Ako odnaučiť mačku jesť kvety a izbové rastliny

Ako odnaučiť mačku jesť kvety a izbové rastliny. Čo keď mačka žerie kvety?

Existuje množstvo účinných spôsobov, ako zabrániť mačke jesť izbové rastliny a kvety. Môžete napríklad vykopať zem okolo rastliny..

Mačky potrebujú zeleň, v ich žalúdkoch sa hromadí vlna, ktorá sa týmto spôsobom vylučuje. A tiež keď jedia trávu a inú zeleninu, zvieratá dostávajú kyselinu listovú a rôzne užitočné prvky. Mačky, ktoré nechodia von, potrebujú zeleň, a tak jedia črepníkové rastliny: chlorofyty, dracaena a ďalšie, ktoré na pohľad vyzerajú ako tráva. Tento problém samozrejme vyvoláva obavy, pretože mnohé rastliny sú nejedlé a dokonca jedovaté a môžu viesť k otrave alebo smrti..

Aby sa mačka odstavila od jedenia kvetov a rastlín, je potrebné používať iba bezpečné metódy, aby nedošlo k poškodeniu zvieraťa. Ak existuje taká príležitosť, potom je možné všetky rastliny premiestniť na neprístupné miesta, samozrejme, bez toho, aby boli dotknuté kvety..

Ak mačka vykopá zem v kvetináčoch, potom môžu byť na ňu umiestnené kamene, zatiaľ čo zviera bude nepohodlné s predchádzajúcimi akciami a vzdá sa svojho zvyku. Na povrch pôdy môžete položiť aj pomarančové alebo kávové šupky, ale tie je potrebné pravidelne vymieňať, aby ste predišli hnilobe..

Môžete tiež ovplyvniť mačku psychologicky, to znamená, že použite špeciálne zariadenie, ktoré vydáva prúd vzduchu, keď sa mačka priblíži k rastline. Ako jednoduchú metódu môžete použiť pištoľ vodného typu. Keď sa mačka začne približovať ku kvetu, nechajú malý pramienok, má asociáciu, že je nepríjemná a mokrá, v priebehu času zviera poruší zvyk.

Môžete použiť iné metódy, vysadiť podobnú zeleň alebo použiť vydesenie.

Použitie mačacej trávy

Pre mačky môžete pestovať špeciálnu mačaciu trávu alebo mätu

Pre mačky môžete pestovať špeciálnu mačaciu trávu alebo mätu, zvieratám sa tieto rastliny páčia viac ako obyčajným kvetom. V budúcnosti stratia záujem o izbové rastliny a budú jesť iba špeciálne bylinky, ktoré sú im príjemné..

  Pravidlá kompilácie Ikebany

Odstrašiť

Ak chcete mačku odstaviť od jedenia izbových rastlín, môžete si kúpiť špeciálne odstrašujúce prostriedky. Ako odstrašujúci prostriedok môže slúžiť napríklad vodná pištoľ. U zvieraťa sa vyvinú nepríjemné asociácie a prestane zasahovať do okrasných rastlín. Takéto akcie sa však vykonávajú, ak je v miestnosti zasadená špeciálna tráva pre zviera..

Ak mačka vykopáva špinu, aby išla na toaletu, bude ťažké ho odstaviť, pretože zápach môže zostať dlhý čas. Na boj proti týmto akciám musíte najskôr zmeniť pôdu, ak to nie je možné, potom sa z drevovláknitej dosky vyreže špeciálny kus, ktorý je schopný pokryť celý povrch pôdy..