Výsadba tulipánov

Výsadba tulipánov

Prišla jeseň a je načase zasadiť cibuľky obľúbených jarných kvetov – tulipánov. V závislosti od počasia a prírodných podmienok sa vysádzajú od konca septembra do polovice októbra (v južnom regióne). Ale príprava žiaroviek a pôdy na výsadbu týchto krásnych kvetov by sa mala vykonať skoro..

Spracovanie žiarovky

Cibule sa pred výsadbou ošetria proti škodcom a chorobám (20 minút) v roztoku (benlate, TMTD, captan) podľa odporúčaní priložených pokynov. Môžete použiť mangán, karbofos.

Príprava pôdy na výsadbu tulipánov

Na pestovanie tulipánov je vhodná akákoľvek pôda, ale aby boli kvety svetlé, veľké, je dobré, ak vybraná oblasť nie je okyslená, s pôdou bohatou na živiny. Vlhké oblasti sú vopred naliate, vyvýšené. Pôdu je možné hnojiť minerálnymi aj organickými látkami. Humus sa aplikuje na konci leta, hnoj – rok pred výsadbou.

Spracovanie žiarovky

Pred výsadbou je lokalita obohatená o minerálne hnojivá:

  • superfosfát – od 70 do 100 g na meter štvorcový
  • draselná soľ – od 40 do 70 g
  • síran horečnatý – 10 g na meter štvorcový
  • popol z dreva – ak je pôda mokrá, môžete pridať 300 – 400 g, s normálnym – 200 g

Po hnojení sa záhradný záhon hĺbi a uvoľní.

Výsadba žiaroviek do zeme

Tulipány sa vysádzajú, keď teplota dosiahne 10 stupňov. Hĺbka výsadby závisí od štruktúry pôdy a veľkosti cibule. Najväčšie sú zasadené do hĺbky 11-15 cm (na ťažkých pôdach – 11 cm a na ľahkých pôdach – 15 cm), vo vzdialenosti až osem centimetrov. Pre menšie žiarovky – hĺbka výsadby, respektíve – 5-10 cm, vzdialenosť – až 6 cm.

Výsadba žiaroviek do zeme

Rozstup riadkov je 20-30 cm V drážkach pod tulipánmi je vhodné pridať biely riečny piesok (2 cm). Po vylodení je krajina napojená. Množstvo zalievania závisí od vlhkosti miesta. Zalievanie by sa malo vykonávať tak, aby bola pôda dobre mokrá a spodné vrstvy pôdy boli nasýtené a žiarovky boli dobre zakorenené..

  Ako správne transplantovať spathiphyllum

Pred začiatkom mrazu je posteľ pokrytá slamou, suchou trávou. Začiatkom marca sa povlak odstráni a pridá sa malé množstvo dusičnanu amónneho. Skúsení pestovatelia kvetov odporúčajú pred kvitnutím kŕmiť dusíkatými hnojivami..

Aby tulipány dlho kvitli, ozdobte dvor – vysádzajú sa odrody s rôznymi obdobiami kvitnutia (skoro, uprostred, neskoro). Na neskoršie kvitnutie ich možno vysadiť na jar..