Ako vyrobiť vianočný veniec pre domácich majstrov

Ako vyrobiť novoročný veniec. DIY vianočný veniec

Nový rok a Vianoce, najobľúbenejšie a dlho očakávané sviatky pre dospelých i pre deti. Silvester sú dni plné zvláštnej atmosféry, dobrej nálady a viery v mágiu. Príjemné a zaujímavé obdobie, keď si každý kúpi darčeky pre svojich blízkych, premýšľa nad tým, ako bude oslavovať, pripraví chutné pokrmy na slávnostný stôl a hlavne, vyzdobí si svoj domov sviečkami, lampášmi, vianočnými vencami a ozdobí všetkým obľúbený vianočný stromček.

Slávnostný veniec je zaujímavým a efektným dekoratívnym prvkom..

V našom článku budeme hovoriť o novoročných a vianočných vencoch, ktoré môžete vyrobiť vlastnými rukami bez veľkej práce a zručností..

Je zaujímavé vedieť! História vianočného venca

Takáto populárna tradícia ozdobiť svoj domov vianočnými a novoročnými vencami vyrobenými z jedľových vetiev, ozdobených sviečkami a rôznymi ozdobami, pochádza z pohraničných krajín Západu, kde sa oslavujú aj Vianoce. Táto myšlienka vznikla medzi luteránmi. Pôvodný vianočný veniec vyrobil luteránsky teológ Johann Wychern, ktorý v tom čase žil v Hamburgu. Vyrobil ho špeciálne pre svojich malých študentov. Na veľké sviatky sa tešili s veľkým očakávaním a často sa pýtali, či už prišli Vianoce. Práve v tom čase sa objavil vianočný veniec symbolizujúci pôst, čakanie a prípravy na Narodenie Krista. Johannov veniec vyzeral takto: kruh jedľových konárov pripevnený k drevenému kolesu. Do konárov boli vložené 4 veľké sviečky (symbolizujúce 4 týždne) a množstvo malých (24 kusov). Keď svitalo na nový deň, deti zapaľovali jednu sviečku naraz. Veľké sviečky sa zapaľovali raz na konci týždňa, v nedeľu. Samotné deti teda spočítali počet dní, ktoré zostali do veľkej oslavy Narodenia Krista..

Teraz sa vráťme do našej súčasnej doby a ponorme sa do kreatívneho a vzrušujúceho procesu vytvárania budúcich šperkov..

Ako vyrobiť vianočný veniec pre domácich majstrov

Ako vyrobiť vianočný veniec pre domácich majstrov

Na výrobu slávnostného venca budete potrebovať:

  • Vhodné sú aj konáre z prírodného smreka alebo borovice, suchý brečtan, dub, cyprus. Pobočky je možné navzájom kombinovať alebo si môžete vziať iba jeden typ. Vetvičky môžu byť namaľované v nejakej farbe, aby bola efektnejšia – oranžová, zlatá, strieborná a tak ďalej, alebo môžu byť ponechané vo svojej prirodzenej farbe.
  • Rôzne dekorácie – sušené plátky citrusového pomaranča, mandarínky, citrónu, škoricové tyčinky, ozdobné malé jablká, vetvičky čerstvého alebo suchého jarabiny (viburnum), malé vianočné gule, zvončeky, anjeli, šišky (dajú sa aj farbiť), saténové stužky, viac -farebné mašle, kvetenstvo kvetov a dokonca aj cukríky.
  Ako odnaučiť mačku jesť kvety a izbové rastliny

Veniec je tradične pripevnený k predným dverám obydlia, navyše ozdobený girlandou a položený na slávnostný stôl. V tomto prípade je veniec doplnený sviečkami. Okrem takýchto spôsobov usporiadania je možné veniec zavesiť na okno alebo z neho vyrobiť visiaci svietnik a pripevniť ho na stuhy v horizontálnej polohe k vyčnievajúcim častiam.

Teraz budeme postupne zvažovať, ako vytvoriť taký nádherný dekor vlastnými rukami a aké nástroje na to potrebujete.

Nástroje a materiál:

  • Veľké nožnice
  • Tenký drôt
  • Pobočky
  • Ozdoby

Hlavné kroky

V prvej fáze musíme postaviť okrúhly drôtený rám, k nemu budú pripevnené vetvy

V prvej fáze musíme postaviť okrúhly drôtený rám a k nemu budú pripevnené vetvy. Aby bol rám silnejší, môžete drôt niekoľkokrát navinúť do kruhu.

Ďalej musíte odrezať vetvy dlhé asi 25 cm. Potom, čo sú vetvy odrezané, ich musíte splietnuť do nášho rámu. Prvý kruh – tkáme vetvy v smere hodinových ručičiek a na niekoľkých miestach ich pripevníme kúskami drôtu, druhý kruh – rovnakým spôsobom cez už tkané vetvy proti smeru hodinových ručičiek. Konáre splietame, kým nie je náš veniec bujný.

Tretia etapa je najzaujímavejšia, pretože teraz môže byť takmer hotový vianočný veniec ozdobený podľa vašich predstáv. Obvykle začínajú rôznymi stužkami a mašličkami. Veniec je spletený s farebnými svetlými stuhami, potom sú na bokoch, na vrchu a na dne tiež pripevnené mašle. Ďalej sa používajú malé vianočné gule, šišky, sušené citrusy, škoricové tyčinky, kvetenstvo a všetko, čo vaše srdce túži a čo je po ruke z dekorácií. To všetko môžete napraviť tenkou rybárskou šnúrou, drôtom alebo tekutými klincami..

V konečnej fáze, ak sa zdá, že niečo chýba, hoďte na veniec dážď alebo umelý sneh.

A je to, náš novoročný a vianočný veniec je pripravený!

Novoročný veniec a feng shui

Podľa Feng Shui sa odporúča zavesiť slávnostný veniec na vonkajšiu stranu predných dverí obydlia. Také dvere určite pritiahnu pozitívnu energiu, silu a pohodu. Takýto veniec navyše slúži ako talizman, ktorý bude ohradiť dom pred zlom..

  Ako uchovávať jablká v byte

DIY vianočný veniec a DIY vianočná dekorácia (video)

DIY VÁNOČNÝ VENEC a DIY NOVOROČNÁ DEKORÁCIA!DIY VÁNOČNÝ VENEC a DIY NOVOROČNÁ DEKORÁCIA!