Najlepších 10 rastlín, ktoré prinášajú rodinné šťastie do vášho domova

Izbové rastliny pre rodinné šťastie, lásku a pohodu. Popis, foto

Väčšina milovníkov kvetov a pestovateľov izbových rastlín to robí výlučne pre svoje dekoratívne vlastnosti. Rastliny robia dom útulným, živým, nasýtia ho kyslíkom a príjemnou arómou. Existuje však názor, že niektoré izbové kvety môžu priniesť rodine šťastie a stať sa jej druhom amuletu alebo talizmanu. Existuje dokonca aj zoznam najobľúbenejších farieb s týmito vlastnosťami. Ponúkame zoznam izbových rastlín, začínajúc najobľúbenejšími a potom zostupne.

1. miesto: Spathiphyllum

Spathiphyllum je najobľúbenejšia kvetina, ktorá prináša do domu šťastie, alebo skôr ženské šťastie.

Spathiphyllum je najobľúbenejšia kvetina, ktorá prináša do domu šťastie, alebo skôr ženské šťastie. Dokonca sa mu tak často hovorí „ženské šťastie“, namiesto skutočného botanického názvu. Verí sa, že táto rastlina, bez ohľadu na rodinný stav jej majiteľa, má priaznivý vplyv na vzťahy medzi ľuďmi. Napríklad pre slobodné ženy – prináša lásku, pre bezdetné – narodenie dieťaťa, pre rodiny – nové pocity a vášeň a pre páry s deťmi – vzájomné porozumenie a mier.

Izbový kvet má veľké, tmavozelené listy a vysoké štíhle stonky s bielymi kvetmi, ktoré pripomínajú ľalie kala. Starostlivosť o rastliny je jednoduchá. Spathiphyllum je nenáročný, cíti sa skvele v izbových podmienkach pri teplotách od 18 do 23 stupňov. Zalievanie by sa malo vykonávať často a pravidelne počas horúcich letných dní a mierne (a niekedy minimálne) v chladných obdobiach. Pri nevhodnom teplotnom režime alebo prebytku vlhkosti sa rast spomaľuje. Transplantácia by sa mala vykonávať na jar, ale nie počas obdobia kvitnutia..

Podrobnosti o pestovaní spathiphyllum

2. miesto: uzambarská fialka

Saintpaulia alebo fialová „Uzambarskaya“ má nielen krásny výhľad, ale očaruje príjemnou arómou.

Saintpaulia alebo fialová „Uzambarskaya“ má nielen krásny výhľad, ale očaruje aj príjemnou arómou. Hovorí sa jej symbol večnej lásky. Rastliny v malých kvetináčoch dokonale zapadnú do akéhokoľvek interiéru a dodajú útulnosť a teplo domova. Paleta farieb na kvitnutie fialiek je veľmi rozmanitá. Saintpaulia rastie vo forme malého úhľadného kríka oválnych zamatových listov, v strede ktorého vidíte „zväzok“ malých kvetov.

Táto náladová izbová rastlina uprednostňuje rast na svetlom a chladnom mieste a potrebuje transplantáciu každé tri roky. Pri zalievaní nie je možné, aby voda padala na listovú časť – listy začnú hniť. S náležitou starostlivosťou kvitnutie trvá niekoľko mesiacov..

Viac o pestovaní fialiek

3. miesto: čínska ruža

Ibištek alebo „čínska ruža“ je rastlina, ktorá prináša vášeň jednotlivcom a párom.

Ibištek alebo „čínska ruža“ je rastlina, ktorá prináša vášeň jednotlivcom a párom. Krásny červený kvet možno často vidieť vo vlasoch ázijských žien ako ozdobu.

  Ako si vybrať čerstvý strom

Vášnivá čínska ruža je teplomilná rastlina a môže sa cítiť dobre aj pri vysokých teplotách, až okolo 35 stupňov Celzia. Celé jarné a letné obdobie môže byť rastlina vonku a s nástupom jesenných a nočných mrazov ju musíte priniesť dovnútra. V teplejších mesiacoch sa odporúča častá zálievka a pravidelné prihnojovanie minerálnymi hnojivami..

Viac o pestovaní ibišteka

4. miesto: Voskový brečtan

Hoya alebo „voskový brečtan“ je ázijský kvitnúci ker s mnohými kvetenstvami v tvare gule.

Hoya alebo „voskový brečtan“ je ázijský kvitnúci ker s mnohými kvetenstvami v tvare gule. Túto kvetinu sa odporúča pestovať v spálni, pretože vydáva vzrušujúcu sladkú vôňu a je symbolom vernosti, lásky a nežných pocitov. V interiéri dorastá do strednej veľkosti a dlho kvitne. Vzhľad kvetov sa vyznačuje neobvyklými purpurovými figúrkami vo forme malých hviezd v strede. Dom, v ktorom kvitol voskový brečtan, je považovaný za veľmi šťastný.

Pre rastlinu je pri pestovaní doma veľmi dôležitý stály teplotný režim: v letnej sezóne je to 20-25 stupňov a v zime-10-15 stupňov tepla. Osvetlenie môže byť rozptýlené alebo dokonca umelé. Hoya je potrebné zalievať iba usadenou vodou a tiež pravidelne striekať.

Viac o pestovaní voskového brečtanu

5. miesto: Myrtle

Voňavá myrta je kvitnúci izbový ker, ktorý sa odporúča na svadby mladomanželom.

Voňavá myrta je kvitnúci izbový ker, ktorý sa odporúča na svadby mladomanželom. Kvetina prispieva k akumulácii mieru, mieru, porozumenia, dôvery a zachovania lásky a priateľstva medzi manželmi. Vo fáze formovania mladej rodiny, keď sa manželia navzájom poznajú, potrebujú trpezlivosť a schopnosť robiť kompromisy. Myrtle prispieva nielen k týmto pocitom a vlastnostiam, ale tiež pomáha obmedzovať nespokojnosť a hnev, udržuje v mladej rodine mier a pokoj, učí sa porozumieť si a podporovať sa. Spolu s touto rastlinou sa v dome usadí rodinné šťastie a vzájomné porozumenie. Názov kvetu v preklade z gréčtiny znamená „balzam“. Jemná a neobvyklá vôňa myrty v skutočnosti pôsobí ako upokojujúci balzam. Z listov rastliny je možné pripraviť liečivé tinktúry..

Vo voľnej prírode dosahuje krík myrty obrovské veľkosti a s náležitou starostlivosťou, dokonca aj vo vnútorných podmienkach, sa jeho výška blíži k metrovej značke. Vnútorná myrta miluje mäkké a rozptýlené slnečné svetlo, mierne teploty vzduchu. V teplom období potrebuje od 17 do 20 stupňov Celzia a zvyšok roka – od 7 do 10 stupňov. Rastlina uprednostňuje, aby bola vždy vo vlhkej pôde, takže zalievanie by sa malo vykonávať často. Na udržanie úrovne vlhkosti potrebnej pre kvetinu sa odporúča vykonávať každodenné postrekovanie..

  Organické trávne hnojivo

Podrobnosti o starostlivosti o myrtu

6. miesto: Aichrizon

Aichrizon alebo

Aichrizon alebo „strom lásky“ je krovitá izbová rastlina s hrubými stonkami a okrúhlymi dužinatými listami, ktoré rastú vo forme kvetov s mnohými listovými lístkami. V prírodných podmienkach môže ker rásť v štrbinách horských skál, to znamená na miestach, ktoré sú pre ostatné rastliny ťažko dostupné. Doma má ker malú výšku – asi 30 cm. Kvitne jasne žltými a červenými kvetenstvami.

Aichrizon je na odchod veľmi náročný. Potrebuje postrek, rovnako ako časté zalievanie v lete a zriedkavé (stačí 3-4 krát za mesiac) v chladnom období. Na vodné procedúry musíte použiť iba teplú vodu. Priaznivá teplota na pestovanie-20-25 stupňov v lete a 10-12 v zime.

Podrobnosti o kultivácii Aichrizonu

7. miesto: Calathea

Nenáročná a trpezlivá kalathea je považovaná za rodinný kvet, ktorý posilňuje manželský zväzok a robí ho silným a šťastným po mnoho rokov.

Calathea je izbová rastlina, ktorá bola dovezená z divokej prírody Južnej Ameriky, kde jej listovú časť používali miestne kmene na výrobu košov a iného užitočného riadu. Prísna a zdržanlivá rastlina je považovaná za asketický kvet, pretože môže rásť nezávisle dlho, bez zalievania a kŕmenia. Nenáročná a trpezlivá kalathea je považovaná za rodinný kvet, ktorý posilňuje manželský zväzok a robí ho silným a šťastným po mnoho rokov..

Rastlina vo vnútorných podmienkach dosahuje výšku 50-60 cm a jej veľké listy s neobvyklým elegantným vzorom sú asi 30 cm. Bez náležitej starostlivosti môže kvet existovať takmer štyri roky a s dobrou starostlivosťou a každodennou starostlivosťou v forma zavlažovania, postreku, hnojenia atď. NS. prinesie šťastie do domu na neurčito.

Podrobnosti o pestovaní kalathea

8. miesto: Chlorophytum

Mnoho majiteľov chlorofytu, ako aj skúsení pestovatelia kvetov, tiež poznajú liečivé vlastnosti tohto domáceho maznáčika.

Chlorophytum je luxusná izbová rastlina s mnohými úzkymi podlhovastými listami, ktoré pôsobia sviežo a slávnostne. Kvet, ktorý prináša rodine šťastie, má medzi ľuďmi ďalšie mená – „zelená ľalia“, „svadobný závoj“, „sprej na šampanské“.

Chlorophytum má mnoho zdravotných výhod. Tento rodinný talizman šťastia pomáha čistiť vzduch v miestnosti od vírusov a baktérií, zvlhčuje ho a dlhodobo udržuje optimálnu úroveň vlhkosti. Ak do pôdy, kde kvetina rastie, pridáte malé množstvo práškového aktívneho uhlia, potom sa účinnosť priaznivého účinku rastliny niekoľkokrát zvýši. Ak sú v byte tri alebo viac rastlín tohto druhu, kŕmených uhoľnými tabletami, nebudete musieť používať vôbec žiadne čističky vzduchu.

  Aký izbový kvet je lepšie dať?

Mnoho majiteľov chlorofytu, ako aj skúsení pestovatelia kvetov, tiež poznajú liečivé vlastnosti tohto domáceho maznáčika. Je to všetko o veľkom množstve esenciálnych olejov, ktoré sú v rastline obsiahnuté. Prispievajú k priaznivému účinku nielen na celé telo ako celok, ale predovšetkým na nervový systém. Kvet pomáha zmierniť stres a nervové napätie, zlepšuje náladu a zaháňa únavu a negatívne emócie.

Jednoduchá údržba – časté zavlažovanie a jasné slnečné svetlo.

Podrobnosti o kultivácii chlorofytu

9. miesto: Oxalis

Oxalis alebo oxalis indoor je bylinná izbová rastlina, ktorá prináša šťastie a šťastie vo všetkých záležitostiach.

Oxalis alebo oxalis indoor je bylinná izbová rastlina, ktorá prináša šťastie a šťastie vo všetkých záležitostiach. Je zvykom dávať kvetinu pri zvláštnych príležitostiach a nezabudnuteľných udalostiach. Oxalis má neobvyklé dvojfarebné listy, ktoré sú sfarbené do zelena a fialova. Počas obdobia kvitnutia sa na rastline objavujú biele, ružové alebo žlté malé kvety, ktoré sa otvárajú iba počas dňa za slnečného a jasného počasia. Rastlina obsahuje veľké množstvo kyseliny šťaveľovej.

Starostlivosť o izbové rastliny spočíva v rozptýlenom osvetlení a miernom zalievaní, včasnom kŕmení a udržiavaní pri izbovej teplote.

Podrobnosti o pestovaní oxalis

10. miesto: Anthurium

Anthurium je považované za kvetinu, ktorá prináša šťastie predovšetkým mužom.

Anthurium je považované za kvetinu, ktorá prináša šťastie predovšetkým mužom. Dáva im mužskú silu a dôveru vo vzťahoch s slabším pohlavím, rodinné šťastie v manželstve a šťastnú rodinnú úniu ako slobodný. Tento exotický kvet dievčat a žien nebude zbavený svojej pozornosti a krásy. Prinesie šťastie do všetkých rodín, kde je milovaný a staraný..

S náležitou starostlivosťou rastlina naďalej kvitne po celý rok. Jeho listy sú veľké, tmavozelené a v tvare srdca. Nachádzajú sa na dlhých tenkých odrezkoch. Kvety sa pohybujú od svetlo ružovej po tmavočervenú so žltým alebo bielym nadýchaným kláskom v strede. Výška antúria dosahuje 80 cm, odrezky s kvetmi – asi 20 cm. Priemerná dĺžka života nie je dlhšia ako 3 roky.

Anthurium potrebuje každodenné postreky ráno a večer a pravidelnú zálievku. Letné zavlažovanie – 2-3 krát týždenne, zima – 1 krát. Kvet potrebuje rozptýlené osvetlenie a izbovú teplotu.

Podrobnosti o obsahu antúria