Ako sa vyrába sukulentná flóra

DIY sukulentné florárium ako si vyrobiť

Urob si sám šťavnaté florium dnes sú na vrchole floristickej módy. S ich pomocou môžete vo svojom byte zorganizovať zelený kútik a zdôrazniť ekologický štýl interiéru. Sukulenty sú dostatočne vyberavé rastliny, takže ich pestovanie doma nie je náročné. Je ľahké ich nájsť v kvetinárstvach alebo na alpských šmýkačkách vyzdobených vo vidieckych domoch..

Podrobný návod: ako vyrobiť flóru zo sukulentov

Vlasťou sukulentov sú krajiny s horúcim podnebím, takže nie je prekvapujúce, že tieto rastliny majú silné listy, ktoré uchovávajú zásoby vody. Ak neviete, ako pestovať rastliny, nebojte sa. Aj keď na týždeň zabudnete na sukulenty, nezomrú. Sukulenty sú vhodné na pestovanie v kvetináčoch aj vonku.

Vlasťou sukulentov sú krajiny s horúcim podnebím, takže nie je prekvapujúce, že tieto rastliny majú silné listy, ktoré uchovávajú zásoby vody. Ak neviete, ako pestovať rastliny, nebojte sa. Aj keď zabudnete na sukulenty

Buďte kreatívni pri výsadbe týchto kvetov a vytvorte si vlastné florium. Najčastejšie sú tieto kompozície osídlené rastlinami milujúcimi vlhkosť, ale môžete sa pokúsiť vytvoriť kompozíciu odolnú voči suchu. Ak sa konečne rozhodnete urobiť zo sukulentov flóru, nepridávajte k nim vlhkomilné rastliny. Požiadavky všetkých farieb na vlhkosť, osvetlenie a teplotu by mali byť približne rovnaké.

Prečítajte si tiež: Ako si vyrobiť miniatúrnu záhradu v kvetináči

Najprv si vezmite sklenenú nádobu na výsadbu rastlín. Môžu to byť okrúhle, štvorcové a obdĺžnikové vázy. Čím väčšia je nádoba, tým viac pôdy potrebujete. Sukulenty milujú dobrú drenáž, pripravte si preto kamienky a hrubý piesok.

Najprv si vezmite sklenenú nádobu na výsadbu rastlín. Môžu to byť okrúhle, štvorcové a obdĺžnikové vázy.

V kvetinárstve kúpte špeciálnu pôdu pre sukulenty, ktorú potom bude potrebné vysypať do flóry. Pôdu si môžete pripraviť sami. Za týmto účelom zmiešajte rovnaké množstvo rašeliny a piesku. Pred vyliatím drenáže, popola a pôdy nádobu dobre vydezinfikujte alkoholom, aby ste znížili pravdepodobnosť kontaminácie sukulentov rôznymi chorobami.

Namiesto sklenených kvetináčov si môžete vziať brezovú kôru alebo si vyrobiť originálny kontajner vlastnými rukami. Teraz vezmite sukulenty, mierne pretrepte korene zo zeme a zasadte ich do plytkých dier v nádobe s pôdou.

Namiesto sklenených kvetináčov si môžete vziať brezovú kôru alebo si vyrobiť originálny kontajner vlastnými rukami. Teraz vezmite sukulenty, mierne pretrepte korene zo zeme a zasadte ich do plytkých dier v nádobe s pôdou. Rastliny vysádzajte opatrne, pričom medzi nimi udržiavajte odstup. Výhodou sukulentov je, že rastú pomerne pomaly, takže si kompozícia dlho zachová svoju pôvodnú príťažlivosť. Po zasadení všetkých rastlín vezmite kanvicu a zalejte ich vodou pri izbovej teplote..

  Typy a vlastnosti moderných zakladačov

Namiesto sklenených kvetináčov si môžete vziať brezovú kôru alebo si vyrobiť originálny kontajner vlastnými rukami. Teraz vezmite sukulenty, mierne pretrepte korene zo zeme, zasadte do plytkých dier v nádobe s pôdou

Nezabudnite, že zamokrenie sukulentnej flóry je horšie ako sucho. Vytvorte jedinečné kompozície vlastnými rukami a ozdobte interiér.