7 pravidiel pre inštaláciu predných dverí vlastnými rukami

7 pravidiel pre inštaláciu predných dverí vlastnými rukami

Inštalácia vchodové dvere samo o sebe to nie je ťažké, najmä ak ste vyzbrojení správnymi nástrojmi, materiálmi a znalosťami.

Z článku sa dozviete o 7 pravidlách pre inštaláciu vchodových dverí bez účasti profesionálnych remeselníkov.

7 pravidiel pre inštaláciu predných dverí vlastnými rukami

Prípravný proces

V prvej fáze musíte demontovať staré plátno a pripraviť dvere. Aj keď problémy s prvou úlohou nastanú len zriedka, druhá môže spôsobiť problémy neskúseným používateľom..

Úspech následnej inštalácie, ako aj trvanlivosť konštrukcie závisia od kvality prípravy otvoru. Ak sa nové dvere nezmestia, nie je ťažké zväčšiť priestor – robia to brúskou alebo perforátorom. Zmenšenie otvoru sa vykonáva pomocou tehly alebo vložením dodatočného kovového rámu.

Pravidlá inštalácie vstupných dverí

Keď je otvor pripravený, môžete pristúpiť k inštalácii plátna. Navrhujeme študovať základné pravidlá, vďaka ktorým bude postup inštalácie jednoduchý a zrozumiteľný, a výsledok – spoľahlivý.

1. Vykonávame kontrolu plátna

Umiestnite dvere na ich budúce miesto. Na upevnenie plátna v otvore otvorte dvere v pravom uhle. Ustúpte na krátku vzdialenosť a uvidíte, ako bude štruktúra vyzerať.

2. Opatrne zarovnajte polohu dverného krídla

Vezmite úroveň a vyrovnajte dvere. Všetky roviny plátna by mali zaujať svoje polohy vo vzťahu k vertikále. Ak sú dvere správne zostavené, bude stačiť zarovnať stojan s pántmi, po ktorom bude celá konštrukcia na svojom mieste.

3. Skontrolujeme rovinu priľnavosti plátna k stene otvoru

Rovnomernosť zvislej plochy hrá rozhodujúcu úlohu. Vyťahovanie škatule sa často nevyžaduje. Konštrukcia je namontovaná na stenu.

4. Rám dverí fixujeme až po úplnom vyrovnaní konštrukcie

Prostredníctvom špeciálnych medzier vyvŕtame otvory do steny a vložíme do nich kotvy. Začať by ste mali zhora, od okraja, kde sú umiestnené markízy. V tejto fáze vložte upevňovacie prvky, ale neutiahnite ich..

5. Uťahovanie kotiev sa vykonáva za súčasného riadenia hladiny

Po upevnení kotiev zo všetkých strán ich utiahnite. Rovnomernosť svorky je riadená úrovňou. Po manipulácii by mali dvere visieť na kotvách. Ak dôjde k miernemu pohybu dverí, nie je to kritické. Konečné upevnenie a utesnenie polyuretánovou penou bezpečne upevní konštrukciu.

6. Kontrola výkonu

Kým nie sú práce dokončené, je potrebné skontrolovať funkčnosť dverí a všetkých ich komponentov: zámok, západka atď. Ak je konštrukcia zarovnaná, všetky mechanizmy by mali fungovať správne. Ak je prítomná drsnosť, bude potrebné opätovné nastavenie..

7. Tesnenie – konečná fáza

V konečnej fáze inštalácie je konštrukcia utesnená polyuretánovou penou. Pred použitím plechovku nezabudnite dobre pretrepať. Dôkladne vyfúkajte všetky medzery medzi škatuľou a otvorom. Začnite zo strán, potom vyfúkajte medzery zhora. Pena by nemala byť fúkaná pod prahom – kvôli zvýšenému zaťaženiu je táto medzera vyplnená cementovou maltou.

Po dokončení práce musia byť dvere ponechané samotné najmenej šesť hodín. To je presne to, koľko potrebuje pena na úplné zamrznutie a bezpečné upevnenie plátna v správnej polohe.