Čo je možné urobiť, aby rezané kvety vydržali dlhšie?

Čo je možné urobiť, aby rezané kvety vydržali dlhšie?

Ak chcete predĺžiť životnosť kvetov, musíte dodržiavať niekoľko odporúčaní:

  • Kvety, ktoré sa predávajú v hotových kyticiach, sú s najväčšou pravdepodobnosťou silne dehydrované. Po kúpe kytice musíte urobiť nové rezy pod vodou a odstrániť všetky listy zospodu a potom kyticu vložiť do teplej vody, aby kvety absorbovali potrebnú vlhkosť. Ak má kvet mäkký kmeň, potom je rez na ňom dlhý a šikmý, čo mu umožní absorbovať viac vody..
  • Vodu vo váze je potrebné pravidelne kontrolovať a meniť za čerstvú. Skazená voda môže spôsobiť, že kytica okamžite vybledne..
  • Cukor môžete pridať do vody alebo roztoku amoniaku, ako aj do akéhokoľvek dezinfekčného alebo špeciálneho hnojiva, ktoré sa predáva v každom kvetinárstve.
  • Kyticu by ste nemali dávať na miesto, kde je priame slnečné svetlo alebo do blízkosti radiátorov..
  • Odstráňte odumierajúce kvety, ak je ich na stonke niekoľko, umožníte tým kvetom dlhšie stáť..
  • Postriekajte kyticu vodou, môže jej to dodať sviežosť a príjemnú prírodnú arómu.

Ako udržať rezané kvety dlhšie čerstvé?

Ako udržať rezané kvety dlhšie čerstvé?

Starostlivosť o tulipány

Kytica tulipánov veľmi rýchlo mizne, ale ak ich stonky vložíte do horúcej vody, kým sa neobnoví pôvodný vzhľad. Predtým musíte na každom stonke urobiť nové rezy. A trvanie takéhoto zotavenia závisí od stavu kvetov..

Starostlivosť o ruže

Aby ste zachovali dlhú životnosť kytice ruží, musíte zo stoniek odrezať všetky tŕne a nepotrebné listy. Rez by mal byť vykonaný šikmo a v spodnej časti rozdeliť každý stonku na niekoľko častí. Ak ruže začali opäť klesať, musíte rezy znova obnoviť a spustiť v horúcej vode. Kyticu ruží nemôžete dať dohromady s inými druhmi kvetov.

Starostlivosť o Gerberu

Stopka gerbery je zle skladovaná vo vode, z tohto dôvodu musí byť váza pripravená na gerberu dôkladne opláchnutá a naliata vodou, pričom do nej bude pridaný dezinfekčný prostriedok alebo špeciálne hnojivo na kytice. Takáto kytica by sa mala čo najrýchlejšie vložiť do vody a nechať v tejto polohe 3-4 hodiny. Množstvo vody by nemalo byť príliš veľké a aby ste predišli infekcii rôznymi bakteriálnymi infekciami, môžete do nej nakvapkať pár kvapiek chlóru. Až po zatvrdnutí stoniek je možné z gerber vytvárať kytice. Ale v prípade, že by nemohli absorbovať požadované množstvo a nemohli by zosilnieť, môžete sa uchýliť k použitiu drôtu na ich posilnenie..

  Ako správne skladovať cibuľu v byte

Odstráňte prebytočný rast zo stoniek a používajte iba čistú vázu. Voda musí byť vždy čerstvá s prídavkom obväzov na rezané kvety alebo kvapky chlóru. Na gerberu musíte byť mimoriadne opatrní, pretože je veľmi chúlostivá a na druhý deň sa určite prejaví akékoľvek poškodenie..

Stonka gerbery je veľmi mäkká. A aby sa predĺžila životnosť gerbery, stonka musí byť rezaná iba veľmi ostrým nožom a rez musí byť šikmý.

Lila starostlivosť

Fialová vetva vyrezaná z veľkého kríka má veľmi tvrdý kmeň.

Fialová vetva vyrezaná z veľkého kríka má veľmi tvrdý kmeň. Preto by sa malo po odstránení všetkých listov z vetiev spracovať rovnako ako v prípade ruže, aby nedošlo k ďalšiemu odparovaniu..

Starostlivosť o narcisy

V stonkách narcisov je mliečna šťava, ktorá začína vyniknúť po ich narezaní. Kazí kvalitu vody, a preto je potrebné ju každý deň meniť na čerstvú. Obnovenie narcisov, ak mierne vybledli, môže byť celkom jednoduché, stačí ich vložiť do teplej vody. Kytici narcisov sa nepáči okolie s postrekovými ružami, karafiátmi a hyacintmi. Ale môžu vychádzať s inými kvetmi, hlavnou vecou je nechať ich vo vode stáť samostatne najmenej tri hodiny.

Starostlivosť o Lily

Kytica ľalií môže trvať až desať dní. Peľ môže veľmi zafarbiť okolité predmety, preto sa odporúča odstrániť tyčinky. Keď schne, kvety sa dajú odstrániť.

Klinčeky môžu stáť vo vode vo výbornom stave tri celé týždne, ale stojí za to pripomenúť, že neradi „sedia vo váze“ s inými druhmi kvetov, v skutočnosti majú radi konvalinky.

Ako sa starať o rezané kvety (video)

Florist.ru: Ako sa starať o rezané kvetyFlorist.ru: Ako sa starať o rezané kvety