3 jednoduché spôsoby, ako vyčistiť zliatinové disky zadarmo

3 jednoduché spôsoby, ako čistiť zliatinové disky zadarmo

Mnoho vodičov je citlivých na svoje auto a jeho vzhľad..

Systematické odstraňovanie nečistôt z tela, chemické čistenie priestoru pre cestujúcich, pravidelná kontrola a výmena vzduchových filtrov atď. Málokto však kolesám venuje pozornosť a koniec koncov, od ich stavu závisí nielen bezpečnosť každého výletu..

Moderné valčeky sú nápadným a najmasívnejším doplnkom akéhokoľvek stroja. Sú schopní vylepšiť aj úplne zničiť vzhľad vozidla. A dokonca aj inštalácia zliatinové kolesá nepomôže, ak sú diely skryté pod vrstvou špiny, znetvorené oxidačnými škvrnami od farby alebo inými chybami. Preto navrhujeme, aby ste sa zoznámili s hlavnými a najúčinnejšími riešeniami tohto problému..

3 jednoduché spôsoby, ako vyčistiť zliatinové disky zadarmo

Vlastnosti ľahkých kolies, ktoré je potrebné zvážiť

Aby bol proces čistenia úspešný a mal maximálny účinok, stojí za to vziať do úvahy niektoré vlastnosti ošetrovaného povrchu. Pokiaľ ide o komponenty z ľahkých zliatin, je dôležité mať na pamäti, že:

  • sú vyrobené z relatívne mäkkého kovu a používanie kefiek s tvrdými štetinami je nanajvýš nežiaduce. Také výrobky netierajte suchou handričkou, pretože prachové častice poškriabajú povrch a robia ho matným;
  • používanie agresívnych čistiacich prostriedkov je neprijateľné;
  • je nežiaduce umývať časti, ktoré boli dlho na slnku a mali čas sa zahriať. Kolesá sú vystavené rovnakému riziku, ak sú ošetrené parou;
  • je potrebné dbať na odstránenie zvyškov vlhkosti z povrchu náhradného dielu, pretože voda vnikajúca do trhlín alebo štiepok môže spôsobiť koróziu kovu;
  • pravidelne je potrebné čistiť vnútro valcov. Tu sa hromadí brzdový prach. Je to ona, ktorá vedie k výskytu červených škvŕn, ktoré je takmer nemožné odstrániť..

Nespúšťajte proces čistenia, ak máte krátky čas. Je lepšie túto úlohu odložiť, ako to urobiť zle alebo nie úplne..

Vymažte a kliknite na „uložiť“

Je dosť ťažké dosiahnuť trvalý účinok pri umývaní ráfikov. Koniec koncov, autodisk je neustále v kontakte s povrchom vozovky a nachádza sa v naj prašnejšej oblasti počas jazdy a dokonca aj parkovania. Ale stále existuje niekoľko trikov:

  1. Použite sprej, drhnutie, pastu alebo gél. Obsahujú zložky, ktoré môžu reagovať s hrdzou, motorovým olejom a inými nečistotami, ale sú bezpečné pre samotnú časť..
  2. Použite inštaláciu tlakovej vody. Je žiaduce, aby bolo možné regulovať tlak. Takýmto spôsobom môžete zvýšiť bezpečnosť postupu a spracovať väčšinu prvkov klziska..
  3. Na konci postupu nebuďte leniví naniesť na koleso tmel. To je nevyhnutné na získanie ďalšej ochrannej vrstvy, ktorá zabraňuje priľnutiu prachu, nečistôt a iných nečistôt..
  Aký dátum je Deň svätého Mikuláša. Čo dať blízkym

Disky z ľahkej zliatiny vás s náležitou starostlivosťou môžu potešiť svojim leskom viac ako jeden rok, ale dôležitá je aj kvalita komponentov. Najľahší spôsob nákupu spoľahlivých a odolných diskov do auta je v online obchode AvtoDiskiUA. Váš nákup tu bude nielen bezpečný, ale aj najvýnosnejší.!