Univerzálna zmes pre všetky plodiny 2 v 1: kontrola škodcov plus vrchný obväz

Univerzálna zmes pre všetky plodiny

Každý vášnivý letný obyvateľ, ktorý sa s nástupom sezóny zaoberá ťažkými záhradnými prácami, sa rád naučí pripravovať univerzálnu zmes pre všetky druhy plodín. Ďalej sa pokúsime odhaliť tajomstvo jeho prípravy a zistiť, ako užitočný je taký subkortex..

Existuje všestranná zmes, ktorá pomôže chrániť vašu záhradu a zeleninovú záhradu pred otravným hmyzom a zároveň poskytne rastlinám primeranú výživu a rozvoj. Kombinácia niekoľkých vlastností sa len zriedka vyskytuje v produktoch ponúkaných výrobcami. Väčšina agrotechnických prípravkov vo forme práškov a roztokov má spravidla úzke spektrum účinku a je zodpovedná za splnenie konkrétneho cieľa. Záhradkárom sa však podarilo vyvinúť univerzálny liek. Má ochranné funkcie proti škodcom a slúži ako vynikajúce hnojivo..

Pekelná zmes proti chorobám a škodcom v záhrade a zeleninovej záhradePekelná zmes proti chorobám a škodcom v záhrade a zeleninovej záhrade

Ako ošetrovať rastliny pred škodcami a zároveň ich kŕmiť

Zmes je bez výnimky vhodná pre všetky záhradné plodiny, vrátane zeleniny pestovanej v skleníkoch. Hovoríme o paprike, uhorkách, paradajkách, melónoch, vodných melónoch. Droga má pozitívny vplyv na rast ovocných stromov, kríkov a kvetov. Škodcovia sa vyhnú plodinám, ktoré boli kŕmené zmesou..

Zloženie zmesi

Ďalej popísané komponenty sa zriedia vo vedre s vodou. Vezmite 1 lyžičku. brilantná zelená, 1 lyžička. jedľový olej, 2 lyžičky jód, 0,5 lyžičky. kyselina boritá rozpustená v horúcej vode, 2 lyžice brezového dechtu.

Ako variť

Zložky sa dôkladne premiešajú, aby sa získal homogénny materský lúh. Potom sa zriedi vodou, aby sa znížila koncentrácia. Pohár pripravenej zmesi má 10 litrov vody. Do zriedeného koncentrátu pridajte 2 polievkové lyžice. 10% amoniaku. Jednoducho povedané, musíte zmiešať 1 polievkovú lyžičku. predzmes, 1 lyžička amoniak a 1 liter vody.

Pred postrekom sa do zmesi pridá aj hrsť hobliniek mydla, čo umožní upchatie filtra dávkovača, z ktorého bude rozprašovaný roztok. Aby sa mydlo rýchlejšie rozpustilo, tyčinku nastrúhame.

  Kompostový čaj: čo to je a ako si ho pripraviť

Ako uchovávať a používať

Ako použiť zmes

Odporúča sa skladovať predzmes na tmavom mieste. Je obsiahnutý v plastových fľašiach. Zmes je celkom ekonomická. Ošetrenie veľkej plochy s objemom jednej fľaše je jednoduché.

Ako je táto náprava užitočná?

Jedľový olej, ktorý je súčasťou zmesi, obsahuje živiny ako gáfor a karotén. Jedľový olej je skutočným skladom užitočných biologických zlúčenín, ktoré pôsobia ako antiseptické a protizápalové činidlo. Pripravený roztok má regeneračné a tonické vlastnosti, preto urýchľuje rast rastlín a posilňuje ich štruktúru. Vôňa vyžarovaná jedľovým olejom odpudzuje škodcov. Vďaka tomu je zelenina a iné plodiny bezpečné a riziko chorôb sa výrazne znižuje.