Aká je najtrvanlivejšia vlnitá lepenka: ako si vybrať správnu

Aká je najtrvanlivejšia vlnitá lepenka: ako si vybrať správnu

Životnosť stavebného materiálu, akým je vlnitá lepenka, je jedným z najdôležitejších prevádzkových parametrov..

Vzhľadom na jeho priemerné trvanie je zrejmé, prečo je po tomto konkrétnom jednoduchom materiáli na trhu najväčší dopyt. Spoločnosť “Budstroy” predáva tento typ výrobku pre stavebníctvo mnoho rokov a počas celého tohto obdobia sa opakovane presviedčala, že niektoré výrobky, ktoré sa zdajú byť modernejšie a kvalitnejšie, sú výrazne nižšie ako tento jednoduchý, ale taký praktický materiál..

Aká je najtrvanlivejšia vlnitá lepenka: ako si vybrať správnu

Aká je životnosť vlnitej lepenky, sa považuje za dlhú

Vzhľadom na dostupnosť kovových profilov sa väčšine kupujúcich podarí kúpiť profesionálny list na https://budstroy.kiev.ua/catalog/profnastil/ s požadovanou životnosťou. Dokonca aj najtrvanlivejšia vlnitá lepenka nebude stáť toľko ako rovnaká kovová škridla, ak hovoríme o verzii zastrešenia výrobku. Spolu s výraznými úsporami pri takomto nákupe dostane kupujúci solídne a spoľahlivé pokrytie, ktorého použitie zaručuje:

 • Požadovaná úroveň ochrany domu pred vonkajšími faktormi.
 • Jednoduché položenie a inštalácia plechov na akúkoľvek formu strešnej konštrukcie.
 • Možnosť ušetriť na tovare a inštalácii.
 • Dôstojný vzhľad budúceho dizajnu.
 • Jednoduchosť a jednoduchosť údržby a samotnej prevádzky.

Na pomenovanie presného trvania služby konkrétnej možnosti kovového profilu musíte vziať do úvahy niekoľko bodov, ktorými sú:

 1. Typ produktu. Je známe, že existuje strešná krytina, stena a nosná vlnitá lepenka. Každá odroda má svoje vlastné charakteristiky, najmä pokiaľ ide o tvar zvlnenia a hrúbku listov. V závislosti od rozsahu použitia sú na listy kladené rôzne požiadavky z hľadiska trvania prevádzky. Ak je to materiál na plot, jeho prevádzka môže trvať asi 10-15 rokov. V prípade strechy môže byť toto obdobie rovnaké alebo ešte 5 rokov, ale nosné konštrukcie sú v prevádzke približne 20-25 rokov. To všetko je podmienkou – používanie iba vysokokvalitného tovaru s vlastnosťami, ktoré sú konkrétne použiteľné pre tento typ konštrukcie.
 2. Prevádzkové podmienky. Klíma a vlastnosti objektu alebo jeho individuálneho prvku majú veľký vplyv na trvanie vysokokvalitného používania vlnitých plechov. Ak sú v tejto oblasti poveternostné podmienky prevažne drsné, veterné alebo silné zrážky, materiál môže vydržať menej, ako sa očakávalo..
 3. Kvalita inštalácie alebo inštalácie. Aj ten najkvalitnejší výrobok môže byť zničený neodborným stylingom alebo inštaláciou. Ignorovaním pravidiel inštalácie môže použitie komponentov nízkej kvality znížiť životnosť celej konštrukcie.
  Zoznam úloh pred Novým rokom

3 hlavné pravidlá pre výber profesionálneho listu

Ak nechcete pri kúpe urobiť chybu, Budstroy odporúča:

 • Kupujte iba taký typ vlnitej lepenky, ktorý je možné použiť na stavbu zariadenia, ktoré potrebujete. riaďte sa pravidlom: strešná krytina – na strechy, stenová fólia – na ploty, nosná – na zložité nosné konštrukcie a debnenie.
 • Spolupracujte iba s predajcami, ktorí predávajú originálne výrobky dôveryhodných výrobcov, majú technickú a záručnú dokumentáciu.
 • Vždy uprednostňujte technické parametre výrobku a až potom vyberte ozdobné. Trvanie operácie neurčuje farbu alebo tvar listu, ale iba jeho štruktúru a zloženie.