Ako sa rýchlo zbaviť kocoviny doma

Kocoviny sa rýchlo zbavíme. Jednoduché spôsoby

Kocovina je jednou z najnepríjemnejších podmienok po požití alkoholu. Príznaky sa najčastejšie prejavujú ráno, takže môžete pociťovať bolesti hlavy, zimnicu, slabosť, horúčku, nárast krvného tlaku a neustálu nevoľnosť. Chcieť rýchlo sa zbaviť kocoviny doma a cítiť sa veselo po nezabudnuteľnej párty? Naše tipy vám pomôžu dostať sa z kocoviny a omladnúť..

Je dôležité vedieť, čo spôsobuje kocovinu

  1. Intoxikácia. Jedy sa tvoria pri nadmernom požití alkoholu.
  2. Dehydratácia. Alkohol prispieva k nesprávnej distribúcii vody v tele, čo má za následok dehydratáciu. Tvár napučiava a pod očami sa objavujú vrecia, nie kvôli nedostatku tekutiny, ale kvôli nesprávnej distribúcii.
  3. Práca mozgových buniek je narušená, v dôsledku čoho je človek precitlivený na jasné svetlo a zvuky. V dôsledku boja proti kocovine vaše telo míňa veľa energie, vitamínov, makro a mikroelementov.

Jednoduché spôsoby, ako sa zbaviť kocoviny

V dávnych dobách ľudia úplne nechápali, čo je to kocovina, a tak používali dosť zvláštne metódy, napríklad pili víno zaliate žabami a úhormi alebo si riedili sadze v pohári mlieka a pili. Vďaka modernému lekárskemu výskumu je čoraz jasnejšie, ako naraz odstrániť všetky príznaky, ktoré spôsobujú kocovinu..

Vďaka modernému lekárskemu výskumu je čoraz jasnejšie, ako naraz odstrániť všetky príznaky, ktoré spôsobujú kocovinu.

Naša pečeň je schopná spracovať malé množstvá alkoholov, ktoré premieňa na oxid uhličitý. S nadbytkom alkoholov si pečeň nedokáže poradiť a v dôsledku toho sa objavia symptómy kocoviny a sľuby, že teraz ste viac. "ani kvapka do úst".

Doma sa každý môže nezávisle zbaviť symptómov kocoviny, ak sú včas prijaté primerané opatrenia. Aby sa situácia nezhoršila, odporúčame pacientovi ihneď vypláchnuť žalúdok, aby sa vyplavili zvyšky alkoholu. Po takom umytí je vhodné vypiť 1,5 litra neperlivej vody s trochou soli. Chladná alebo kontrastná sprcha vás prebudí a budete sa cítiť oveľa lepšie..

Po takom umytí je vhodné vypiť 1,5 litra neperlivej vody s trochou soli. Chladná alebo kontrastná sprcha vás oživí a budete sa cítiť oveľa lepšie.

Zaujímavé čítanie: Zásoba na zimu: jedinečný hroznový džem

  Remeslá zo škrupín vlašských orechov: príklady fotografií a video pokyny

S alkoholom sa odstraňujú užitočné minerály a stopové prvky, preto je dôležité doplniť ich nedostatok. Nálev z paradajok alebo uhoriek je vynikajúci, pretože nielenže uhasí pocit smädu, ale tiež doplní nedostatok sodíka v tele. Nezabudnite, že ak má váš organizmus nedostatok draslíka, vápnika, horčíka a fosforu, môžete mať kŕče a kŕče. Ak chcete iba uhasiť smäd, skúste piť pomarančový džús, chlieb, kefír alebo citrónovú vodu.

Ak chcete iba uhasiť smäd, skúste piť pomarančový džús, chlieb, kefír alebo citrónovú vodu.

Ak nie ste chorí, liečte si bolesti hlavy tabletkami. Nezabudnite však, že počas kocoviny je krv hustá a viskózna, takže aspirín funguje dobre. Z ľudových metód na bolesť hlavy sú účinné surové zemiaky, ktorých kruhy sa nanášajú na chrámy a utiahnu obväzom.

Čo robiť a čo nerobiť pre kocovinu

-Nevoľnosť môžete zmierniť slanou paradajkovou šťavou..

– Je ľahké neutralizovať toxíny aktívnym uhlím. Počet tabliet závisí od telesnej hmotnosti (1 ks na 10 kg).

– Nemali by ste piť silný čaj ani kávu, pretože tieto nápoje môžu spôsobiť tlakové skoky a váš stav sa zhorší.

– Pite bylinné čaje: harmanček, nechtík, vŕbová kôra.

– Intoxikáciu je možné odstrániť amoniakom, ktorý sa nakvapká do pohára vody v množstve 6 kvapiek. Táto metóda môže byť škodlivá pre vaše zdravie, preto by ste ju nemali používať dostatočne často..

Intoxikáciu je možné odstrániť amoniakom, ktorý sa nakvapká do pohára vody v množstve 6 kvapiek. Táto metóda môže byť škodlivá pre vaše zdravie, preto by ste ju nemali používať dostatočne často.

Ako sa zotaviť po kocovine

  1. Pite kuracie alebo hovädzie vývar.
  2. Vývar z ovsa. Tento nápoj je obzvlášť účinný v raných fázach kocoviny. Aby ste si to urobili sami, vezmite si pohár ovsa a naplňte ho 1,5 litra vody. Musíte variť hodinu, potom filtrovať, soľ a trochu piť.
  3. Pohybujte sa na čerstvom vzduchu, aby ste zvýšili prietok krvi pri chôdzi.
  4. Niekoľko dní nejedzte tučné a údené jedlá..

Zaujímavý článok: Liečivé a prospešné vlastnosti čaju Ivan

  Remeslá z bavlnených podložiek vlastnými rukami krok za krokom - pokyny, fotografie, videá

Dúfame, že vám naše užitočné tipy pomôžu užiť si život po zábavnom víkende a neutralizovať príznaky kocoviny. Samozrejme, je lepšie vedieť, kedy prestať piť alkoholické nápoje, potom sa nikdy nebudete stretávať s kocovinou a vaša pečeň bude zdravá..