Stimulátory rastu rastlín

Stimulátory rastu rastlín. Heteroauxín. Zirkón. Kornevin. Epin

Na popis obsahu konkrétnej rastliny sa veľmi často odporúča použiť stimulátory rastu. Ako napríklad „Kornevin“ a „Epin“ alebo „Heteroauxin“ so „zirkónom“ a mnoho ďalších. Stojí za to sa bližšie pozrieť na podobné lieky..

Každé kvetinárstvo musí vedieť o stimulátoroch rastu rastlín čo najviac. Koniec koncov, ich rozsah akcií a účelov je zameraný nielen na rast rastlín. Takže aspoň o hlavných takýchto liekoch, musíte sa pokúsiť získať viac informácií a správne ich používať..

Hlavné stimulátory rastu rastlín

Heteroauxín – túto drogu uprednostňujú nielen pestovatelia kvetov, záhradníci a záhradníci ju majú tiež veľmi radi. Je to nádherný stimulátor rastu koreňov rastlín. Len forma jeho výroby nie je celkom pohodlná. Vyrába sa v tabletách; následne sa musia zriediť vo veľkom množstve vody. A keď potrebujete veľmi malé riešenie, je ťažké to urobiť..

Kornevin – nie je horší ako heteroauxín, môže ho nahradiť a byť analógovým. Podobný stimulant sa predáva v práškovej forme. Najčastejšie ide o vrecúška s balením 5 g. Koreň sa používa ako roztok, alebo jednoducho ako prášok. Pred výsadbou sú práškové odrezky – veľmi pohodlný spôsob. Možno ho použiť na chov fialiek, streptokarpu, azalky, citrónu a ďalších rastlín. Je pravda, že koreň má toxicitu triedy 3, ale nie je veľmi nebezpečný..

Epin – podobný stimulant používajú takmer všetci záhradníci. Takúto popularitu si získal vďaka svojej univerzálnosti a účinnosti. Epin nielenže stimuluje rast rastlín, ale môže slúžiť aj na obnovu a prevenciu. Obvykle sa používa na namáčanie odrezkov a semien na výsadbu. Ošetrujú tiež postihnuté rastliny (pred mrazom, chorobami alebo škodcami), alebo ich posilňujú, aby sa zvýšila odolnosť voči rovnakým negatívnym faktorom. Liek má toxicitu triedy 4 a nie je takmer nebezpečný.

  Hnojenie ruží je dôležitým prvkom bujne kvitnúcich a zdravých kríkov.

Zirkón – spektrum účinku tohto lieku je jednoducho pôsobivé. Okrem stimulácie tvorby a rastu koreňov môže zirkón zvýšiť výnosy a zlepšiť zdravie rastlín. Môže tiež znížiť množstvo ťažkých kovov nahromadených v samotnej rastline a jej plodoch. Približuje dobu kvitnutia a predlžuje ju. A najdôležitejšia kvalita zirkónu je, že je vynikajúcim bioregulátorom. S jeho pomocou rastlina pokojne prežíva negatívne účinky prírody a chyby v obsahu.

Použitím zirkónu môžete rastlinu zachrániť pred suchou pôdou, suchým vzduchom a naopak, chrániť ju pred nadmernou vlhkosťou, zlým osvetlením, teplotnými zmenami a mnohými chorobami, ako je neskorá pleseň, múčnatka, sivá hniloba a ďalšie. Navyše je liek úplne netoxický a bezpečný..

Tieto základné stimulanty a „pomocníky“ by teoreticky mali mať všetci pestovatelia. Samozrejme, existujú aj iné drogy, ale majú trochu inú špecifickosť a milovníci zelene ich často nepoužívajú..

Na čo by ste nemali zabúdať pri použití stimulátorov rastu?

Princíp zdravotníckych pracovníkov – neškodiť je tu dokonalý. Nepoužívajte zbytočne lieky, neodchyľujte sa od pokynov (odporúčané dávkovanie a liečebný režim). Pre každú jednotlivú rastlinu môžu existovať rôzne odporúčania na použitie konkrétneho stimulantu. Malo by byť zrejmé, že ak rastlina spí, nemožno na ňu aplikovať takéto prípravky. Aj keď existujú výnimky, ako napríklad neplánovaná transplantácia, zamorenie škodcami, choroby atď..