Aglaonema: pohľady a fotografie

Aglaonema: domáca starostlivosť. Foto a popis

Aglaonema je členom rodiny Aroidov a je považovaný za blízkeho príbuzného Dieffenbachia a Anthuriums, napriek tomu nie je taký populárny. Jeho domovinou sú tropické vlhké lesy juhovýchodnej Ázie (India, Malajské súostrovie). Rastie pod krytom stromov, vo vlhkých podmienkach, ako aj pozdĺž brehov rôznych nádrží. Zistite, ktoré druhy a fotografie aglaonema Existujú, ako aj ako sa starať o tento úžasný kvet doma.

Odporúčame prečítať: Pestovanie lobélie zo semien doma

Popis Aglaonema

Aglaonema má mnoho podlhovastých listov, ktoré zvyčajne nemajú dĺžku viac ako 15 centimetrov, a samotná rastlina málokedy dosahuje výšku 70 centimetrov. Farba listov u rôznych druhov sa môže výrazne líšiť. Aglaonema bohato kvitne, ale to si vyžaduje špeciálne podmienky, ktoré je pri bývaní v byte veľmi, veľmi ťažké dosiahnuť..

Aglaonema má mnoho podlhovastých listov, ktoré zvyčajne nemajú dĺžku viac ako 15 centimetrov, a samotná rastlina málokedy dosahuje výšku 70 centimetrov. Farba listov u rôznych druhov sa môže výrazne líšiťDruhy Aglaonema

Nie je možné nehovoriť o výhodách, ktoré prináša, že je v byte. Faktom je, že rastlina môže zabíjať streptokoky, ktoré môžu spôsobiť rôzne choroby. Pri kontakte s aglaonémou by ste však mali byť opatrní – takýto kontakt môže viesť k podráždeniu slizníc, preto sa odporúča držať rastlinu mimo domácich zvierat a malých detí..

Ako sa správne starať o Aglaonema doma

Pri domácom pestovaní potrebuje Aglaonema dobre priepustnú pôdu s prídavkom rozrývačov (kokosové vlákno, perlit, sphagnový mach, vermikulit atď.). Nie je ťažké zostaviť pôdu pre aglaonema sami: musíte vziať listovú pôdu, rašelinu a jeden z vyššie uvedených kultivátorov a premiešať v približne rovnakých pomeroch. Ak nie je možné vytvoriť substrát pre aglaonema sami, v obchode si môžete kúpiť pôdu pre cibuľovité rastliny..

Pri domácom pestovaní potrebuje Aglaonema dobre priepustnú pôdu s prídavkom rozrývačov (kokosové vlákno, perlit, sphagnový mach, vermikulit atď.). Vytvorte si vlastnú pôdu pre agla

Jednoduché druhy aglaonemov so zeleným olistením nie sú príliš náročné na osvetlenie a môžu rásť na parapete aj v interiéri, kde nie je toľko svetla. Rozmanité druhy Aglaonema vyžadujú rozptýlené a jasné osvetlenie. Malo by sa tiež pamätať na to, že pri pestovaní rastliny na parapete ju musíte chrániť pred priamymi lúčmi, aby ste sa vyhli spáleniu slnkom..

Najoptimálnejšia teplota pre rovnomerný rast aglaonému je 23-25 ​​stupňov. Teplota by nikdy nemala klesnúť pod 17 stupňov, inak môže rastlina náhle uhynúť. Aglaonema by sa tiež nemala dávať na prievan – dokonca aj najmenší prievan môže viesť k smrti..

Najoptimálnejšia teplota pre rovnomerný rast aglaonému je 23-25 ​​stupňov. Teplota by nikdy nemala klesnúť pod 17 stupňov, inak môže rastlina náhle uhynúť. T

Aglaonema jednoducho potrebuje stálu vlhkosť vzduchu. Bez vlhkosti začnú listy rastliny žltnúť a odumierať, čím v konečnom dôsledku stratia svoj dekoratívny efekt. Ak nie je možné postrekovať rastlinu 2-3 krát denne, môžete do hrnca vložiť nádobu naplnenú vodou.

Zalievanie aglaonémy pri domácom pestovaní by malo byť mierne a časté, prebytok vlhkosti v pôde však môže viesť k hnilobe koreňov. Aby ste predišli takýmto nepríjemnostiam, potrebujete na dno hrnca dobrú drenážnu vrstvu, ktorá z hrnca ľahko odstráni prebytočnú vodu..

Zalievanie aglaonémy doma by malo byť mierne a časté, prebytok vlhkosti v pôde však môže viesť k hnilobe koreňov. Aby ste predišli takýmto problémom, potrebujete dobrý

Aglaonémy sa množia odrezkami, semenami a deťmi. Pestovanie rastliny zo semien je namáhavé a časovo náročné. Preto sú najobľúbenejšími metódami rozdelenie odrezkov a oddelenie detí od materskej rastliny..

Ak chceš Aglaonema ozdobil váš parapet a potom jej poskytol to správne domáca starostlivosť. Vlastnými rukami môžete pestovať krásne kvety, ktoré osviežia interiér a zdôraznia jeho jedinečnosť.