Aké znaky a zvyky majú pravoslávne Vianoce?

ako oslavovať vianoce

7. januára všetci kresťania oslavujú veľký pravoslávny sviatok – Kristovo narodenie. Vzhľad úplne prvej hviezdy na oblohe je znakom toho, že prišli sviatky a vy ich už môžete začať oslavovať. Do tejto doby musia mať všetci pravoslávni kresťania čas na zvládnutie osobných domácich a pracovných povinností a už s príchodom večera oslavovať Vianoce.

Ako osláviť Vianoce – znamenia a zvyky

V tomto článku sme sa rozhodli hovoriť o tom, ako oslavovať Vianoce. Pravoslávni kresťania oslavujú Vianoce 6. januára výskytom prvej hviezdy na oblohe.

Kým nepríde tento okamih, všetci pravoslávni ľudia musia dodržiavať Veľký pôst..

A je zvykom oslavovať tento svetlý sviatok v elegantných a krásnych šatách. V tento nádherný deň je obliekanie smútočného a čierneho oblečenia považované za veľký hriech. Do dnešnej doby sa dostalo množstvo znamení, ktoré majú vplyv na to, ako správne oslavovať Vianoce..

Kresťan, ktorý spĺňa všetky pravoslávne tradície a základy, musí začať s prípravou domu: v dome vykonajte generálne upratovanie, vyčistite všetok nábytok a umyte kuchynské náčinie.

Okrem toho všetkého by sa mala veľká pozornosť venovať aj zdobeniu vášho domova. A ako dekor musíte použiť smrekové vetvičky. V tejto dobe boli vždy veľmi obľúbené suveníry alebo hračky v podobe anjelov, hviezd alebo zvierat. Navyše hlavným atribútom sviatku sú sviečky, ktoré symbolizujú svetlo samotného Krista..

Ak vezmeme do úvahy príklady, potom v žiadnom prípade nie je možné oslavovať Narodenie Krista bez nasledujúcich náležitostí:

 • Zvony.
 • Smrekový veniec.
 • Sviečky.
 • Pohľadnica.

vianočné znamenia a zvyky

Ako osláviť Vianoce v pravosláví – znamenia

Teraz sa porozprávajme o znakoch a zvykoch vianočných sviatkov..

 1. Sviatok narodenia Krista by ste mali vítať s čistými myšlienkami v hlave a tiež s čistým telom. Z tohto dôvodu sa ľudia už dlho pokúšajú kúpať sa vo vani vopred..
 2. Oblečenie osoby oslavujúcej sviatok musí byť nové. To bude sľubovať bohatý rok na nové oblečenie..
 3. Slávnostný stôl musí byť pripravený pre párny počet osôb, pričom sa zohľadní dodatočná sada príborov, ktoré budú určené pre imaginárneho hosťa.
 4. Stôl bohatý na maškrty symbolizuje bohatý a úspešný rok. Vianoce znamenajú koniec pôstu. Na základe toho môžete spestriť svoje sviatočné menu. Musí obsahovať mäsové jedlá, hydinu a morské plody. A prítomnosť dvanástich pôstnych jedál na slávnostnom stole vám sľubuje finančnú pohodu..
 5. Povinným jedlom na stole je kutia. Je to kaša vyrobená z lúpanej pšenice s prídavkom orechov, hrozienok, halvy a medu. Po ochutnaní kutya musíte začať večeru.
 6. V dávnych dobách sa hostesky na tento sviatok zaoberali pečením koláčov a v jednej z nich skryli mincu. Osoba, ktorá narazila na túto mincu, bude celý rok šťastná a bohatá.

Ak veríte znameniam, potom ako človek oslavuje Vianoce, strávi celý rok. Z tohto dôvodu by sa tento sviatok mal oslavovať v harmónii a pokoji s ľuďmi okolo..

Na sviatok Narodenia Krista sa nemôžete hádať a nadávať.

V tento deň by ste si mali do kostola vziať svätú vodu, ktorú potom budete musieť piť o polnoci, pričom budete myslieť na svoj drahocenný sen. Podľa legendy sa to nevyhnutne musí splniť..

Kde osláviť Vianoce v Rusku

Známky stretnutia s Vianocami

Prostredníctvom tohto článku sa dozviete, kde oslavovať Vianoce v Rusku. Vianoce sú sviatky, v ktorých všetky ľudové ukážky a rozprávky začínajú nadobúdať svoju zvláštnu silu. V dnešnom svete je veľa ľudí veľmi pozorných. majú všetky znaky, ktoré môžu pochádzať od vzdialených predkov.

 • Pri príprave na dovolenku nemôžete šetriť financie na všetky druhy domácich dekorácií a dobrôt. Osoba, ktorá v tomto nebude skúpa, bude žiť v hojnosti a v donosení celý rok..
 • Keď sa na oblohe objaví úplne prvá hviezda, v každom dome musia byť zapálené sviečky a krby..
 • Aby bol budúci rok bohatý, v deň osláv Vianoc musíte nakŕmiť nielen svojich hostí a blízkych, ale aj všetky domáce zvieratá..

Je potrebné poznamenať, že v deň osláv Vianoc nemôžete urobiť:

 • Šiť, vyšívať, vykonávať akékoľvek domáce práce.
 • Ľudia nemôžu ísť na lov v deň narodenia Krista, pretože zabité zviera 7. januára bude považované za veľmi ťažký hriech..
 • Rovnako je prísne zakázané hádať na Vianoce. Najlepšie časy pre túto aktivitu sú Dni pred Zjavením Pána a Štedrý večer..