Ako pestovať Arabov v krajine

Ako pestovať Arabov v krajine

Arabis je trváca bylina, ktorá rastie hlavne v horských oblastiach. Ak vás zaujíma táto úžasná kvetina, zvláštnosti pestovania, starostlivosť a ako ju používať v krajinnom dizajne, ste na správnej ceste.. Arabi ozdobia každý záhon, pretože sa dobre hodí k iným rastlinám a je celkom nenáročný.

Čo sú Arabi? Aký druh si vybrať

Arabis je klasifikovaný ako pôdopokryvná rastlina, ktorej výška nepresahuje 30 cm, preto sa používa na ozdobu skalničiek a alpských kopcov. Charakteristickou črtou arabisiek je, že pôvodne kombinuje krémové, ružové, ružové a biele kvety s jasnou zeleňou..

Prečítajte si tiež: Kvet Yucca. Domáca starostlivosť

Chovatelia chovali viac ako 200 druhov, z ktorých väčšina je medzi záhradníkmi obľúbená. Ak sa rozhodnete zasadiť arabis, potom dávajte pozor na kaukazské a alpské druhy.

Arabský orgován

Kaukazskí Arabi vyniká rozvinutými koreňmi, vďaka ktorým sa dobre zakoreňuje v horách a roklinách. Výška kríkov je v priemere asi 0,15 m, pričom rastlina dorastá do šírky až 0,4 m. Už v máji potešia arabky jemné kvety a príjemná aróma. Kaukazskí Arabi dobre rastú v skleníkoch a na záhradných pozemkoch.

Kaukazský Arabis vyniká rozvinutými koreňmi, vďaka ktorým sa dobre zakoreňuje v horách a roklinách.

Tiež obľúbené u záhradníkov alpské arabis, ktorý láka skorým kvitnutím – v apríli. Ďalší pohľad – Ferdinand Koburský často sa nachádza na záhradných pozemkoch. Kvitne v máji a od ostatných druhov sa líši tvarom listov..

Alpské arabky sú obľúbené aj medzi záhradkármi, ktoré lákajú skorým kvitnutím - v apríli. Ďalší druh - Ferdinand Kobursky sa často nachádza v záhradných pozemkoch. Kvitne v máji a od ostatných druhov sa líši tvarom listov.

Môžete vysádzať rôzne druhy tejto pôdopokryvnej rastliny, ktoré sa líšia farbou, tvarom listov a obdobím kvitnutia..

Kedy a ako zasadiť arabis

V obchodoch nájdete široký sortiment sadivového materiálu. Optimálny čas na výsadbu je polovica jesene alebo jari. Teplota pôdy by mala byť okolo 20 stupňov. Vopred sa pokúsi pripraviť nádoby na výsev semien. Pamätajte si, že Arabis dobre rastie v skleníkoch, takže vás poteší kvitnutím aj v chladnom období. Semená nezakopávajte príliš hlboko, postačí hĺbka 4-6 mm. Je dôležité zaistiť pravidelné zavlažovanie semien a dobrú drenáž. Aby sa urýchlilo klíčenie semien, sú nádoby pokryté filmom alebo iným krycím materiálom..

V obchodoch nájdete široký sortiment sadivového materiálu. Optimálny čas na výsadbu je polovica jesene alebo jari. Teplota pôdy by mala byť okolo 20 stupňov. Vopred sa pokúsi pripraviť nádoby na výsev semien.

Transplantácia Arabis do otvoreného terénu sa vykonáva, keď sa objavia prvé listy. Sadenice vysaďte vo vzdialenosti asi 0,3-0,4 m od seba, potom kríky dobre porastú bez toho, aby sa navzájom rušili. Na výrobu kvetinového koberca zasaďte 3 rastliny do jednej diery. O rok očakávajte svieži kvet arabov. Niektoré druhy Arabov kvitnú koncom leta, ak sa výsadba uskutočnila na jar. Reprodukcia tejto horskej rastliny sa vykonáva hlavne semenami. Niektoré druhy sa množia kríkmi alebo odrezkami.

Zalievanie a kŕmenie Arabov

Nestojí za to pravidelne zalievať kvetinu. V suchom období mu venujte zvláštnu pozornosť. Arabis je nenáročný na zem, takže dobre rastie na akýchkoľvek záhonoch. Odporúča sa pravidelne uvoľňovať pôdu a burinu zaburiniť. Ak zmiešate zem s pieskom, potom po krátkom čase Arabi dobre porastú..

Nestojí za to pravidelne zalievať kvetinu. V suchom období mu venujte zvláštnu pozornosť. Arabis je nenáročný na zem, takže dobre rastie na akýchkoľvek záhonoch. Odporúča sa pravidelne uvoľňovať pôdu a burinu zaburiniť. Ak zmiešate zem s pieskom, potom po krátkom čase Arabi dobre porastú.

Napriek tomu, že je arabis nenáročná rastlina, záhradníci ju odporúčajú kŕmiť. Minerálne hnojivá posilnia rastlinu po výsadbe na otvorenom priestranstve a pomôžu jej dobre rásť.

Napriek tomu, že je arabis nenáročná rastlina, záhradníci ju odporúčajú kŕmiť. Minerálne hnojivá rastlinu po výsadbe na otvorenom priestranstve posilnia a pomôžu jej dobre rásť. Teraz viete, ako zasadiť Arabi na svoj vlastný pozemok vlastnými rukami, a môžete sa transformovaťArabi horskí

Teraz viete, ako zasadiť Arabi na svoj vlastný pozemok vlastnými rukami, a môžete zmeniť svoj krajinný dizajn. Kombinácia arabisiek s inými rastlinami a kvetmi poteší oko na dlhú dobu..