Svetlo pre rastliny

Svetlo pre rastliny. Osvetlenie kvetov a rastlín

Je však ťažké preceňovať dôležitosť osvetlenia pre izbové rastliny, ako aj pre ostatné. Aj keď by bolo správnejšie hovoriť o svetle pre nich. Koniec koncov, osvetlenie môže byť zabezpečené umelými prostriedkami, napríklad pomocou fytolampov, diód LED a ďalších zariadení. Svetlo zo špeciálnych žiaroviek, ak sú, samozrejme, správne aplikované, bude stačiť na to, aby sa rastlina vyvinula a potešila oko. Ale aj bežné osvetľovacie zariadenia, ako napríklad stojacia lampa, nástenná alebo stolná lampa, ak sú rastliny dobre umiestnené, môžu predstavovať ďalší zdroj osvetlenia. To platí najmä v tmavých priestoroch miestnosti alebo v zime..

Keď viete, ako sa rastlina vzťahuje k svetlu, môžete si pre ňu vybrať miesto, kde sa bude cítiť najprirodzenejšie a bude sa dobre rozvíjať. Zvážte význam svetla pre najbežnejšie izbové rastliny.

  • Rastliny milujúce tieň. Patria sem: aglaonema, aspidistra, gelksin, sansevieria, ktoré sa tiež nazýva chvost šťuky alebo svokrin jazyk. Rastliniek, ktoré milujú tieň, samozrejme nie je veľa. Význam milosrdenstva tieňov však neznamená, že musia byť umiestnené v najvzdialenejšom rohu miestnosti. Tieto rastliny sa dobre vyvíjajú na svetlejších miestach – v polotieni..
  • Okrem nich sa cítia skvele aj v čiastočnom tieni: dracaena ohraničená alebo voňavá, papraď, brečtan, scindaptus, tolmia, fatshidera, fatia, trpasličí fikus, filodendron, fittonia.
  • Rastliny ako azalka, antúria, špargľa, begónia, bromélie a hrozno zbožňujú rozptýlené slnečné svetlo. Pozitívne za jasného svetla, ale bez priamych lúčov Dieffenbachia, Zygocactus, Columnea, Oxalis, Monstera, Peperomia, Lily, Ivy, Spathiphyllum, Scindapsus, Philodendron, Fuchsia, Chlorophytum, Cyclamen. Pre mnohé rastliny, ktoré majú okrasné listy alebo kvitnú, je toto osvetlenie najlepšie. Pre tieto rastliny bude preferovaný parapet. Malo by sa však pamätať na to, že každých 0,5 metra od zdroja svetla sa zníži jeho intenzita na polovicu..
  • Slnko na parapete je vhodné pre agapandus, akáciu, bougainvillea, bouvardiu, liliathropus, ibištek, jazmín, zebrín, kaktusy, sukulenty, callistemon, coleus, citrusové plody, oleander, mučenku, muškáty, ruže, epiphyllum. Napriek tomu, že tieto rastliny milujú slnko, je lepšie vyhýbať sa priamemu slnečnému žiareniu a tieňu.
  • Jasné slnko, ale opäť v malých dávkach neuškodí whiteperone, gynure, gloxinia, zebrina, capsicum, codiaum, apical cordilina, kufei, touchy, poinsettia, sansevieria, saintpaulia, tradescantia, gumicum ficus, chlorophytum, chlorophytum.
  Univerzálna zmes pre všetky plodiny 2 v 1: kontrola škodcov plus vrchný obväz

Rastlín, ktoré preferujú určité podmienky, je samozrejme oveľa viac. Ale tu sú rastliny, ktoré sa najčastejšie nachádzajú v našich bytoch alebo ktoré pestovatelia kvetov radšej chovajú. Malo by byť zrejmé, že osvetlenie pre rastlinu je nevyhnutné ako zalievanie a vzduch..