých, ktorí sú v kvetinárstve noví, je to, že azalka sa dá transplantovať ako ostatné izbové kvety. V dôsledku toho môžu rastliny odumrieť. Azalka má veľmi citlivý koreňový systém. Má vlastnú mikroflóru, ktorú pestuje a udržiava po celú dobu svojej existencie. A ak je tento agregát mikroorganizmov narušený, rastlina bude odsúdená na zánik. Z nejakého dôvodu táto skutočnosť nie je uvedená v publikáciách o rastlinách, aj keď je veľmi dôležitá..

Azalka preferuje kyslú pôdu, vres je pre rastlinu ideálny. Ale pretože v strednom pruhu je len zriedka možné nájsť práve takú pôdu, potom ihličnatú.

Mnoho úctyhodných pestovateľov kvetov odporúča používať túto pôdu v čistej forme. Len nie je jasné, čo to znamená v „čistej forme“? Koniec koncov, ihličnatá pôda (pôda v lese) je v 90% prípadov viac ako polovica hliny alebo piesku. Ak transplantujete azalku do tejto krajiny, výsledok bude katastrofálny. Je lepšie zvoliť inú cestu a pripraviť zmes substrátu a ihličnatej pôdy. Samotný substrát sa ľahko pripravuje, musíte vziať rovnaké časti piesku, humusu, rašeliny, trávnika a listovej pôdy. Toto je najjednoduchší recept a zmiešajte všetko 1: 1 s ihličnatou zeminou. Zmes nie je ťažká, celkom výživná a kyslá, rastlina azalka sa v nej cíti skvele.

korene azalky všetko splietali a nie je také ľahké ich oslobodiť od pôdy

S pôdou je teraz všetko jasné. A teraz najťažšie je, ako zmeniť pôdu, aby nechytila ​​mikroflóru. Po vytiahnutí rastliny s hrudkou zeme z hrnca môžete vidieť, že korene azalky spojili všetko a nie je také ľahké ich oslobodiť od pôdy. Dokážeš to. Vyčistiť celú hrudku nie je vôbec potrebné, ale stále ju musíte doplniť. Rok sa tu nahromadilo veľa soli z hnojív, a to rastline nedáva zdravie. Rastlinu musíte umiestniť do vody, napríklad do vedra, aby sa zem zvlhla a soli sa vyplavili. Vodu vymeňte 2-3 krát, mala by byť rovnaká ako pri zavlažovaní-usadená a teplá (iba netečúca). V dôsledku takýchto akcií bude vyplavená asi tretina (nie viac) zeme. Ďalej musíte urobiť všetko ako pri prekládke alebo podľa princípu čiastočnej transplantácie.

  Transplantácia antúria

K všetkému, čo bolo povedané, je ešte potrebné dodať, a to je dôležité – azalka má povrchový koreňový systém, takže bude pre ňu lepšie, ak si vezmete plytký, ale široký hrniec. Toto je potrebné vziať do úvahy pri opätovnej výsadbe azalky. Ak je všetko vykonané správne, potom kvetina neublíži, ale poteší svojou krásou.