Aký izbový kvet je lepšie dať?

Aký izbový kvet je lepšie dať? Ako si vybrať kvetinu ako darček, aké kvety nemožno darovať

Ľudia vždy milovali živé rastliny na parapetoch, najmä s pestrými a živými kvetmi. Vyzdobia, osviežia, niekedy dokonca aj vydezinfikujú priestory. Jedná sa o jeden z krásnych a originálnych darčekov, ktorý nemusí hľadať praktické využitie. Exotický kvet alebo rastlinu v kvetináči môžete predviesť svojmu šéfovi, priateľke, budúcej svokre a dokonca aj málo známej osobe, o ktorej závislostiach nič neviete..

Jediná vec, ktorú je potrebné vziať do úvahy pri nákupe vzácnych vzoriek izbových rastlín, je tendencia niektorých vzoriek uvoľňovať toxíny a alergény..

Ako si vybrať izbovú rastlinu ako darček

Dôležitá je veľkosť domu, množstvo vstupujúceho svetla, výška stropov. Ak sa chystáte predstaviť majiteľom priestranného bytu, pokojne si kúpte dracaena, chefler, fatia, dieffenbachia, araucaria, cordilina. Tieto krásky doplnia interiér. Môžu ľahko ozdobiť priestor alebo zamaskovať drobné chyby, zakryť chyby listami. Majú každú šancu stať sa obľúbenými domácimi skleníkmi, veľkými rušnými kanceláriami..

Je obvyklé dávať interiérové ​​kvety novým osadníkom, krajinným dizajnérom, letným obyvateľom, ktorí môžu v lete prenášať vane s domácimi zvieratami na miesto..

Majitelia malých miestností s úzkymi parapetmi sa potešia zelenej štvrti asplenium, calathea, arrowroot tricolor (populárny názov modliacej sa trávy). Ženy, ktoré radi prinášajú do svojich domovov miniatúry, sochy, ozdobné fontány, ako pseudolavry (euonymus) rôznych typov, purpurové rehole, cyperus.

Stojí za to sa bližšie pozrieť na hojne kvitnúce možnosti darčekov. Tu sa ujíma vedenia begónia, saintpaulia, kamélia, cyklámen, spathiphyllum. Vysoké a trpasličí formy sú rovnako elegantné, nenáročné s dlhým obdobím tvorby púčikov.

Aké izbové kvety nemožno dať

S kvetmi je spojený veľký počet znakov a presvedčení, pozitívnych aj negatívnych. Verí sa, že niektorí zelení priatelia môžu nabiť rodinné hniezdo zlou energiou, viesť k rozvodu, hádkam a zastaviť tok peňazí..

  Čo robiť s kvetmi po nákupe

Takáto „čierna listina“ zahŕňa všetky vinice s popínavými, plazivými a visiacimi vetvami. Napríklad hoya so svojimi voskovitými bielymi hviezdičkami vydáva kvapôčky šťavy, nazývané vdovské slzy. Ivy bol ocenený titulom „muzhegon“, to znamená, že má silu odohnať pánov. Nie je vítaným hosťom v súkromnom vlastníctve a datľovníku. Takéto mená kazia povesť daru a nie je jasné, ako budú narodeninoví ľudia vnímaní.

Kvety na rôzne oslavy

Svadobné úpravy: odrody vysokej prezentácie s veľkými bielymi alebo krémovými okvetnými lístkami.

Na výročie manželského života často prinášajú miniatúrnu črepníkovú ružu, fialku, chryzantému, antúrium. Kontajnery sú navrhnuté podľa toho (drevené, porcelánové, so zlatou, striebornou maľbou).

Poinsettia, Decembrist bude vianočným prekvapením.

Narcisy, prvosienky, kaktusy žltých, oranžových odtieňov naplnia ohnisko veľkonočnou radosťou.

Navyše pri návšteve špecializovaných obchodov sa budete musieť rozhodnúť na mieste, kúpiť si dospelého, rozkvitnutý kvet alebo mladý výhonok, aby mal nový majiteľ šancu vypestovať si ho sám a čakať na krásne ovocie.

Ako si udržať estetiku na ceste domov

Bolestivé chvíle ťažkých volieb sa skončili. Teraz je hlavnou úlohou zachovať vôňu, jemnosť a lesk na prahu. Ideálnym spôsobom krátkodobého nosenia na mrazivej, veternej ulici je zabalenie do niekoľkých vrstiev celofánu. Nákup môžete úhľadne vložiť do tesného plastového vrecka alebo vytvoriť improvizovanú kupolu nad stonkami.