Ako nainštalovať kuchynský drez vlastnými rukami?

Ako nainštalovať kuchynský drez vlastnými rukami?

Umývanie je dôležitým atribútom kuchyne. Na jeho kvalite je lepšie nešetriť výberom spoľahlivých a odolných modelov. Je však celkom možné nainštalovať výrobok na dosku vlastnými rukami. Povieme vám, ako to urobiť, na príklade rýchlo namontovaných kuchynských drezov so systémom Fast Fix od značky Franke..

Ako nainštalovať kuchynský drez vlastnými rukami?

Inštalácia drezu: vlastnosti a príprava

Drez na kuchynskú linku môžete nainštalovať štyrmi spôsobmi:

  • zadlabačka – je umiestnená na vrchu vopred pripraveného otvoru, toto je klasická univerzálna verzia pre rôzne modely;
  • pod doskou – to je veľmi estetické riešenie, inštalácia zospodu neruší hladkosť povrchu vyrobeného z prírodných materiálov: žula, drevo atď.;
  • na vrchu pracovnej plochy – inštalácia s tenkou policou pripomína zadlabanie, ale s ňou okraje misy mierne vyčnievajú nad stôl;
  • v jednej rovine s pracovnou doskou – vstavané drezy sú v jednej rovine a úplne zakryjú vybranie, absencia spojov, medzier a prechodov vyzerá čo najestetickejšie a umožňuje udržať kuchyňu bezchybne čistú..

Na štandardné pracovné povrchy môžete nezávisle inštalovať iba zadlabanie Franke sa potápa. Pod stôl, zapustené a iné je ťažké nainštalovať bez pomoci špecialistu. Na to, aby ste získali dokonale rovné hrany otvoru, to vyžaduje nástroje na prácu s tvrdými materiálmi a určitú obratnosť. A na rýchlu inštaláciu nie sú potrebné žiadne špeciálne nástroje.

Pred inštaláciou drezu je potrebné naň vložiť odtokový sifón a mixér, aby bolo neskôr jednoduchšie pripojenie k vodovodnému a kanalizačnému systému. Je dôležité vopred zmerať všetko a uistiť sa, že hotová konštrukcia je úmerná kuchynskej skrinke, pohodlne sa používa a bude pevne držať..

Ako nainštalovať umývadlo do kuchyne. Rýchla montáž

Rýchlo opraviteľné kuchynské systémy Franke Fast Fix sú navrhnuté špeciálne pre vlastnú montáž doma. To nevyžaduje špecifické zručnosti a nástroje. Stačí sa riadiť pokynmi. So širokou škálou modelov, tvarov a veľkostí môžete ľahko nájsť ten správny drez pre vašu kuchyňu.

AP017_127.0254.285.1472627982059.jpeg

Ako opraviť umývadlo:

1. Načrtnite jeho obrys na doske stola pomocou šablóny dodanej so súpravou alebo pripevnením výrobku k skrinke. Okrem hlavného obrysu je potrebné nakresliť aj pracovníka s odsadením 1,5 centimetra.

2. Vŕtačkou vyvŕtajte do čiary dieru a po obvode vyrežte pomocou skladacej pílky.

3. Očistite okraje brúsnym papierom, uhlaďte a spracujte triesky.

4. Prednú hranu výrezu vystužte dodanou páskou alebo tmelom..

5. Vložte umývadlo a pomocou špeciálnych upevňovacích prvkov ho potiahnite k spodnej časti pracovnej dosky. Budú sa opierať o okraje povrchu a bezpečne ho v tejto polohe zafixujú..

Ako vidíte, inštalácia kuchynského drezu do pracovnej dosky nie je taká náročná, ako sa zdá. Ale ak máte nejaké pochybnosti, je lepšie zavolať profesionála. A pre radu a dobré umývadlá kontaktujte Franke! Vždy je tu dobrý výber, rozumné ceny a kvalifikovaný personál..